Portugalsko, zem moreplavcov , slnka a vína - lete, Portugalsko, 21.9.2018, Polpenzia
Číslo termínu: 61097291

Portugalsko, zem moreplavcov , slnka a vína - lete

Portugalsko

, Program

Typ


Portugalsko, zem moreplavcov , slnka a vína - lete

Termín:

21.9.2018 - 28.9.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Polpenzia

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

8 dní

Doprava:

letecky  -0 odjazdových miest

Cena od:


1 119 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Ďalšia z noviniek roku 2018 . Už len pri prečítaní si návštevy týchto miest - Óbidos - Nazaré - Alcobaca - Batalha - Coimbra - Porto - Braga - Guimaraes - Fátima - Tomar - Sintra - Cabo da Roca - Cascais - Lisabon - sa poteší každé srdce cestovateľa!
Rámcový program zájazdu
1. deň: Transfer z Bratislavy do Prahy (vlakom alebo autobusom ). Odlet z Prahy do Lisabonu, transfer na ubytovanie v okolí Óbidos.

2. deň: Po raňajkách odídeme do stredovekej dedinky Óbidos, ktorá skrýva úzke uličky pozostávajúce z bielych domčekov s terakotovými strechami. V rybárskej dedinke Nazaré sa prejdeme po miestnej pláži. Ďalej budeme pokračovať do mestečka Alcobaça s najväčším kostolom v Portugalsku a krásnym cisterciánskym opátstvom. Deň ukončíme v Batalha návštevou kráľovského kláštora. Odchod na ubytovanie v okolí Coimbry, večera.

3. deň: Raňajky. Prehliadka Coimbry - až do 13. storočia hlavné mesto krajiny, rodisko 6 portugalských kráľov a kolíska vzdelania. Nachádza sa tu najstaršia univerzita v Portugalsku (druhá najstaršia na svete). Coimbra je považovaná za najromantickejšie portugalské mesto. Pokračovanie našej výpravy bude smerovať do Guimaraes - kolísky portugalského národa. Úzke stredoveké uličky v zachovalom historickom jadre pod ochranou UNESCO priamo nabádajú k prechádzke. Dominantou mesta je hrad sv. Michala, ďalšou zaujímavosťou potom vojvodský palác Paço dos Duques - dnes múzeum. Ďalej budeme pokračovať do mesta Braga - jedného z najstarších portugalských sídiel a hlavného náboženského centra. Zastavíme sa na pútnickom mieste Bom Jesus do Monte a deň zakončíme vo vínnych pivniciach caves v Porte, preslávených svojim portským vínom. Ubytovanie u Porta. Večera.

4. deň: Raňajky. Celodenná prehliadka Porta - druhé najväčšie mesto Portugalska, ktoré si Vás získa kúzelnými uličkami, pozoruhodnou históriou, množstvom pamiatok i intenzívnym nočným životom. Prechádzky po historickej štvrti Ribeira, po brehoch Doura, pozrieme si katedrálu Terreido da Sé, štvrť a gotický kostol Sao Francisco s honosnou zlatou výzdobou, ubytovanie a večera u Porta.

5. deň: Raňajky. Prehliadka mesta Tomar, kde sa nachádza Convento de Cristo, hrad s kláštorom z 12. stor., ktorý bol sídlom rytierov Kristovho Rádu (UNESCO). Pokračovanie do Fatimy, jedného z najvýznamnejších pútnických miest kresťanského sveta s veľkou neobarokovou bazilikou, ktorej veža meria 65 m a námestie je dvakrát väčšia než námestie baziliky sv. Petra v Ríme. Ubytovanie vo Fatime. Večera.

6. deň: Raňajky. Lisabon - mesto, o ktorého veľkoleposti a jedinečnej atmosféry sa presvedčíte počas prehliadky: starobylá štvrť Belém s kláštorom Jeronýma (vrchol Manuelskej architektúry), veža Torre de Belém, hrad Castelo de S?o Jorge, najstaršia štvrť Alfama, výjazd železným výťahom Santa Justa k vyhliadke na staré mesto. Ubytovanie v Lisabone, večere.

7. deň: Raňajky, celodenný výlet do okolia Lisabonu. Sintra, bývalé letovisko portugalskej šľachty, plné palácov rôznych štýlov a krivoľakých uličiek s malými obchodíkmi. Hlavnou atrakciou je známy Palácio da la Peňa z 19. stor., ktorý je najzachovalejším príkladom romantickej portugalskej architektúry. Ďalej si vychutnáte výhľady z najzápadnejšieho cípu kontinentálnej Európy, Cabo da Roca a v rybárskom mestečku Cascais možno ochutnáte niektorú z miestnych rybích špecialít. Návrat na ubytovanie v Lisabone. Večer fakultatívne návšteva predstavenia typického portugalského hudobného štýlu - Fado.

8. deň: Raňajky, voľný čas na návštevu Lisabonu až do transferu na letisko, odlet do Prahy. Následne transfer z Prahy do Bratislavy (vlakom alebo autobusom ).
Základná cena zahŕňa
transfer do Prahy tam a späť (vlakom alebo autobusom), leteckú dopravu Praha - Lisabon -Praha , letiskové taxy a poplatky , dopravu autokarom podľa programu , 7 x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami , 5 x večeru , miestneho sprievodcu v Porte , služby sprievodcu , vstup do vinných pivníc v Porte s ochutnávkou.
Základná cena nezahŕňa
príplatok za jednolôžkovú izbu 212,-€/osoba, Fado s 2 nápojmi cca 30,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK