Kalábria s výletom na Sicíliu a Lipari, Taliansko, 24.7.2018, Polpenzia
Číslo termínu: 61097319

Kalábria s výletom na Sicíliu a Lipari

Taliansko

, Program

Typ


Kalábria s výletom na Sicíliu a Lipari

Termín:

24.7.2018 - 31.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Polpenzia

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

8 dní

Doprava:

letecky  -0 odjazdových miest

Cena od:


999 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Tam aj späť letecky.
Ubytovanie na jednom mieste s krásnym kúpaním !

Okrem iného uvidíte tieto miesta: CAPO VATICANO - TROPEA - TAORMINA - MESSINA - LIPARI - VULCANO - STROMBOLI
Rámcový program zájazdu
1. deň: Transfer z Bratislavy do Brna na letisko. Odlet z Brna do Kalábrie, prílet do Lamezia Terme a transfer na ubytovanie. Ubytovanie na Capo Vaticano, cca 300m od jednej z najkrajších pláží Kalábrie.

2. deň: Pobyt na Capo Vaticano, odpočinok, kúpanie, pobyt na pláži. Popoludní fakultatívna okružná plavba v člnoch pozdĺž pobrežia a mysu Capo Vaticano s nádhernými pohľadmi na skalnaté útesy ukrývajúce malé piesočné pláže. Potom prejazd k majáku s jedinečnými výhľadmi na celé pobrežie z vtáčej perspektívy aj pekným posedením. Za dobrej viditeľnosti možnosť pozorovania aj Sicíliu a Lipárske ostrovov.

3. deň: Celodenný odpočinok na pláži pri mori. Popoludní fakultatívne výlet loďou na ostrov Stromboli, ktorý je známy predovšetkým pre svoj stále činný vulkán. Po príchode na ostrov možnosť prechádzok alebo večere v reštaurácii a potom už za tmy vychádzka loďou na more k miestu zvanému Sciara del Fuoco, odkiaľ je možné pozorovať malé erupcie sopky. Neskoro večer návrat na ubytovanie. Tento výlet sa koná podľa aktuálnej aktivity sopky a objednáva sa až na mieste.

4. deň: Celodenný výlet loďou, pri ktorom spoznáme jedny z najpríťažlivejších talianskych ostrovov, Liparské ostrovy. Užijeme si aj kúpanie. Navštívime 3 nádherné sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrove Lipari možno absolvovať prehliadku historického mesta Lipari alebo sa budeme môcť zúčastniť okruhu mikrobusom okolo ostrova. Na ostrove Vulcano môžeme využiť liečivých kúpeľov v sírnom bahennom jazierku alebo si odpočinúť na plážach z čierneho sopečného piesku. Na záver priplávame k ostrovu Stromboli, kde budeme môcť pozorovať ohromné lávové polia, opakujúce sa výbuchy aj absolvovať krátku prechádzku dedinkou plnou obchodíkov a posedenie. K večeru návrat loďou späť na ubytovanie.

5. deň: Celodenný výlet autobusom a trajektom na Sicíliu. Prejdeme krátkym trajektom Messinskú úžinu oddeľujúcu Kalábriu od Sicílie a navštívime mesto Messina. Tu urobíme krátku zastávku na prehliadku unikátnej katedrály s funkčným orlojom aj na krátke posedenie na kávu alebo niečo sladké. Popoludní navštívime Taorminu, jedno z najkrajších a najnavštevovanejších miest Sicílie. Jej čaro nespočíva len v nádherných starobylých uličkách a námestiach plných kaviarní, obchodíkov so suvenírmi ale aj v jej historických pamiatkach, ako je Dóm, grécke divadlo, odkiaľ je prekrásny pohľad na záhrady Naxos a stále výbušnú sopku Etnu a množstvo palácov. Návšteva mesta potrvá cca 3 hodiny s voľným rozchodom. K večeru návrat späť na ubytovanie.

6. deň: Dopoludnia voľno, kúpanie. Popoludní výlet autobusom pozdĺž pobrežia bohov do mesta Tropea, jedného z najnavštevovanejších miest južného Talianska, nazývaného perla Kalábria. Starobylé mesto pochádzajúce už z grécko-normanskej doby je vystavané na útesoch nad belavými piesočnými plážami. Počas návštevy je možné kombinovať prehliadku množstvo historických pamiatok s posedením v typických reštauráciách v krivolakých uličkách i dych vyrážajúcimi výhľady na pobrežnú scenériu s kostolom sv. Marie vystavaným na vrchole skalnatého útesu nad nádhernými plážami. Po prehliadke mesta návšteva miestnej výrobne s ochutnávkou typických produktov a možnosťou ich nákupu. Večer návrat na ubytovanie.

7. deň: Celodenný odpočinok, voľno, kúpanie, pobyt na pláži.

8. deň: Transfer na letisko a odlet späť do Brna , následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
transfer na letisko v Brne tam a späť, leteckú dopravu tam a späť , letiskové taxy, 7 x ubytovanie v 2-3* hoteloch alebo apartmánoch, 7 x polpenziu , výlety podľa programu , sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 112,-€ /osoba , výlet loďou pozdĺž pobrežia 20,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.
Poznámky a informácie
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.
Recenzie klientov
Krásne prostredie, výborné kúpanie a veľa sme videli ... prijemná dovolenka ...doporučujeme
Peter Krasko s rodinou - Poprad


Ubytovanie jednoduchšie, ale zasa to až -tak nevadilo, lebo to vynahradila pláž a poznávanie Kalábrie...
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK