Za krásami Benátok severu, Rusko, 20.7.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61464875

Za krásami Benátok severu

Rusko

, ProgramZa krásami Benátok severu

Termín:

20.7.2018 - 24.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

5 dní

Doprava:

letecky  -0 odjazdových miest

Cena od:


709 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Spoznajte s nami jedno z najkrajších svetových veľkomiest a štvrté najväčšie mesto Európy. Niekdajšia ruská metropola založená na ústí rieky Nevy do Fínskeho zálivu imperátorom Petrom Veľkým ako ruské okno do Európy sa pýši výstavnými chrámami, impozantnými palácmi a rušnými nábřežnými promenádami. Tieto a ďalšie pamiatky prešli pred nedávnymi oslavami 300. výročia založenia mesta náročnou rekonštrukciou. Hoci je teda v porovnaní s inými mestami Petrohrad mestom mladým, za tri storočia svojej existencie stihol vyrásť do nebývalej krásy a dať svetu velikánov ako sú Dostojevskij, Šostakovič, Stravinskij a ďalší ...
Rámcový program zájazdu
1. deň: Odlet z Viedne alebo Prahy (bude upresnené), v dopoludňajších hodinách odlet do Petrohradu. Po prílete transfer do hotela, možnosť spoločnej večernej prechádzky. Nocľah.

2. deň: Po raňajkách peší a autobusový okruh s miestnym sprievodcom a prehliadkou najzaujímavejších pamiatok mesta: nábrežie Nevy s radom mostov, Petropavlovská pevnosť s katedrálou sv. Petra a Pavla, kde sú pochovaní ruskí cári so svojimi rodinami, budova Admirality, ktorá svojou vežou dominuje mestu, prechádzka po Nevskom prospekte, najživšej tepne mesta - táto dlhá ulica si zachovala svoj osobitý charakter, známy z ruských románov, Kazaňský chrám, chrám sv . Izáka, budova divadla a chrám Srdca Ježišovho ... Popoludní možnosť ďalšej prechádzky po meste. Nocľah.

3. deň: Po raňajkách výlet do Puškinu (predtým Carskoje Selo), kde sa nachádza nádherný barokový palác Alžbety a Kataríny Veľkej, v ktorom môžeme obdivovať kópiu slávnej Jantárovej komnaty, ktorá záhadne zmizla za 2. svetovej vojny. Súčasťou palácového komplexu je tiež rozľahlý park s ďalšími stavbami. Návrat do Petrohradu, popoludní individuálne voľno alebo možnosť návštevy napríklad Ruského múzea alebo plavby loďou po petrohradských kanáloch. Podvečerná prechádzka, nocľah v hoteli.

4. deň: Po raňajkách možnosť návštevy Ermitáže, jednej z najbohatších galérií sveta, ktorá ukrýva poklady ruského i svetového umenia. Obed, popoludní výlet do Petrodvorca - palácového komplexu Petra Veľkého, ktorého záhrady končia až v mori . Prehliadka paláca i záhrad. Návrat do hotela.

5. deň: Po raňajkách uvoľnenie izieb, dopoludnia individuálne voľno v Petrohrade, v popoludňajších hodinách transfer z hotela na letisko a odlet do Prahy alebo Viedne.
Základná cena zahŕňa
letenku do Petrohradu tam a späť, 4x ubytovanie s raňajkami v hoteli *** v Petrohrade, služby sprievodcu , doprava autobusom podľa programu
Základná cena nezahŕňa
komplexné cestovné poistenie , vstupné, skupinové vízum 84€, Ermitáž so sprievodcom 24€; Carskoje Selo a Jantárová komnata s sprievodcom 25€; Petropavlovská pevnosť s katedrálou 8,50 €; Petrodvorec, palác a záhrady 32€.
Poznámky a informácie
Upozorňujeme, že kvôli vybaveniu víz do Ruska je nevyhnutné prihlásiť sa na zájazd najneskôr 30 dní pred odletom, kedy je potrebné dodať do CK cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov od dátumu ukončenia zájazdu a jedno pasové foto.

Poznámka: CK si vyhradzuje právo zmeny programu. V prípade nižšej obsadenosti klientov zo Slovenska je CK oprávnená zmeniť nástupné miesto a zabezpečiť prepravu na letisko v Prahe pravidelnou autobusovou linkou Student Agency resp. vlakovým spojením na vlastné náklady CK. O zmene nástupného miesta bude klient informovaný v Pokynoch k zájazdu, ktoré obdrží najneskôr 7 dní pred odchodom. Zmena nástupného miesta resp. transferu nezakladá nárok na jednostranné odstúpenie od zmluvy bez povinnosti uhradenia príslušného storna podľa Všeobecných podmienok cestovnej kancelárie.
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK