Exkluzívny letecký zájazd do Lúrd – priamym letom z Bratislavy

Exkluzívny letecký zájazd do Lúrd – priamym letom z Bratislavy

Milí priatelia,

Trvalo nám skoro štyri roky, kým sa nám v spolupráci s partnerskou CK Seneca tours podarilo zorganizovať ďalší exkluzívny pútnický zájazd za Pannou Máriou do francúzskych Lúrd – a to priamym chartrovým letom z Bratislavy. Púť za účasti ďalších kňazov vedie doc.ThDr. Ing. Jozef Jančovič PhD.

Termín zájazdu 25.5. – 27.5. 2023

Kompletná cena zájazdu : 695 Eur ( vrátane letiskovej i city taxy)

Cene je zahrnuté: letecká doprava Bratislava – Lurdy a späť, všetky letiskové poplatky, city tax, transfer autobusom z letiska Lurdy, do hotela a späť, 2 x ubytovanie v hoteli s polpenziou, náboženský program podľa nižšie uvedeného popisu, služby sprievodcu, doprovod kňaza, DPH.

Možné príplatky: 1/1 izba – 85 Eur, komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,70 €/os./deň, alebo PLUS 4,70€/os./deň, dobrovoľný príspevok na prevádzku areálu v Lurdoch 10 €/os.

1.marca 1858 bolo v Lurdoch zaznamenané prvé zázračné uzdravenie. Do dnešného dňa ide už o tisícky prípadov. Svedčia o tom i barly, ktorými je pokryté okolie prameňa, barly, ktoré sa po návšteve Lúrd stali pre mnohých zbytočné. Dnes z tohto prameňa razí viac ako 120 tisíc litrov vody týždenne. Experti v laboratóriách nezistili nič zvláštne – svedčia, že ide o obyčajnú vodu, bez významných prvkov, ktoré by mohli mať univerzálne liečivé účinky na organizmus. Pozoruhodná je skúsenosť tých, ktorí sa vo vode z prameňa vykúpali a následne sa vyjadrili, že ich telo bolo krátko po vynorení z vody suché. Doteraz bolo oficiálne potvrdených 70 prípadov, v ktorých došlo ku zázračnému uzdraveniu a ktoré nie je možné vysvetliť na základe súčasných poznatkov vedy. Množstvo ľudí sem prichádza, aby prosili za uzdravenie a mnohí sú vypočutí. Z tohto dôvodu sa 11. február slávi ako Svetový deň chorých.

Toto sú fakty, nad ktorými sa treba pozastaviť a zamyslieť, ktoré svedčia o hodnovernosti udalostí, ktoré sa v odohrali v Lurdoch. Odvtedy totiž na toto posvätné miesto v krajine Baskov prichádzajú každoročne davy pútnikov z celého sveta. Od Veľkej noci do augusta sa v Lurdoch denne konajú dve procesie jedna s Najsvätejšou Sviatosťou a druhá so zapálenými sviecami. Medzi najväčšie púte patrí Medzinárodná ružencová púť, ktorá sa tu slávi od roku 1923. Odhaduje sa, že každoročne sa tu vystrieda takmer 3,5 milióna pútnikov. Kresťania sa tu stretávajú, aby si oživili svoju vieru, chorí tu hľadajú nádej i útechu vo svojich ťažkostiach. Juhofrancúzske Lurdy dodnes patria popri portugalskej Fatime a španielskemu Santiagu de Compostella medzi najnavštevovanejšie pútnické miesta. Po Paríži majú Lurdy druhú najväčšiu ubytovaciu kapacitu, keď 15-­tisícové mestečko dokáže len vo svojich hoteloch ubytovať trojnásobne viac ľudí. Lurdy práve vďaka zjaveniam začali profitovať z turizmu. Ročný obrat sa odhaduje na 350 miliónov eur a suveníry v podobe plastikových sošiek Panny Márie a sv. Bernadetty sa predávajú na tisíce. Pre milióny veriacich má však púť do Lúrd najmä silný duchovný význam.

Rámcový program zájazdu :

štvrtok 25. 5. 2023

5.30 – 6.00 zraz na letisku v Bratislave\cca o 8.00 odlet z Bratislavy do Lúrd \Svätá omša v slovenskom jazyku\možnosť individuálnej návštevy bazénov\17.00-18.45 eucharistická procesia\19.00 večera v hoteli\ 21.00 mariánska sviečková procesia\23.00 nočná svätá omša v Jaskyni Zjavenia\ vo francúzskom jazyku (individuálne)\

piatok 26.5. 2023

8.00 raňajky v hoteli\ premietanie o živote sv. Bernadetty\ Svätá omša v slovenskom jazyku\ Krížová cesta v slovenskom jazyku\prechádzka po stopách sv. Bernadetty\možnosť individuálnej návštevy bazénov 17.00-18.45 eucharistická procesia\19.00 večera v hoteli\21.00 mariánska sviečková procesia\23.00 nočná svätá omša v jaskyni Zjavenia\ vo francúzskom jazyku (individuálne)

sobota 27.5. 2023

ranná slovenská svätá omša v Jaskyni Zjavenia (celebrujú naši kňazi)\ 8.00 raňajky v hoteli\ možnosť individuálnej návštevy bazénov\Krížová cesta v slovenskom jazyku\popoludní individuálne voľno\16.30 transfer z hotela na letisko\17.00 príchod na letisko Lurdy\18.30 plánovaný odlet z Lúrd\21.00 prílet do Bratislavy

*zmena programu vyhradená

Doprava: Letecká doprava » Bratislava – Lurdy a späť

Ubytovanie: 2 x v 3* hoteli priamo v centre Lúrd.

Stravovanie: 2x polpenzia (raňajky a večere ) formou švédskych stolov.

Ostatné: služby sprievodcu a sprievod kňaza, transfery autobusom z letiska do Lúrd a späť, náboženský program podľa popisu, DPH.

Poznámka: Možnosť doplatenia obedov vrátane vody a vína v cene 8 €/obed. Na vyžiadanie zaistíme ubytovanie v 4* hoteli (za príplatok).

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.