Aj v živote to tak chodí – ak si niečo zamilujete – radi sa tam vraciate. A takýmto miestom je pre nás a priateľov našej CK PAXTOUR Slovakia práve penzión Baránek v rakúskom Kaprune. Skvelo riešené ubytovanie s krásnou záhradou, ideálne spoločensko – športové zázemie a k tomu príjemný a ochotný personál so skvelým majiteľom. Nie je sa čomu čudovať, že sa tu každoročne stretáva skvelá partia s množstvom detí pri športe i zábave na ktorú sa všetci tešia celý rok. A v roku 2023 v termíne 27.4. – 1.5.2023 máme rezervovanú celú kapacitu penziónu a už dnes je viacero izieb vypredaných. Pravda, aj v roku 2023 nebude chýbať tradičný stolnotenisový turnaj mužov i žien, zalyžujeme si na ľadovci Kitzsteinhorn, vybláznime sa spolu s deťmi v bazénoch Tauern SPA a nebude chýbať ani vrchol programu – záhradná párty s opekačkou ( v cene pobytu ) všetkých nezdravých špecialít spolu s karnevalom detí i dospelých. Proste opäť to bude akcia na ktorú sa nezabúda a naše deti o nej budú celý rok rozprávať svojim kamarátom.

Takže kto má záujem sa pridať k priateľom našej cestovnej kancelárii – prihláste sa

Termin 27.4. – 1. 5. 2024

Cena pobytu na 4 noci s raňajkami
dospelá osoba / nad 12 rokov/ 259 Eur / pobyt
dieťa 5 r. – 11,99 r. s dvoma dosp. na prístelke 169 Eur / pobyt
dieťa 0r. – 4,99 r. s dvoma dosp.
bez nároku na lôžko (cena len za raňajky) 20 Eur / pobyt
dieťa od 12 r./ dosp.osoba na prístelke 259 Eur / pobyt
v cene nie je zarátaná pobytová taxa ( platí sa na mieste) – 2,00Eur/ osoba/ deň

TAUERN SPA vodný svet & saunový svet

Len 2 km od penziónu Baranek sa nachádzajú veľkolepé kúpele, ktoré ponúkajú relax i zábavu na ploche väčšej než 20.000 m². Určite si tu prídu na svoje malí i veľkí návštevníci a vrelo odporúčame ich počas nášho pobytu aspoň raz navštíviť.
  • 11 bazénov
  • 10 sáun a parných kúpeľov
  • vlastné detské SPA Kidstein
  • tobogany
  • vírivky pre deti i dospelých
  • detský vodný svet
  • vonkajšie vyhrievané bazény s nádhernými výhľadmi
  • každodenný program pre relaxáciu a aktivity
  • najlepšie kuchárske umenie rakúskej a medzinárodnej kuchyne & bars

Lyžiarske stredisko Kitzsteinhorn – Kaprun

Lyžiarske stredisko na Kitzsteinhorne v Kaprunu je zrejme jedna z mála ľadovcových oblastí s tak širokou paletou možností, ako tu tráviť voľný čas. Výškový rozdiel, ktorý delí údolie od vrcholovej časti areálu je 2300 metrov, a tak nie je nič nezvyčajné, že kým niektorí turisti sa dole na jazere člnkujú či opaľujú, hore na ľadovci panujú tie najlepšie podmienky pre priaznivcov zimných športov.Svoj lyžiarsky výlet na Kitzsteinhorn začnite na parkovisku v Kaprunu. Na mieste, kde v roku 2000 došlo k tragickej nehode, dnes stoja dve moderné a bezpečné lanovky. V momente vás dopravia až do lokality Alpincenter v 2450 m.n.m., do kľúčového bodu ľadovcovej lyžiarskej oblasti. Tu má tiež základňu sedačková lanovka Gipfelbahn, ktorá dopravuje lyžiarov na vrchol Kitzsteinhornu a lanovka GletscherJet 3 smerujúca na ľadovcovú plošinu. 

Na ľadovci – Gipfelwelt3000Ľadovec pod mohutným Kitzsteinhornom je prístupný vďaka štyrom lanovkám, ktoré obsluhujú viac či menej rozľahlú oblasť (v závislosti od snehových podmienok), v ktorej sa nachádzajú upravované zjazdovky. Z Alpinecentra priamo k vrcholu preváža lyžiarov kabínová Gipfelbahn, sústavou lanoviek Gletscher Jet a pozemnej kabínovej lanovky Gletscher-Shuttle sa k vrcholu ľadovca dostanete tiež. Na ľadovcové svahy sa však po novom dostanete aj z kaprunského rodinného strediska Maiskogel, odkiaľ od zimy 2019/20 premáva do lokality Langwiedboden nová trojlanová kabinová lanovka 3K K-onnection, vrchol kaprunského projektu prepájajúceho všetky tamojšie strediská.Poďme však naspäť pod vrchol ľadovca – pri vrcholových staniciach Gletscher-Shuttle a Gipfelbahn sa nachádza výnimočná reštaurácia Bella Vista, stojí za to zastaviť sa tu, skôr ako sa po početných zjazdovkách spustíte dole. Široké terény sa zapáčia priaznivcom carvingu, či už sú rekreační alebo pokročilí lyžiari. Ak to snehové podmienky dovoľujú, pod ľadovcom premávajú aj ďalšie vleky. Predovšetkým vlek na ľadovec Maurer ponúka strmšie zjazdy, vhodné pre náročných lyžiarov a snowboardistov. Zmenu si môžete dožičiť vďaka lanovke Kristallbahn, ktorá je trošku bokom, ta vám sprístupní pekné a najmä prázdne zjazdovky.

Jediným lyžiarskym vlekom, ktorý mieri pod vrchol ľadovca, je Magnetköpfllift, obsluhujúci tunajší snowpark (jeden z troch v celej oblasti).Akonáhle posledné slnečné lúče opustia ľadovcovú platňu, je čas sa s týmto magickým miestom rozlúčiť. Ešte posledný pohľad cez snehobiele hory na zelené údolie, a dlhým zjazdom Langwied sa k nemu môžete priblížiť. Pri dojazde v lokalite Langwiedboden sa popoludní stretávajú prakticky všetci, pre slabších lyžiarov je teda vhodnejšie zísť dole gondolou z lokality Alpincenter, prípadne využiť novú lanovku 3K Konnection a naspäť do Kaprunu sa vrátiť s prestupom na Maiskogeli. Priama kabínová lanovka do údolia bola totižto doteraz vždy plne vyťažená

.► Náš tip: Skúsení a zdatní lyžiari by nemali vynechať čierno-čiernu zjazdovku Black Mamba so štartom od nástupnej stanice lanovky Kristallbahn a dojazdom na Langwiede.Freeride na Kitzsteinhorne

Základným táborom pre všetkých freeriderov a milovníkov hlbokého snehu je Freeride – Info Base v lokalite Alpine Center. Tu sú k dispozícii všetky dôležité informácie: Prehľadná panoramatická mapa s vyznačenými freeridovými trasami, aktuálne lavínové podmienky, LVS-Checkpointy atď. Na každej freeridovej trati sa nachádzajú Freeride Info Pointy. Na Kitzsteinhorne sú organizované aj freeridové túry so sprievodcom a kurzy freeridu.

Alpská bobová dráha

V Kaprune a jeho okolí sú hneď dve vyhľadávané bobové dráhy. Alpská bobová dráha na Maiskogel v Kaprune funguje celý rok a nachádza sa hneď vedľa rodinného parku. Jazda trvá 12 minút a idete maximálnou rýchlosťou 40 kilometrov za hodinu. Po skvelej jazde si môžete pozrieť detskú ZOO. Komu jazda nebude stačiť, asi pol hodinu jazdy autom vás čaká najväčšia osvetlená bobová dráha na svete – v obci Bramberg am Wildkogel. Tá je dlhá 14 kilometrov a dostanete sa ňou až do výšky 2100 metrov nad morom.

Krimmelské vodopády – ďalšia z atrakcií oblasti , vzdialená 50 km od Kaprunu, kde si môžete pozrieť vodopády, ktoré vďaka svojej výške až 140 metrov patria k najpôsobivejším v Európe. Krimmelské vodopády (Krimmler Wasserfälle) sú najvyššie vodopády v Rakúsku a stali sa svetovou atrakciou. Od roku 1961 sú chránené a získali aj európsku známku pre chránenú oblasť.

Turistika a cyklistika

A v tomto už predjarnom období budú v oblasti Zell am See-Kaprun vo svojom živle turisti i cykloturisti. Je tu 400 kilometrov značených turistických trás a 240 kilometrov cyklotrás. V Národnom parku Vysoké Taury je možné vyraziť na nenáročný rodinný výlet, ale tiež na náročnejšiu vysokohorskú túru na Kitzsteinhorn, Schmittenhöhe alebo Maiskogel. Na bicykli choďte napríklad na výlet okolo Zeller See a pokocháte sa krásnou scenériou okolitých hôr na ktorú sa nedá zabudnúť.