Nemecké hanzovné mestá a Dánsko, Nemecko, 31.7.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097269

Nemecké hanzovné mestá a Dánsko

Nemecko

, ProgramNemecké hanzovné mestá a Dánsko

Termín:

31.7.2018 - 5.8.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

6 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


529 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Navštívite miesta ako CELLE - BRÉMY (UNESCO) - HAMBURK - LÜBECK (UNESCO) - EUTIN - KRONBORG (UNESCO) - KODAŇ - ROSKILDE (UNESCO)
Rámcový program zájazdu
1. deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) cez Prahu do Nemecka. Pred príchodom na naše ubytovanie sa zastavíme v romantickom Celle s podmanivým historickým jadrom so stovkami domov a pôvabným renesančným kaštieľom. Večer príchod na ubytovanie.

2. deň: Po raňajkách navštívime starodávne Brémy (UNESCO). Dnes mestu dominuje historické jadro okolo Marktplatz, kde si prezrieme veľkolepý dóm, renesančnú radnicu, pôvabné štítové domy alebo cechový dom Schutting z 16. storočia. Popoludní strávime v druhom najväčšom nemeckom meste v Hamburgu, kedysi vedúcim mestom hanzy. Zamierime k radnici, ktorej interiéry sú pýchou hamburskej strednej triedy, ku gotickému kostolu sv. Petra a ku kostolu sv. Jakuba, kde sa vo fascinujúcom interiéri vyníma najväčší barokový organ v severnom Nemecku. Z námestia Rathausmarkt budeme môcť dôjsť k noblesnej pasáží k rozľahlému mestskému jazeru Binnenalster, ktoré vzniklo prehradením rieky Alster, alebo sa pozdĺž jazerných brehov prejdeme po elegantnom bulvári Jungfernsteig. Záujemcovia môžu absolvovať zaujímavú vychádzku v hamburskom prístavisku. Večer sa ubytujeme v okolí Hamburgu.

3. deň: Po raňajkách nás čaká vychádzka do mesta označovaného ako Kráľa hanzy , do rodiska Thomasa Manna, v stredoveku najvýznamnejšieho mesta na Balte - do Lübecku (UNESCO). Za klenoty Lübecku sú považované gotický tehlový mariánsky kostol a dóm, Holštýnska brána aj najznámejšia tehlová radnica v Nemecku so svojimi nezvyčajne riešenými múrmi a vežičkami. Nemali by sme vynechať aj dom Buddenbrookových ukrývajúci múzeum venované rodine Mannových a milovníci sladkej mandľovej pochúťky návštevu Niederreger Café, kde sa nachádza marcipánové múzeum s marcipánovými sochami v životnej veľkosti a kde si môžeme nakúpiť pravý Lübecku marcipán. Popoludní budeme prechádzať krajinou Holštýnského Švajčiarska. Množstvo malebných domov i paláce nás očarí pri zastávke v Eutin. Scenéria ako z rozprávky nás odprevadí až na koniec ostrova Fehmarn, odkiaľ sa preplavíme do Dánska, kde budeme prechádzať ostrovy Lolland a Falster až na Sjćlland. Večer prídeme na ubytovanie pri Kodane.

4. deň: Po raňajkách si urobia výlet do Kronborg, ktorého preslávený zámok je dnes po celom svete známy vďaka Shakespearovi ako zámok Hamletov (UNESCO). Zámok Frederika II. je ako elegantným renesančným sídlom, tak aj úžasným príkladom stredovekej pevnosti. Uvidíme tu renesančné a barokové interiéry s najatraktívnejším 62 m dlhým tanečnou sálou aj s nádherne zachovalou kaplnkou. Väčšinu dňa potom strávime v hlavnom meste. Prezrieme si dánsku metropolu Kodaň, sídlo kráľovnej, prejdeme sa najdlhšou pešou zónou sveta Stroget až k idylickému prístavu Nyhavn, kde žil Hans Christian Andersen a kde budeme mať možnosť nasadnúť na lodičku a vydať sa po prístavných kanáloch až k rozprávkovej Malej morskej víle i neďalekej historickej prístavnej pevnosti Kastellet zo 17. storočia. Slávnu minulosť malého škandinávskeho kráľovstva nám pripomenú zámky Rosenborg, Christiansborg a Amalienborg, ktorý strážia vojaci v historických uniformách. Známy zábavný park Tivoli nájdu záujemcovia priamo v centre Kodane. Večer sa vrátime na ubytovanie.

5. deň: Po raňajkách pôjdeme do univerzitného Roskilde s tehlovou katedrálou sv. Lukáša (UNESCO), ktorá sa stala tradičným pohrebným miestom dánskych kráľov, je tu pochovaných 22 panovníkov a 17 kráľovských manželiek. Katedrále hrdo konkuruje aj ďalšie atrakcia Roskilde, tou je expozícia vikingských lodí, ktoré boli vyzdvihnuté z dna priľahlého fjordu. Lode pochádzajúce približne z 10. storočia, medzi nimi aj vojnová loď, ktorú Vikingovia užívali k nájazdom do Anglicka, boli podľa všetkého zámerne potopené miestnym obyvateľstvom, ktoré sa tak snažilo ochrániť pred nepriateľskými nájazdmi. Tu naše putovanie zakončíme a popoludní sa preplavíme do Rostocku, odkiaľ budeme pokračovať cez noc jazdou späť domov.

6. deň: Návrat do Brna v nočných hodinách, následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
doprava luxusným autobusom, 4 x ubytovanie , 4 x raňajky, trajekty, sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 166,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.
Poznámky a informácie
Ck si vyhradzuje právo na zmenu programu.
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK