Moskva a Petrohrad letecky, Rusko, 20.7.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61464870

Moskva a Petrohrad letecky

Rusko

, ProgramMoskva a Petrohrad letecky

Termín:

20.7.2018 - 26.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

7 dní

Doprava:

letecky  -0 odjazdových miest

Cena od:


1 099 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Rámcový program zájazdu
1. deň: Odlet z Prahy či Viedne ,prílet do Moskvy, transfer z letiska do hotela, ubytovanie, popoludní možnosť spoločnej prechádzky po centre Moskvy - prvé zoznámenie s ruskou metropolou, prechádzka monumentálnym moskovským metrom s prehliadkou najzaujímavejších staníc, pripomínajúcich barokové paláce. Nocľah v hoteli.

2. deň: Celodenný program v Moskve -kombinovaný autokarový a peší okruh. Červené námestie so slávnym chrámom Vasila blaženého, ktorý nechal postaviť cár Ivan Hrozný na počesť dobytia Kazane a ktorého originálna architektúra je inšpirovaná pôvodnými tatárskymi pamiatkami ,ďalej obchodné centrum GUM, Veľké divadlo a Manéž, chrám Krista Spasiteľa, Kremeľ - sídlo prezidenta a vlády, prehliadka umeleckých skvostov v zbrojnici a hrobiek cárov v kremeľských chrámoch, navečer možnosť prechádzky po Arbate, centre umelcov a hudobníkov. Návrat do hotela, nocľah.

3. deň: Po raňajkách individuálny program v Moskve alebo možnosť poldenného výletu do Sergijev Posad, centra ruskej pravoslávnej cirkvi - pútnické miesto, vzdialené 75 km od Moskvy (pamiatka
UNESCO). V roku 1345 tu bol sv. Sergejom založený kláštor Najsvätejšej Trojice. V 16. storočí tu boli vybudované masívne hradby a impozantný chrám Nanebovstúpenia. V čase obliehania Moskvy sa tu zdržiaval aj cár Peter Veľký. Obed v miestnej reštaurácii, návrat do Moskvy, možnosť ďalšej prechádzky so sprievodcom. Návrat do hotela, nocľah.

4. deň: V ranných hodinách transfer na stanicu a odjazd rýchlovlakom alebo letecky do Petrohradu. Po príchode kombinovaný peší a autokarový okruh centrom s miestnym sprievodcom a prehliadkou najzaujímavejších pamiatok mesta, nábrežie Nevy s celým radom mostov, novo opravená Petropavlovská pevnosť s katedrálou sv. Petra a Pavla, kde sú pochovaní ruskí cári so svojimi
rodinami, budova Admirality, ktorá svojou vežou dominuje mestu, prechádzka po Neveskom prospekte, ktorý je najživšou tepnou mesta. Táto dlhá ulica si zachovala svoj osobitý charakter, známy z ruských románov. Kazanský chrám, chrám sv. Izáka, budova divadla a chrám Srdca Ježišovho ... Ubytovanie v hoteli. Popoludní možnosť ďalšej prechádzky po meste. Nocľah.

5. deň: Po raňajkách výlet do mesta Puškin, kde sa nachádza nádherný barokový palác Alžbety a Kataríny Veľkej s kópiou slávnej, nacistami ukradnutej Jantárovej komnaty, súčasťou palácového komplexu je tiež rozľahlý park s ďalšími stavbami. Návrat do Petrohradu, popoludní individuálne voľno alebo možnosť návštevy napríklad Ruského múzeá, podvečerná prechádzka alebo prehliadka loďou po neveských kanáloch. Nocľah v hoteli.

6. deň: Po raňajkách možnosť návštevy Ermitáže (s miestnym sprievodcom), jednej z najbohatších
galérií sveta, ktorá ukrýva poklady ruského i svetového umenia. Popoludní výlet do svetoznámeho Petrodvorca - nádherného, palácového komplexu Petra Veľkého, ktorého záhrady končia až v mori . Prehliadka paláca i záhrad. Návrat do hotela.

7. deň: Dopoludnia individuálne voľno v Petrohrade, v skorých popoludňajších hodinách
transfer od hotela na letisko Pulkovo a odlet linkou do Prahy alebo Viedne.
Základná cena zahŕňa
letecká doprava z Prahy alebo Viedne do Moskvy tam a späť z Petrohradu, letiskové taxy, transfery autobusom do hotela a späť, 3 x ubytovanie v 3* hoteli v Moskve, 3 x ubytovanie v 3* hoteli v Petrohrade, cesta rýchlovlakom alebo letecky Moskva -Petrohrad, 6 x raňajky , služby sprievodcu.
Základná cena nezahŕňa
komplexné cestovné poistenie, vstupy a fakultatívne výlety, skupinové víza 84,-€, Ermitáž s miestnym sprievodcom 24,-€, Carskoje Selo a Jantárová komnata s miestnym sprievodcom 25,-€, Petropavlovská pevnosť, katedrála sv.Petra a Pavla 8,50€, Petrodvorec, palác a záhrady 32,-€, výlet do Sergijeva Posadu 28,-€, prehliadka Kremľu 16,-
Poznámky a informácie
Upozorňujeme, že kvôli vybaveniu víz do Ruska je nevyhnutné prihlásiť sa na zájazd najneskôr 30 dní pred odletom, kedy je potrebné dodať do CK cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov od dátumu ukončenia zájazdu a jedno pasové foto.
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK