Rýchlovlakmi naprieč Talianskom, Taliansko, 4.6.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097344

Rýchlovlakmi naprieč Talianskom

Taliansko

, Program

Typ


Rýchlovlakmi naprieč Talianskom

Termín:

4.6.2018 - 12.6.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

9 dní

Doprava:

vlastná  -0 odjazdových miest

Cena od:


989 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Novinka na rok 2018 akú asi nenájdete v žiadnej inej cestovnej kancelárii na Slovensku ! Prejdete skoro celé Taliansko pohodlne, bez nočných prejazdov. Autobusom do Benatok , rýchlovlakmi po Taliansku, ubytovanie v 3* hoteloch , kúpanie pri Capo Vaticano a na záver odlet zo Sicilie domov!
Okrem iného uvidíte : BENÁTKY - FLORENCIA - RÍM - NEAPOL - CAPO VATICANO - TROPEA - TAORMINA - MESSINA
Rámcový program zájazdu
1. deň: Ráno odchod autobusom z Bratislavy. Prejazd cez Rakúsko do Talianska. Večer ubytovanie v hoteli pri Benátkach.
2. deň: Ráno odchod vlakom do centra Benátok (10 min). Celodenná prehliadka rozprávkového mesta na 117 ostrovčekoch v morskej lagúne. Centrom mesta je nám. Sv. Marka, kde je možné obdivovať baziliku Sv. Marka s nádhernou gotickou fasádou zdobenou farbenými mozaikami, Dóžov palác, môžeme vyjsť výťahom na zvonicu s nádhernou vyhliadkou na celé mesto alebo si posedieť pod početnými arkádami obklopujúcimi celé námestie. Ďalej prechádzka benátskymi uličkami s nespočetnými palácmi, kostolmi, mostmi a námestíčkami až ku slávnemu mostu Ponte Rialto, možnosť výletov na gondolách alebo príjemných posedení. Popoludní individuálne možnosť návštevy múzeí, palácov, nákupov, posedenie. Večer návrat vlakom do hotela.
3. deň: Ráno odchod rýchlovlakom z Benátok do Florencie (2 hod). Uloženie batožiny a návšteva metropoly Toskánska, kolísky renesančného umenia. Pešia prechádzka k Dómu S. Maria del Fiore a baptistériu - jedinečným stavbám obkladaným mnohofarebným mramorom. Ďalej pokračovanie na Ponte Vecchio - slávny most zlatníkov, ku Starému paláci na centrálnom námestí Signoria, radnicu pripomínajúcu hrad s 94m vysokou vežou. Námestie je ozdobené aj sochou Davida a Neptúnova fontána. Popoludní individuálne možnosť prehliadky múzeí, kostolov, galérií. K večeru odchod rýchlovlakom z Florencie do Ríma (1,5 hod). Po príchode do Ríma prejazd do hotela a ubytovanie.
4. deň: Celodenná prehliadka Ríma. Dopoludnia pešia prechádzka po Posvätnej ceste (Via Sacra), odkiaľ bola kedysi ovládaná celá Ríša rímska: Koloseum - najkrajšia a najväčšia dochovaná stavba antického Ríma, Forum Romanum s pozostatkami budov, chrámov i ďalších objektov patriacich neodmysliteľne k Rímu v 1. - 4. stor ., Kapitol - námestie navrhnuté Michelangelom s nádhernými palácmi, Pantheon - najlepšie zachovaná stavba z čias rímskej antiky považovaná za vrcholné dielo rímskeho staviteľstva, Piaza Navonna - typické rímske námestie zdobené tromi nádhernými fontánami. Pokračovanie cez Vatikánske námestie a okolo Anjelského hradu späť do centra k najväčšej a najslávnejšej barokovej fontáne Ríma - Fontáne di Trevi a ďalej na Španielske námestie a jeho slávne barokové Španielske schody. Večer návrat na ubytovanie v Ríme.
5. deň: Skoro ráno prejazd na vlakovú stanicu a odchod rýchlovlakom z Ríma do Neapola (1 hod) - pôvodne gréckej osady, dnes metropoly Kampánie, sídlo univerzity a arcibiskupa. Po príchode uloženie batožiny a prehliadka mesta: Castel Nuovo s mohutnými kruhovými vežami a víťazným oblúkom, ďalej niekdajša rezidencia neapolských kráľov - Palazzo Reale, Kartúzsky kláštor San Martino - vzorová stavba neapolského baroka, pevnosť Sant Elmo, divadlo San Carlo, jedno z najväčších európskych divadiel , a ďalšie pamiatky. Popoludní odchod vlakom z Neapola do najjužnejšej časti Talianska, Kalábria (3 hod). Príchod do Vibo Valentia a odtiaľto transfer autobusom na ubytovanie na Capo Vaticano.
6. deň: Pobyt na Capo Vaticano, kde sa nachádza jedny z najkrajších a najromantickejších pláží v Taliansku. Odpočinok, kúpanie, pobyt na pláži. Popoludní fakultatívne plavba loďou pozdĺž pobrežia a mysu Capo Vaticano s nádhernými pohľadmi na skalnaté útesy ukrývajúce malé piesočné pláže. Potom prejazd k majáku s jedinečnými výhľadmi na celé pobrežie z vtáčej perspektívy aj pekným posedením v tunajších reštauráciách.
7. deň: Dopoludnia voľno, kúpanie. Popoludní fakultatívne poldenný výlet do mesta Tropea, jedného z najnavštevovanejších miest južného Talianska, nazývaného perla Kalábria. Starobylé mesto pochádzajúce už z grécko-normanskej doby je vystavané na útesoch nad krásnymi piesočnými plážami. Počas návštevy je možné kombinovať prehliadku množstvo historických pamiatok s posedením v typických reštauráciách v krivolakých uličkách i dych vyrážajúcimi výhľady na pobrežné scenériu s kostolom sv. Marie vystavaným na vrchole skalnatého útesu nad a nádhernými plážami. Večer návrat na ubytovanie.
8. deň: Celodenný výlet autobusom na Sicíliu. Prejazd trajektom cez Messinskú úžinu oddeľujúcu Kalábriu od Sicílie a návšteva mesta Messina, kde bude krátka zastávka na prehliadku unikátnej katedrály. Potom prejazd do Taorminy, jedného z najkrajších a najnavštevovanejších miest Sicílie. Jej čaro nespočíva len v nádherných starobylých uličkách a námestiach plných kaviarní, obchodíkov so suvenírmi ale aj v jej historických pamiatkach, ako je Dóm, grécke divadlo, odkiaľ je prekrásny pohľad na záhrady Naxos a stále výbušnú sopku Etnu a množstvo palácov. Návšteva mesta potrvá cca 3 hodiny s voľným rozchodom. Možnosť obeda v reštaurácii. K večeru návrat späť na ubytovanie.
9. deň: Po raňajkách transfer na letisko Lamezia Terme a odlet späť do Brna, následne transfer do Bratislavy.

V termíne 18.9.-26.9. je program obrátený - tam letecky do Kalábrie a späť vlaky cez Taliansko a autobusom z Benátok do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
dopravu luxusným autobusom do Benátok , dopravu expresnými vlakmi cez Taliansko, leteckú dopravu z Kalábrie do Brna, letiskové poplatky, transfer autobusom Capo Vaticano - letisko, 8 x ubytovanie v 3* hoteloch, 8 x raňajky, 4 x večere (na Capo Vaticano), výlet na Sicíliu , služby sprievodcu.
Základná cena nezahŕňa
príplatok za jednolôžkovú izbu 156,-€/osoba, výlet loďou okolo mysu Capo Vaticano 20,-€/osoba, poldenný výlet Tropea 24,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.
Poznámky a informácie
CK si vyhradzuje právo zmeny programu. V cene zájazdu nie je zahrnutá úschovňa batožiny (cca 5,-€-osoba), miestnu dopravu v navštevovaných mestách (cca 10,-€/osoba), a pobytové taxy v hoteloch (cca 18,-€/osoba)
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK