Talianska klenotnica, Taliansko, 12.9.2018, Polpenzia
Číslo termínu: 61097334

Talianska klenotnica

Taliansko

, Program

Typ


Talianska klenotnica

Termín:

12.9.2018 - 16.9.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Polpenzia

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

5 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


309 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Rámcový program zájazdu
Program :
1. deň: Odchod z Bratislavy do Brna /Viedne(2. nástupné miesto) v skorých ranných hodinách cez rakúske Alpy do Talianska, popoludní prehliadka románskeho opátstva Pomposa, ubytovanie v hoteli v prímorskom letovisku, večera.

2. deň: Dopoludnia si prehliadnete rodné mesto maliara Raffaella Santiho Urbino s vojvodským palácom (prototyp renesančnej rezidencie) a obrazárňou (UNESCO), popoludní návšteva samostatnej republiky San Maríno a v podvečer uvidíte stredoveké jadro mesta Rimini (Tempio Malatestiano, románske vládne paláce, hrad Malatesta). Návrat do hotela, večera.

3. deň: Ráno prehliadka byzantského chrámu Sant'Apollinare in Classe s cennými mozaikami (UNESCO), potom ďalšie slávne mozaiky v Ravenne (bazilika San Vitale, ktorá je najdôležitejším príkladom ranokresťanskej byzantskej architektúry, mauzóleum Galla Placidia, sestry rímskeho cisára Honoria - všetko UNESCO), popoludní starobylá, rozľahlá učená a červená Bologna s najstaršou európskou univerzitou, najväčším farským kostolom sveta, hrobom sv. Dominika, sochárskymi diely Michelangela a Jacopa della Quercia, jednou z najdôležitejších obrazární Talianska a preslávenú gastronómiou. Návrat do hotela, večera.

4. deň: Dopoludnia prehliadka bizarného mestečka Comacchio, ktoré pôsobia ako zmenšenina Benátok a je známe nakladanými úhormi, v prípade záujmu je možné v miestnom múzeu vidieť starorímske loď objavenú archeológmi. Popoludní príjazd do Ferrary (UNESCO) a podrobná prehliadka tohto ešte stále nedoceneného mesta: gotická štvrť, renesančná palácová štvrť, katedrála, hrad rodu Este, renesančné letohrádky (Palazzina di Marfisa d'Este, Palazzo Schifanoia so slávnymi freskami). Voľno k prechádzkam, večeru a pod. Prejazd na ubytovanie.

5. deň: Po raňajkách odchod do SR, príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.
Základná cena zahŕňa
Cena zahŕňa: dopravu luxusným autobusom, 4x ubytovanie , 3x polpenzia, sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
Cena nezahŕňa: cestovné poistenie, vstupy do pamiatok
Poznámky a informácie
Urbino – San Marino – Rimini – Ravenna – Bologna – Ferrara
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK