Škótsko - autobusom, Veľká Británia, 13.7.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097364

Škótsko - autobusom

Veľká Británia

, Program

Typ


Škótsko - autobusom

Termín:

13.7.2018 - 24.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

12 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


839 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Zaujímavý autokarový zájazd ktorý sa vratil do našej ponuky po minuloročnej úspešnej realizácii a velmi dobrých ohlasoch .
Počas zájazdu okrem iného uvidíte : AMSTERDAM • HADRIANŮV VAL • EDINBURGH • BLAIR CASTLE • FORT GEORGE • LOCH NESS • OSTROV SKYE • FORT WILLIAM • GLENCOE • LUSS • LOCH LOMOND • ST. ANDREWS • FALKIRK • YORK • CAMBRIDGE • LONDÝN
Rámcový program zájazdu
1. deň: V podvečerných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto ) .Nočný prejazd cez Nemecko.

2. deň: Dopoludnia prehliadka Amsterdamu. Podľa časových možností prehliadka loďou po kanáloch. Popoludní sa v prístave Ijmuiden nalodíme na nočný trajekt do Anglicka. Nocľah v štvorlôžkových kajutách.

3. deň: Ráno príchod do Newcastle v severnom Anglicku. Cestou na sever rímsky Hadriánov val s jeho obrannými pevnosťami. Prezrieme si Abbotsford House, sídlo, kde žil a tvoril Sir Walter Scott. Prehliadku oblasti Borders zakončíme v Melrose Abbey, v jednom z najkrajších a najbohatších škótskych opátstiev, kde je uložené srdce škótskeho kráľa Roberta I. Ubytovanie s večerou v rodinách.

4. deň: Ráno odchod na prehliadku Edinburghu - rozľahlý kráľovský hrad strážiaci národnú pýchu Škótov - korunovačné klenoty. Prejdeme sa po hlavnej triede Royal Mile s katedrálou a historickými budovami, na konci ktorej je ultramoderná stavba škótskeho parlamentu aj sídlo kráľovnej Alžbety II. - Hollyrood Palace. Pre záujemcov môžeme podniknúť krátku prechádzku do blízkych vrcholov Salisbury Craigs či na Calton Hill, z ktorých je úchvatný výhľad na mesto. Večer návrat na ubytovanie, večera.

5. deň: Ráno odjazd do severného Škótska - oblasť Highlands. Navštívime zámok Blair Castle, sídlo vojvodov z Athol. Za najkrajší príklad európskej vojenskej architektúry je považovaná pevnosť Fort George s krásnym výhľadom na záliv Moray Firth s možnosťou pozorovania delfínov skákavých. Ďalej k slávnemu jazeru Loch Ness, na ktorého západnom brehu stojí zrúcanina hradu Urquhart Castle. Zhliadneme nádherný masív Piatich sestier v údolí Glen Shiel a romantickú Eilean Donan Castle sa strhujúcou polohou na jazere Loch Duich. Večer prejazd na ubytovanie v hosteli.

6. deň: Absolvujeme okružnú jazdu ostrovom Skye. Čakajú nás ľúbezné prírodné scenérie aj rozprávanie o histórii. Prezrieme panstvá klanu McLeod, hradu Dunvegan vo fjordovej lagúne, v ktorej dodnes žije cez 370 tuleňov všeobecných, za ktorými sa vypravíme na motorových lodičkách. Ďalej navštívime Museum of Island Life, prekrásne útesy Kilt Rock a vodopády Lealt falls. V prípade priaznivého počasia podnikneme krátku prechádzku k Fairy Pools a peší výstup k Old Man of Storr. Zastávka v hlavnom meste ostrova Portree. Večer návrat na ubytovanie v hosteli.

7. deň: Ráno sa preplavíme trajektom z ostrova Skye na pevninu do prístavu Mallaig. Panoramatickou cestou údolím Glenfinnan budeme sledovať parný vlak Jacobite Railway (známy z filmov Harry Potter), prídeme k sústave ôsmich stavidiel Neptune 's Staircase, predstavujúcim najpôsobivejší úsek Kaledónskeho prieplavu, odkiaľ uvidíme Ben Nevis, najvyššiu horu Británie. Cez Fort William, budeme pokračovať okolo Kinlochlevenských vodopádov do Glencoe, miesta s impozantnou scenériou a búrlivou minulosťou. Budúcou zastávkou bude dedinka Luss, ktorá leží na brehu najväčšieho sladkovodného jazera v Británii Loch Lomond. Ubytovanie s večerou v rodinách.

8. deň: Výrobu škótskej whisky odhalíme v pálenici The Glenturret Distillery, ktorá je tiež známa pod obchodnou značkou miešanej škótskej whisky Famous Grouse. Ďalej navštívime mestečko St. Andrews preslávené golfovými klubmi, kde tiež môžeme ochutnať rybie špeciality. Nezabudneme na rybársky prístav v dedine Crail, odkiaľ sa v prípade priaznivého počasia vydáme na pešiu prechádzku pozdĺž Severného mora tzv. Fife Coastal Path do rybárskeho mestečka a Anstruther. Návrat na ubytovanie, večera.

9. deň: Ráno sa prejdeme k Bannockburn, kde sa rozlúčime s mestom Stirling a vydáme sa k mestu Falkirk, Krátkou prechádzkou navštívime vodné zvieratá The Kelpies - najväčšie sochy koní na svete, ale tiež si na vlastnej koži vyskúšame supermoderné technické unikáty, lodný výťah the Falkirk wheel, ktorý vyzdvihuje prechádzajúce lode do výšky 35 m. Pokračujeme k zámku Drumlanrig, ktorý je už 300 rokov sídlom vojvodov z Buccleuch and Queensberry. So Škótskom sa rozlúčime v Gretna Green, kde sa ročne uskutoční viac ako 4000 škótskych svadieb. Večer ubytovanie v hoteli pri Yorku.

10. deň: Dopoludnia prehliadka stredovekého centra mesta York, ktoré nás uchváti prekrásnymi hrázdenými domami a krivolakými uličkami, nad ktorými majestátne čnie York Minster, katedrála, ktorá sa pýši nielen svojou veľkosťou, ale aj najväčším počtom stredovekých malieb na skle. Navštívime unikátne múzeum Yorvik Viking Centre. Odtiaľ prejdeme do Cambridge, významného univerzitného mesta. Večer odchod na ubytovanie v hoteli v Londýne.

11. deň: Prehliadka Londýna - Westminsterské opátstvo, Buckhinghamský palác, parlament, Big Ben, Trafalgar square Piccadilly Circus. Prezrieme si katedrálu sv. Pavla, ďalej Tower s korunovačnými klenotmi a s hlavným mestom sa rozlúčime prechádzkou okolo Tower Bridge do neďalekých dokov Svätej Kataríny. Večer odjazd trajektom do Francúzska a cez Belgicko a Nemecko domov.

12. deň: Večer príchod do Brna a následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
dopravu luxusným autobusom, trajekt Ijmuiden- Newcastle v štvorlôžkových kajutách, trajekt Dover - Calais v kategórií deck, vnútroštátny trajekt Armandale - Mallaig , 4 x ubytovanie v súkromí v dvojlôžkových izbách , 2 x ubytovanie v hosteli v 4-6 lôžkových izbách(príslušenstvo spoločné na chodbách), 2 x ubytovanie v hoteli v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom , 8 x raňajky , 4 x večera v rodinách , sprievodcovské služby.
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 163,-€/osoba , 2 lôžková kajuta na trajekte tam 102,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.
Poznámky a informácie
Názov EXPEDIČNÝ zájazd je pre zájhzdy, kde za naozaj prijateľnú cenu vidíte toho veľmi veľa. Z toho dôvodu je ubytovanie na súkromí ( veľmi kvalitné) a v hosteloch - 4-6 lôžkové izby ( čisté) s príslušenstvom na chodbe.
Recenzie klientov
Skvelý zájazd, trochu dobrodružný, no privítali sme ubytovanie v súkromí ( úplne super ! ) kde sme si aspoň vyskúšali naše základy angličtiny. Domáci boli úžasní, napiekli aj koláč na cestu a doteraz si pišeme

Jana + Tomáš a Iveta + Lukáš z Bratislavy
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK