Letecká púť do Lúrd

Letecká púť do Lúrd

Termín púte 1.10. – 3.10. 2022

1.marca 1858 bolo v Lurdoch zaznamenané prvé zázračné uzdravenie. Do dnešného dňa ide už o tisícky prípadov. Svedčia o tom i barly, ktorými je pokryté okolie prameňa, barly, ktoré sa po návšteve Lúrd stali pre mnohých zbytočné. Dnes z tohto prameňa razí viac ako 120 tisíc litrov vody týždenne. Experti v laboratóriách nezistili nič zvláštne – svedčia, že ide o obyčajnú vodu, bez významných prvkov, ktoré by mohli mať univerzálne liečivé účinky na organizmus. Pozoruhodná je skúsenosť tých, ktorí sa vo vode z prameňa vykúpali a následne sa vyjadrili, že ich telo bolo krátko po vynorení z vody suché. Doteraz bolo oficiálne potvrdených 70 prípadov, v ktorých došlo ku zázračnému uzdraveniu a ktoré nie je možné vysvetliť na základe súčasných poznatkov vedy. Množstvo ľudí sem prichádza, aby prosili za uzdravenie a mnohí sú vypočutí. Z tohto dôvodu sa 11. február slávi ako Svetový deň chorých.

Toto sú fakty, nad ktorými sa treba pozastaviť a zamyslieť, ktoré svedčia o hodnovernosti udalostí, ktoré sa v odohrali v Lurdoch. Odvtedy totiž na toto posvätné miesto v krajine Baskov prichádzajú každoročne davy pútnikov z celého sveta. Od Veľkej noci do augusta sa v Lurdoch denne konajú dve procesie jedna s Najsvätejšou Sviatosťou a druhá so zapálenými sviecami. Medzi najväčšie púte patrí Medzinárodná ružencová púť, ktorá sa tu slávi od roku 1923. Odhaduje sa, že každoročne sa tu vystrieda takmer 3,5 milióna pútnikov. Kresťania sa tu stretávajú, aby si oživili svoju vieru, chorí tu hľadajú nádej i útechu vo svojich ťažkostiach. Juhofrancúzske Lurdy dodnes patria popri portugalskej Fatime a španielskemu Santiagu de Compostella medzi najnavštevovanejšie pútnické miesta. Po Paríži majú Lurdy druhú najväčšiu ubytovaciu kapacitu, keď 15-­tisícové mestečko dokáže len vo svojich hoteloch ubytovať trojnásobne viac ľudí. Lurdy práve vďaka zjaveniam začali profitovať z turizmu. Ročný obrat sa odhaduje na 350 miliónov eur a suveníry v podobe plastikových sošiek Panny Márie a sv. Bernadetty sa predávajú na tisíce. Pre milióny veriacich má však púť do Lúrd najmä silný duchovný význam.

Cena zájazdu 470 Eur / osoba + letiskové poplatky 165 Eur

Program zájazdu

1. deň » odlet z Bratislavy do Lúrd, transfer autobusom do hotela Lurdách, ubytovanie, prehliadka areálu (baziliky, podzemná Bazilika Pia X., kaplnky a Jaskyňa Zjavenia), účasť na organizovanom náboženskom programe, večera, ružencová pobožnosť a sviečkový mariánsky sprievod, nocľah.
2. deň » slovenská svätá omša v Jaskyni Zjavenia, raňajky, individuálna návšteva bazénov s lurdskou vodou. Premietanie videa o živote sv. Bernadety, ktorá v 14 rokoch zažila 18 zjavení Panny Márie oficiálne uznaných cirkvou. Zvesť o zjaveniach pritiahla do Lúrd pútnikov a boli zaznamenané zázračné uzdravenia. Mnohé boli uznané lekárskymi kapacitami ako vedecky nevysvetliteľné. Slovenská pobožnosť Krížovej cesty (výjavy a sochy v nadživotnej veľkosti), Eucharistická procesia s požehnaním, večera, ružencová pobožnosť, večerný sviečkový sprievod, nocľah.
3. deň » ranná slovenská svätá omša, raňajky, možnosť účasti na medzinárodnej svätej omši v podzemnej Bazilike Pia X. Prechádzka po stopách sv. Bernadety na miesta spojené s jej životom (mlyn, Cachot, hospic a farský kostol). Možnosť návštevy bazénov s lurdskou vodou a návštevy hradu týčiaceho sa nad mestom. Eucharistická procesia s požehnaním chorých, večera, ružencová pobožnosť a večerný sviečkový sprievod, nocľah. Pri zájazdoch 9712* a 9715* je v podvečerných hodinách transfer na letisko a odlet z Lúrd do Bratislavy.
4. deň » slovenská svätá omša, raňajky, voľno, transfer na letisko a odlet do Bratislavy

Doprava:

Letecká doprava » Bratislava – Lurdy a späť

Ubytovanie:

2 x v 3* hoteli priamo v centre Lúrd.

Stravovanie:

2x polpenzia (raňajky a večere s vínom a vodou) formou švédskych stolov.

Ostatné:

služby sprievodcu a sprievod kňaza, transfery autobusom z letiska do Lúrd a späť, náboženský program podľa popisu, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 165 €/os., City tax v hoteloch v Lurdách 3 €/os./noc.

Možné príplatky:

za 1/1 izbu 75 €. Dobrovoľný príspevok na prevádzku areálu v Lurdách 10 €/os.

Poznámka:

Možnosť doplatenia obedov vrátane vody a vína v cene 8 €/obed. Na vyžiadanie zaistíme ubytovanie v 4* hoteli (za príplatok).

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.