Tirolsko a najkrajšie miesta v Alpách

Hall in Tirol • Innsbruck • Schladming-Dachstein

Dátumy | 1. – 4. júna | 7. – 10. septembra 2023
Cena | 319 Eur | príplatok za jednolôžkovú izbu 89 Eur/ pobyt

Rámcový program zájazdu

1. deň: V dopoludňajších hodinách odchod z Bratislavy smerom nad Viedeň smer – Göttweig, zdravotná zastávka prechádzkou nádvorím jedného z najkrajších renesančných kláštorov v strednej Európe. Potom návšteva strieborných baní vo Schwazi, bývalom hlavnom meste baní sveta s viac ako 85 percentami celkovej svetovej produkcie striebra, kde pred 500 rokmi ťažilo drahý kov viac ako 10 <> baníkov, čím sa Tirolsko stalo v tom čase jednou z najbohatších krajín v Európe. Potom Hall in Tirol – prechádzka jedným z najzachovalejších tirolských stredovekých miest, ktoré je známe najmä razbou mincí, ktoré vo svojej dobe používala snáď celá Európa. Ubytovanie a prenocovanie v areáli Innsbrucku.

2. deň: Wattens ráno, návšteva krištáľového sveta Swarovski, nákupy a občerstvenie. Cesta k jazeru Achensee s možnosťou prechádzok s krásnym výhľadom na krajinu. Pokračujte do Seefeldu, prechádzky zimným olympijským športovým centrom s krásnym výhľadom na Alpy. V popoludňajších hodinách odchod do tirolskej metropoly Innsbruck, prehliadka historickej časti mesta – Maria-Theresia Strasse s impozantným stĺpom sv. Annyzlatá strecha Maximiliána I. pokrytá 2 657 pozlátenými medenými platňami, HofburgLeopoldova fontána, radnica s mestskou vežou a ďalšie atrakcie mesta. Ubytovanie, prenocovanie.

3. deň: Po raňajkách vyjdite na Bergiselschanze, navštívte vyhliadkovú plošinu Skonanského mosta, ktorý navrhla slávna architektka Zaha Hadid. Odchod k impozantným vodopádom Krimml, ktoré padajú z výšky 380 metrov v troch kaskádach a sú najväčšie v rakúskych Alpách. Pešia turistika roklinou Liechtensteinklamm neďaleko Sankt Johann Pongau. Večerný príchod na ubytovanie.

4.deň: Po raňajkách vyrazte do mestečka Schladming pod pohorím Dachstein, ktoré ponúka nespočetné množstvo aktivít. Sprievodca poradí s výberom atrakcií. Záujemcovia sa môžu vydať na výlet lanovkou Dachstein Gletscherbahn do kráľovstva večného snehu a ľadu. Ďalšou možnosťou je pešia turistika roklinou Silberkarklamm a prípadne kúpanie vo vodnom svete v Ramsau am Dachstein. Môžete sa tiež vyviezť ďalšou lanovkou na Planai, odkiaľ je nádherný výhľad na Dachstein. Turisti sa môžu vydať na túru po Alpinsteig Wilde Wasser k vodopádu Riesachwasserfall. V popoludňajších hodinách odlet zo Schladmingu. Príchod do Bratislavy okolo 21. hod.

Cena zahŕňa | doprava autobusom, 3x ubytovanie s raňajkami, sprievodcovské služby, poistenie cestovnej kancelárie proti bankrotu.

Cena nezahŕňa | Komplexné poistenie vrátane storna, možného vstupu a turistických daní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *