Západné Čechy, Česká republika, 19.7.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097411

Západné Čechy

Česká republika

, ProgramZápadné Čechy

Termín:

19.7.2018 - 22.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

4 dni

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


219 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Navštívte s nami miesta ako MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - ZÁMEK KYNŽVART - FRANTIŠKOVY LÁZNĚ - PŘÍRODNÍ REZERVACE SOOS - LOKET - KARLOVY VARY - KLÁŠTER TEPLÁ - BEČOV NAD TEPLOU
Rámcový program zájazdu
1. deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto). Popoludní príchod do Mariánskych Lázní. Ubytovanie v hoteli a pešia prechádzka. Budeme môcť obdivovať krásu jednotlivých budov a hotelov. Navštívime jednu z najkrajších svetových kolonád s prvorepublikovou atmosférou a začneme ochutnávať zo širokej ponuky minerálnych prameňov, ktorých na území mesta vyviera okolo štyridsiatich. Nezabudneme sa zastaviť aj u spievajúcej fontány. Prejdeme k rozsiahlej budove Nových kúpeľov, ktorá bola vystavená podľa vzoru slávneho kasína v Monte Carle. Tu sa nachádzajú prepychové interiéry a veľmi atraktívne stĺpové Rímske kúpele, ktoré je možné po objednaní navštíviť. Prejdeme sa jednotlivými parkami a sadmi a za postupného ochutnávania rôznych prameňov si užijeme pokojné kúpeľné popoludnie. Prechádzke môžeme venovať aj večer, kedy sa určite nezabudneme vrátiť ku spievajúcej fontáne, ktorej večerné predstavenia bývajú doplnené aj farebnými svetlami.

2. deň: Po raňajkách odídeme k barokovému zámku Kynžvart, ktorý bol prestavaný v štýle viedenského klasicizmu a pre grófa Metternicha. Po prehliadke zámku a jeho okolia odídeme k návšteve Františkových Lázní. Tu nás určite očarí ich pokoj, pohoda a rozloha parkov. Kúpele boli vybudované pre cisára Františka I., po ktorom tiež boli pomenované. Vo voľnom čase si budeme môcť užiť prechádzkami parky s kolonádami jednotlivých prameňov aj posedenie v pekných reštauráciách, kaviarňach či cukrárňach. Popoludní odídeme do prírodnej rezervácie Soos s unikátnou krajinou rašelinísk. Prejdeme si asi 2km dlhý okruh po lávkach a mostíkoch, z ktorých budeme môcť obdivovať miestnu flóru aj pre našu krajinu málo obvyklú aktívnu zemskú činnosť. K večeru návrat do Mariánskych Lázní.

3. deň: Po raňajkách prejdeme do malebného historického mesta Loket. Tunajší hrad bol jedným z najvýznamnejších hradov najmä za Karla IV., ktorý tu aj často zdržiaval. Prejdeme si centrálne námestie s krásnymi meštianskymi domami a budeme môcť navštíviť aj hrad, z ktorého veže sú nádherné výhľady na podhradie chránené zo všetkých strán meandrom rieky Ohře. Po prehliadke Lokťa navštívime najhorúcejšie české kúpele Karlovy Vary. Prechádzkou okolo riečky Teplá postupne navštívime romantickú Sadovu kolonádu, monumentálnu Mlynskú kolonádu, drevenú Trhovú kolonádu aj moderné Vřídelní kolonádu s najznámejším prameňom žriedla. Budeme môcť obdivovať malebnú výstavbu domov okolo riečky aj ochutnávať tentoraz horúce minerálne pramene. Záujemcovia o prechádzky budú môcť vo voľnom čase vyjsť aj k jednému zo symbolov mesta, skale so sochou kamzíka. Popoludní navštívime múzeum Jana Bechera s prechádzkou historickými pivnicami aj ochutnávkou slávneho likéru. Návrat do Mariánskych Lázní malebným údolím riečky Teplé.

4. deň: Po raňajkách sa vydáme ku kláštoru Teplá, založenému v 12. stor. Pozrieme sa do kláštorného kostola s bohatým barokovým interiérom a bude možné navštíviť aj kláštor, ktorý vlastní jednu z najstarších a najvýznamnejších knižníc u nás so 100.000 zväzkami. Potom prejdeme do Bečova nad Teplou, kde bude vrchol nášho putovania - návšteva barokového zámku, v ktorom je vystavený pozlátený relikviár sv. Maura. Ide o druhú najcennejšiu pamiatku v českých krajinách po korunovačných klenotoch. Počas prehliadkového okruhu sa budeme môcť zoznámiť s históriou vzniku relikviár aj dramatickými okolnosťami jeho opätovného objavenia a reštaurovania. Za pozornosť bude stáť určite aj gotický hrad týčiaci sa hneď nad zámkom a malebné mestečko v předzámčí. Popoludní odchod a večer návrat do Brna, následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
Dopravu klimatizovaným autobusom , 3x ubytovanie v 3 * hoteli ,3x raňajky , služby sprievodcu
Základná cena nezahŕňa
Povinný príplatok kúpeľná taxa(cca 20/Kč/osoba/noc) , jednolôžková izba 60 Eur , 3x večera v hoteli 23 Eur
Poznámky a informácie
CK si vyhradzuje právo na zmenu programu.
Recenzie klientov
Krásny zájazd, takto si predstavujem prežiť víkend s poznávaním. Vďaka PAXTOUR...

Ing. Peter Ženba - Bratislava
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK