PETROHRAD- klenot na Neve, Rusko, 24.7.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097308

PETROHRAD- klenot na Neve

Rusko

, ProgramPETROHRAD- klenot na Neve

Termín:

24.7.2018 - 29.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

6 dní

Doprava:

letecky  -0 odjazdových miest

Cena od:


1 029 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
PETROHRAD • PUŠKIN • PETRODVORCE • MANOR BOGOSLOVKA
Rámcový program zájazdu
1. deň: Odlet z Viedne do Petrohradu, po prílete transfer do hotela, ubytovanie.

2. deň: Dopoludnia okružná jazda na zoznámenie s Petrohradom - Nevský prospekt, Kazaňská katedrála, Palácové námestie sa Zimným palácom, Katedrála sv. Isak, Vasiljevskom ostrov, Marsovo pole a iné. Popoludní návšteva jedného z najslávnejších svetových múzeí, Ermitáže. Rozsiahle zbierky sa nachádzajú v piatich historických budovách, z ktorých najvýznamnejšia je bývalé sídlo ruských cisárov Zimný palác. Po prehliadke prechádzka centrom Petrohradu ku kostolu Spasiteľa na krvi s nádhernými farebnými kopulami, pozdĺž kanálov pretínajúcich mesto a po najvýznamnejšej triede mesta, Nevskom prospekte. Návrat do hotela.

3. deň: Po raňajkách návšteva katedrály sv. Izáka a ďalej plavba loďou po kanáloch aj po rieke Neve. Okolo poludnia odjazd do mestečka Puškin pri Petrohrade, pôvodným menom Carskoje Selo, ktorého parky a paláce nechali vybudovať Alžbeta a Katarína Veľká. Večer návrat do hotela. V nočných hodinách sa môžu záujemcovia vydať na otváranie mostov na rieke Neve.

4. deň: Po raňajkách sa vydáme na prehliadku grandiózneho paláca a parku Petrodvorca, letnej rezidencie Petra Veľkého, ktorej srdcom je Veľká kaskádová vodná trieda. V parku na útese nad Fínskym zálivom sa nachádza najimpozantnejšia sústava vodotryskov na svete, ktorými strieka 30.000 litrov vody za sekundu. Často býva porovnávaná s fontánami vo Versailles, ktoré ale podľa mnohých návštevníkov zďaleka predbehne. Po prehliadke odchod do Nevského lesného parku k jednej z najzaujímavejších drevených stavieb ruskej architektúry , komplexu Manor Bogoslavka s unikátným dreveným kostolom s typickými cibulovitými vežami. Večer návrat do hotela .

5. deň: Návšteva Petropavlovskej pevnosti postavenej na prvom osídlenom ostrove mesta. Súčasťou pevnosti je rad múzeí dokumentujúcich históriu Petrohradu aj katedrála sv. Petra a Pavla, najvyššia budova v meste, s hrobkami ruských cisárov vrátane Patra Veľkého. Po prehliadke návrat do hotela a individuálne voľno k rozlúčke s Petrohradom, nákupom a pod. Individuálne návrat do hotela .

6. deň: Ráno transfer na letisko, odlet späť do Viedne.
Základná cena zahŕňa
letecká doprava do Petrohradu a späť , letiskové taxy , transfer letisko-hotel a späť , doprava autokarom po Petrohrade a okolí , plavba loďou po kanáloch a rieke Neve , 5 × ubytovanie v hoteli , 5 × raňajky , služby miestneho sprievodcu , služby sprievodcu
Základná cena nezahŕňa
Jednolôžková izba 300€, 5× večera v hoteli 132€, skupinové turistické vízum do Ruska cca 75€ (o cene a potrebných formalitách ohľadom vybavenia víz budeme včas informovať), komplexné cestovné poistenie
Poznámky a informácie
CK si vyhradzuje právo na zmenu programu.
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK