Cesta za Etruskami s kúpaním v mori a jazere, Taliansko, 25.7.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097315

Cesta za Etruskami s kúpaním v mori a jazere

Taliansko

, Program

Typ


Cesta za Etruskami s kúpaním v mori a jazere

Termín:

25.7.2018 - 30.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

6 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


399 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Ubytovanie na jednom mieste v 3* hoteli!
Raňajky v cene!
Novinka roku 2018!

PITIGLIANO - SOVANA - BOLSENA - TARQUNIA (UNESCO) - BAGNAIA - VITERBO - CAPRAROLA - BOMARZO - CIVITA DI BAGNOREGIO - ORVIETO (UNESCO)
Rámcový program zájazdu
1. deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna/Viedne (2.nástupné miesto). Cesta cez Rakúsko do Talianska. Večer prídeme na ubytovanie pri jazere Bolsena.

2. deň: Po raňajkách sa vydáme do kraja Etruskov. Okolo kráterového jazera Bolsena prídeme do Pitigliano s polohou vysoko nad jaskyňami v útesoch údolia Lante. Pri pohľade z protiľahlých kopcov pripomína bochník chleba prehlodaný od myší - je to vďaka množstvu otvorov, okien a stien domov z tmavého lávového kameňa. Najväčšími atrakciami horského mestečka sú stredoveké jadro s Palazzo Orsini z 13. storočia s biskupstvom, pozostatky akvaduktu, námestie Piazza San Gregori, kostol San Rocco a skryté židovské geto. Za stredovekou bránou Porta di Sovana narazíme na etruské hradby a etruské chodníky Vie Cave, ktorými sa prejdeme. Potom sa zastavíme v neďalekej malebnej dedinke Sovana s jedinou ulicou vedúcou od hradných ruín ku katedrále. V okolí sa nachádzajú početné etruské hrobky. Našou poslednou zastávkou bude mestečko Bolsena, ležiace pri rovnomennom jazere vulkanického pôvodu. Možnosť kúpania. Prehliadka baziliky S. Kristina s kaplnkou zázrakov Corpus Domini a hradu Rocca Monaldeschi.

3. deň: Po raňajkách navštívime na pobreží Tyrhénskeho mora starovekú Tarquinii - významné centrum etruskej civilizácie a na vrcholku neďalekého kopca si prezrieme nekropolu s takmer 6.000 hrobkami vyhĺbenými v mäkkom sopečnom tufu (UNESCO). V meste mŕtvych nahliadneme aj dovnútra niektorých hrobiek, aby sme uvideli fresky s rozmanitými výjavmi, ktoré mali mŕtvym pripomínať tento svet. Popoludní si urobíme voľno na kúpanie a odpočinku na pláži v Lido di Tarquinia. Na záver dňa sa necháme zlákať jedinečnými renesančnými záhradami Villy Lante v Bagnaia, ktoré začal stavať slávny architekt talianskeho manierizmu Vignola v roku 1562. Krásne sochy, početné fontány a bazény, všetko vkusne obklopené zeleňou, skrývajú aj žartovné prekvapenie pre svojich návštevníkov. Pred príchodom na hotel nás bude čakať degustácie miestnych vín s možnosťou výhodného nákupu miestnych produktov.

4. deň: Po raňajkách pôjdeme do Viterba, kde uvidíme pôvabné stredoveké domy s vežami, oblúkmi a vonkajšími schodiskami, námestíčkami s fontánami, dóm z 12. storočia aj úchvatnú lodžiu Pápežského paláca vybudovaného pre pápeža, ktorý Viterbiho často navštevoval. Potom v Caprarola preskúmame veľkolepú vidiecku vilu Palazzo Farnese z 16. storočia - vretenové schodisko nás privedie do komnát s freskami s výjavmi zachytávajúcimi hrdinské príbehy zo života Herkula a rodu Farnese. Súčasťou paláca je aj záhrada s parkom. Ďalšie unikátne dielo nás čaká v Bomarzo pod zámkom Orsini, kde budeme objavovať tajomné zákutia v nebývalom parku Sacro Bosco - Svätý les, dnes často nazývanom Park príšer. Mytologické postavy a fantastické bytosti vyrastené zo skalísk nemajú obdobu. Ich tvorcom bol sám Pirro Ligorio, ktorého práca na Svätopeterskej katedrále v Ríme a vilách v Tivoli patrí k najobdivovanejším v Taliansku. Návrat na ubytovanie. Večer sa so záujemcami vypravíme za nočným kúpaním (21: 30-01: 00) do preslávených kúpeľov Terme dei Papi. Tunajšie pramene s teplotou až 58 ° C sú bohaté predovšetkým na soli síry, vápnika a horčíka. V noci návrat na ubytovanie.

5. deň: Raňajky. Po neskoršom odchode z hotela zavítame do starobylej dedinky na skalnatom ostrove uprostred krajiny tvarovanej sopečnou činnosťou a eróziami, do Civita di Bagnoregio. Naši poslednou zastávkou bude Orvieto (UNESCO) založené Etruskami na 150 metrov vysokom skalisku. Do centra nás privezie ozubnicová lanovka. Náš obdiv si zaslúži dóm s ohromujúcou fasádou a zdobeným mozaikami a vnútornými freskami z 15. storočia. Pozoruhodná je tiež studňa S. Patrizio, ktorá mala zásobovať mesto vodou v prípade napadnutia. K vodnej hladine mieri dve vzájomne sa nepretínajúce špirálové schodisko s 248 schodmi, ktorými stúpali somáre s nákladom vody. V malebných zákutiach Orvieta sa rozlúčime a popoludní sa vydáme na cestu späť domov.

6. deň: V skorých ranných hodinách návrat do Brna/Viedne, následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
doprava luxusným autobusom, 4 x ubytovanie , 4 x raňajky, sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 68,-€/osoba, 3 x večere 60,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.
Poznámky a informácie
PITIGLIANO - SOVANA - BOLSENA - TARQUNIA (UNESCO) - BAGNAIA - VITERBO - CAPRAROLA - BOMARZO - CIVITA DI BAGNOREGIO - ORVIETO (UNESCO)
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK