Nádherné Toskánsko s výletom na Elbu, Taliansko, Toskánsko, 1.5.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097351

Nádherné Toskánsko s výletom na Elbu

Taliansko » Toskánsko

, Program

Typ


Nádherné Toskánsko s výletom na Elbu

Termín:

1.5.2018 - 6.5.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

6 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


379 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Rámcový program zájazdu
1. deň : Odchod z Bratislavy v skorých ranných hodinách do Brna/Viedne (2. nástupné miesto). Celodenný prejazd Rakúskom a Talianskom . V popoludňajších hodinách zastávka v Bologni , hlavnom meste provincie Emilia - Romagna , sídle arcibiskupstva a najstaršej univerzity v Európe . Typická architektúra z nepálených tehál a šikmé mestské veže . Potom prejazd na ubytovanie v okolí Florencie . Nocľah .

2. deň : Dopoludnia Lucca - malebné toskánske mesto obohnané hradbami . Hlavné námestie nesie meno Napoleona , trhovisko na mieste starého rímskeho divadla , rodný dom Giacoma Pucciniho . Popoludní Pisa - mesto preslávené šikmou vežou , pôvodne etruské obchodné centrum , ktorým preteká rieka Arno . Na Piazza del Duomo stojí ojedinelá skupina stavieb : Dóm , Šikmá veža a Baptistérium . Návrat na ubytovanie .

3. deň : Návšteva malebného mestečka San Gimignano , ktoré je jedným z najatraktívnejších miest v Toskánsku . Prehliadka námestia s fontánou a rodovými vežami . Potom mesto Siena - prehliadka architektonického komplexu centra . Mesto je rozdelené na štvrte zvané kontrády , ktoré nesú mená heraldických figúr ( Vlčice , Jednorožec , Orol ... ) a každoročne spolu súťažia na námestí del Campo v dostihoch v stredovekých krojoch . Ubytovanie v oblasti Piombino a Volterry .

4. deň : Po raňajkách odchod do prístavu Piombino , plavba loďou na ostrov Elba do hlavného mesta Portoferraio . Prehliadka mesta : radnica , kostol Miseriocordia , kde sa každý rok 5. mája koná zádušná omša za Napoleona . Villa di Molini , bývalá cisárova rezidencia. Popoludní návrat loďou do Piombino . Prehliadka Volterry, známej spracovaním alabastru. Prehliadka historickej časti , tvorenej stredovekými palácmi a impozantnou radnicou, mestská brána Arco Etrusco . Nocľah.

5. deň : Po raňajkách odchod do Florencie na odstavné parkovisko v Sesto Fiorentino a presun vlakom ( 15 min ) do centra mesta . Celodenná prehliadka - Palazzo Vecchio a Loggia dei Lanzi s mnohými slávnymi sochami , Piazza del Duomo s katedrálou a Giottovou zvonicou , Baptistérium , Ponte Vecchio so zlatníckymi obchodíkmi . Individuálne voľno k návšteve múzeí a ďalších pamiatok . Večer odjazd domov .

6. deň : Dopoludnia príchod do Brna/Viedne a následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
doprava luxusným autobusom, 4 x ubytovanie, 4 x raňajky, plavbu loďou na Elbu, sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 90,-€, vstupné do objektov, pobytové taxy, miestnu dopravu, komplexné cestovné poistenie.
Poznámky a informácie
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.
Názor CK
Počas zájazdu okrem iného uvidíte tieto miesta: LUCCA - PISA - VOLTERRA - SIENA - ELBA - FLORENCIA
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK