Cesta za vínom do Francúzska - Champague-Normandia, Francúzsko, 1.5.2018, Polpenzia
Číslo termínu: 63301608

Cesta za vínom do Francúzska - Champague-Normandia

Francúzsko

, ProgramCesta za vínom do Francúzska - Champague-Normandia

Termín:

1.5.2018 - 9.5.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Polpenzia

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

9 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


1 239 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Od roku 1993 sme vyrazili za vínom takmer do všetkých kútov Francúzska. S výnimkou dvoch regiónov , ide o Normandiu a Bretónsko. Ale teraz Vás pozývame práve tam. Bude to trochu iný zájazd , taký vinársko-poznávací. Ale verte , že aj tých skvelých vín pri tomto zájazde bude veru dosť.
Uvidíte s nami miesta ako: Trier - Remeš - Giverna- Fécamp- Le Havre - Honfleur- Caen - Bayeux -Arromanches- St. Michel - St.Malo- Pointe du Raz - Sein - Pont - Aven - Vannes
Rámcový program zájazdu
1.deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto ) cez Prahu a Plzeň do Nemecka. Neskoro popoludní príchod do Trevíru (Trier), krátka prehliadka historického centra (UNESCO) a v jeho okolí návšteva vinárstva v povodí rieky Mosely s degustáciou vína. Ubytovanie v hoteli.

2.deň: Po raňajkách v hoteli prejazd do Francúzska a v Remeši , hlavnom meste šampanského , krátka zástavka v centre: rímska Martova brána , románsky kostol, katedrála. Potom degustácia v niektorom z mnohých podnikov s produkciou sektu vrátane prehliadky vínnej pivnice, napríklad slávna Veuve Clicquot. Nasleduje cesta na bojisko prvej svetovej vojny , prehliadka najlepšie zachovanej pevnosti La Pompelle. Cesta do Normandie , návšteva Giverny - záhrady a vily zakladateľa impresionizmu Clauda Moneta. Nocľah v Normandii.

3.deň: Po raňajkách v hoteli , cesta na Alabastrové pobrežie. Kúpeľné mesto a prístav Fécamp. Ochutnávka destilátu Benediktýnka v budove bývalého kláštora. Nádherné útesy v kúpeľnom Étretatu, prechádzka po pláži a na vápencové útesy. Vila spisovateľa Maurice Leblanca, autora Arsena Lupina možnosť prehliadky typickej normandskej vily. Most Normandia , zavesený most nad ústím Seiny. Prechod centrom prístavného mesta Le Havre. Návšteva Honfleur, najkrajšieho prístavu Normandie a hlavného mesta normandskej gastronómie. Možnosť ochutnávky rýb, plodov mora alebo hovädzích steakov v prístavných reštauráciach. Caen , mužský kláštor Viliama Dobyvateľa a ženský kláštor Matylda. Zrúcaniny hradu Viliama Dobyvateľa. Nocľah v dolnej Normandii. V malebnej miestnej vinotéke prvá spomienková degustácia vín v jednej významnej vinárskej oblasti Francúzska, ktorú sme už navštívili -Burgundsko vrátane Chablis.

4.deň: Po raňajkách dokončenie prehliadky Caen. Ochutnávka svetoznámych normandských syrov - Livarot , Pont lÉveque, Camembert , v miestnej syrárni. Bayeux - prvé oslobodené mesto , múzeum tapiserie kráľovnej Matyldy a Viliama Dobyvateľa. Múzeum vylodenia a umelých prístavov Mulberry v meste Arromanches. Najväčší cintorín amerických vojakov v Colleville nad Omaha Beach. Degustácia najslávnejších nápojov Normandie na farme - cidra, calvados, pommeau, jablkovej šťavy. Sad s pivnicou. Večer potom druhá spomienková degustácie vín z ďalšej vinárskej oblasti Francúzska - Provensálska v miestnej vinotéke. Nocľah.

5.deň: Po raňajkách v hoteli návšteva dedinského trhu. Ďalej prehliadka opátstva St.Michel, románsko - gotického kláštoru na ostrove (UNESCO) na hranici Normandie a Bretónska. Degustácia pravých miestnych maslových sušienok, najlepších na svete. Popoludní ochutnávka ustríc a iných plodov mora priamo v najväčšom chove na trhu v Cancale. Korzárske mesto St.Malo, prechádzka po hradbách a centrom mesta. Možnosť ochutnávky najslávnejších zákuskov Bretónska Farbreton a Kouign Amann v pouličných stánkoch pod katedrálou námorníkov. Obed v uliciach St.Malo. Dol de Bretagne- katedrála. Večer degustácia bretónskych pív a medoviny hydromel. Nocľah v Bretónsku.

6.deň: Dopoludnia výlet loďou pozdĺž členitého pobrežia o ostrovom . Pobrežie ružových skál pri Perros - Guirecu. Pešia túra po plážach a žulových skál. Pláže, majáky, chránená oblasť. Obed v typickej bretónskej reštaurácií .Večer v okolí Brestu , tretia spomienková degustácia vína z ďalšej vinárskej oblasti Francúzska - údolie rieky Loiry. Nocľah.

7.deň: Cesta na takzvaný Koniec sveta, najzápadnejšej mys Pointe du Raz. Maják , monumentálne skaly, obed v miestnej námorníckej reštaurácii , možnosť ochutnávky kraba, rybieho menu, steaku. Palacinky na slano i na sladko. Výlet loďou z rybárskeho prístavu na blízky ostrov , napríklad Sein. Prístav Concarneau, degustácia rybičiek v miestnej konzervárni. Pont - Aven , mesto maliarskej školy Paula Gaugina, mestská galéria najslávnejšej bretánskej maliarskej kolónie. Štvrtá posledná spomienková degustácia vín ďalšieho francúzskeho kraja - Bordeaux. Nocľah.

8.deň: Megalitické vykopávky, rad tisícov kameňov Carnac. Južnobretónske Vannes , výlet loďou do najväčšieho zálivu kraja medzi desiatkami ostrovov. Navečer degustácia jediného bretónskeho vína Muscadet AOC, z odrody melon od Nantes. Vannes- katedrála, hrázdené domy, hradby zámok. Nákup posledných suvenírov z Bretónska a odchod domov.

9.deň: Popoludní návrat do Brna , následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
dopravu luxusným autobusom, 7 x nocľah v hoteloch s polpenziou (obed alebo večera), 3 x lodný výlet v Bretónsku, degustácie a ochutnávky špecialít podľa programu, služby sprievodcu
Základná cena nezahŕňa
komplexné cestovné poistenie, vstupy a ďalšie občerstvenie
Poznámky a informácie
Novinka roku 2018! Trier - Remeš - Giverna- Fécamp- Le Havre - Honfleur- Caen - Bayeux -Arromanches- St. Michel - St.Malo- Pointe du Raz - Sein - Pont - Aven - Vannes
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK