Okolo Ženevského jazera, Švajčiarsko, 31.7.2018, Polpenzia
Číslo termínu: 61097398

Okolo Ženevského jazera

Švajčiarsko

, ProgramOkolo Ženevského jazera

Termín:

31.7.2018 - 5.8.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Polpenzia

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

6 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


489 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Velmi obľúbený a žiadaný zájazd . Kedže je plánovaný len jeden termín, je dôležité sa prihlásiť naozaj včas! Okrem iného uvidíte tieto miesta:

BAZILEJ - NEUCHÂTEL -CHAUMONT - HODINÁRSKE MÚZEUM LA CHAUX DE FONDS - MURTEN - GRUYERES - ČOKOLÁDOVŇA V BROC - LAUSANNE - VEVEY - ŽENEVA - OUCHY - OLYMPIJSKÉ MÚZEUM - HRAD CHILLON - MONTREUX - ŽELEZNICE A SVIŠTE NA ROCHERS DE NAYE
Rámcový program zájazdu
1.deň: V skorých ranných hodinách odídeme z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) smer Praha a Plzeň , cez Nemecko do Švajčiarska. V podvečer sa ubytujeme v najjužnejšom meste Alsaska, neďaleko hranice so Švajčiarskom. Náš hotel 3 * sa nachádza v pešej vzdialenosti historického centra Mulhouse.

2. deň: Po raňajkách odídeme do druhého najväčšieho a najbohatšieho mesta Švajčiarska Bazileja. Po krátkej prechádzke historickým centrom s prekrásnymi stredovekými domami a katedrálou sa vypravíme k brehom Neuchâtelského jazera. Zastavíme sa v rovnomennom meste Neuchâtel s monumentálnym zámkom a zoskupením budov a fontán zo 16.-18. storočia, v meste, odkiaľ sa vysiela oficiálne tikanie presného švajčiarskeho času. Ako na dlani uvidíme celý Jurský kantón s jeho troma jazerami, Bernské Alpy a masív Mont Blanc z Chaumontu - domáce hory Neuchâtelu s rozhľadňou, kam nás vyvezie príkra panoramatická ozubnicová dráha. V La Chaux de Fonds, rodisku hodinárskeho priemyslu, sa pokúsime poodhaliť tajomstvo výroby švajčiarskych hodiniek. Navštívime najprestížnejšie hodinárske múzeum na svete s unikátnymi 3.000 exponátmi ako historických, tak najmodernejších časomerných zariadení. Cestou sa budeme kochať prírodnými krásami tzv. Hodinkového údolia , krajinou Jury a Ženevského jazera. Pred dojazdom na ubytovanie v priesmyku Les Mosses sa zastavíme v rozkošnom až rozprávkovom mestečku Murten s hradbami a vyhliadkami. Večera, nocľah.

3. deň: Po raňajkách pôjdete priesmykom a potom horskou oblasťou Pays d'Enhaut. Cez snáď najkrajšie švajčiarske mestečko Gruyeres, vyhláseného centrom výroby syrov, prídeme do sladkého kráľovstva v Broc, kde sa pri exkurzii v čokoládovni dozvieme o jej výrobe a tiež budeme môcť ochutnať tento originálny sladký suvenír. Potom nás privíta nádherné mesto Lausanne týčiace sa na niekoľkých terasách nad Ženevským jazerom. Hlavné mesto kantónu Vaud ponúka pestrú zmes historických pamiatok s dominantnou katedrálou, múzeami, kaviarňami a parkami a tiež neopakovateľné pohľady na okolité prírodné panorámy. V neskorom popoludní si vychutnáme čarovnú jazernú atmosféru pri plavbe z Lausanne do klimatických kúpeľov Vevey, pri jasnom počasí dohliadneme až na Mont Blanc. Počas krátkej prechádzky zaspomíname na slávneho Ch. Chaplina, českého študenta Jana Palacha a taktiež Henriho Nestlé, zakladateľa svetoznámej čokoládovne Nestlé. Večer návrat na ubytovanie, večera.

4. deň: Po raňajkách pôjdeme do mesta so sídlom medzinárodných organizácií Ženevy, jeho pýchou sú okrem iného rozľahlé parky s fontánami, sochami, altánkami a kaviarňami. Počas prehliadky mesta sa presvedčíme o neuveriteľnej výške tunajšieho vodotrysku, pripomenieme si Alžbetu Rakúsku zvanú Sissi, ktorá tu bola zavraždená, aj tunajšieho zavrhnutého rodáka J. J. Rousseaua. Lodný výlet nám umožní uvidieť vily prominentov, najkrajšie záhrady a parky v najbohatšej časti mesta. Vracať sa budeme cestou pozdĺž brehu jazera. Ešte raz sa budeme venovať Lausanne a jeho známe a tiež vraj najmalebnejšie mestskej pobrežnej časti Ouchy, kde okrem iného navštívime jedinečné Olympijské múzeum s parkom, ktoré bolo opätovne otvorené po rozsiahlej rekonštrukcii. Večer sa vrátime na ubytovanie, večera.

5. deň: Po raňajkách si pozrieme najfotografovanejší švajčiarsky hrad Chillon, vypínajúci sa na strmom skalnatom ostrohe nad vodami Ženevského jazera. Odtiaľ sa loďou vydáme do susedného Montreux, často označovaného za srdce ženevskej riviéry . Z mesta odídeme ozubnicovou železnicou, ktorá šplhá úžasnou horskou krajinou do nadmorskej výšky 2.045 m. Na vrcholku Rochers de Naye sa budeme kochať pohľadom na rozľahlú jazernú hladinu Ženevského jazera a vrcholky švajčiarskych i francúzskych Álp. Rochers de Naye sa stalo domovom najroztomilejších zvieratiek hôr - svišťov. V siedmich parkoch tvoriacich Raj svišťov môžete uvidieť 14 druhov svišťov z Európy, Ázie a Ameriky a vďaka kamerám nahliadneme až do ich nôr. Milovníci vôní a farieb môžu navštíviť alpskú záhradku La Rambertia s tisíckou druhov alpských rastlín a kvetín. V podvečer nastúpime do vlaku, ktorý nás zavezie späť do Montreux, odkiaľ sa vydáme na cestu domov.

6. deň: Príchod do Plzne, Prahy, Brna v ranných hodinách , následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
dopravu klimatizovaným autobusom ,4x ubytovanie v dvojlôžkových izbách , 4x raňajky , 3x večere , služby sprievodcu.
Základná cena nezahŕňa
Jednoposteľová izba (os / pobyt) - 100€, komplexné cestovné poistenie.
Poznámky a informácie
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.
Recenzie klientov
Celý zájazd bol vynikajúci, vrátane sprievodkyne Alenky. Ďakujem moc a teším sa na ďalší zájazd!
Jana Ivanova s rodinou - Trenčín


Pani sprievodkyňa všetko zvládala s prehľadom a mala veľa vedomostí o Švajčiarsku aj celkovo z histórie.
Super
Peter Mojžiš - Sladkovičovo
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK