Bielorusko, Bielorusko, 17.7.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61124699

Bielorusko

Bielorusko

, ProgramBielorusko

Termín:

17.7.2018 - 22.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

6 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


329 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Objavte s nami krajinu brezových lesov a histórie s krásnymi miestami Brest - Mir - Ňasviž - Barysau - Vitebsk - Grodno - Minsk
Rámcový program zájazdu
1. deň: Odchod z Bratislavy do Brna(2.nástupné miesto) v ranných hodinách smer Poľsko. Zastávka Czestochowa, návšteva pútnickej baziliky kláštora Jasna Góra sa slávnou Čiernu Madonnou. Pokračovanie k Varšave, ubytovanie u bieloruských hraníc.

2. deň: Po raňajkách príchod do Hrodna, prehliadka centra s katedrálou sv. Františka Xaverského, kostolom sv. Borisa z 12. storočia, Horného hradu alebo zámku, vybudovaným poľským kráľom Augustom III. Odtiaľ cesta k Ľudskému hradu zo 14. storočia, postavenom litovským veľkovojvodom Gediminasom, k obrane pred Rádom nemeckých rytierov. Pokračovanie do Minsku, ubytovanie.

3. deň: Dopoludnia cesta do mesta Barysa?, v jeho okolí sa odohrala slávna napoleonské bitka na Berezina. V meste sa nachádza pravoslávna katedrála Zmŕtvychvstania Pána, s mohutnou samostatne stojacou zvonicou, celá z červených tehál. Pokračovanie do Vitebsku, jedného z najstarších slovanských miest, založeného v 10. storočí kňažnou Oľgou Kyjevskou. Tu zaujme Gubernátorský palác, katedrála Nanebovzatia Panny Márie, pamätník vojakom padlým v 2. svetovej vojne, letné sídlo maliara Ilju Repina alebo rodný dom Marca Chagalla s múzeom. Ubytovanie vo Vitebsku.

4. deň: Dopoludnia prejazd z Vitebska do hlavného mesta Minsk. Prehliadka Starého mesta s katedrálou svätého Ducha, radnica zničená za cára Mikuláša I. a znovu vystavaná podľa pôvodných plánov, Národný pamätný kostol Všetkých Svätých, obelisk Víťazstvo na rovnomennom námestí, palác Nezávislosti, Bieloruske národné divadlo opery a baletu, Ostrov sĺz s pamätníkom vojakov padlých v Afganistane. Nocľah.

5. deň: Ráno cesta do mesta Mir, návšteva zámku mocného poľsko-litovského rodu Radziwill (UNESCO). Následne prejazd k neďalekému zámockému komplexu v Ňasviži, ktorý je tiež súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Vodný zámok je hrádzou spojený s chrámom Corpus Christi, pohrebným miestom rodu Radziwill, považovaným za prvú barokovú stavbu východnej Európy a prvý jezuitský kostol. Potom zastávka v obci Mierieczewszczina, kde sa okrem paláca Puslovských nachádza rodný dom poľského národného hrdinu Tadeusza Kościuszka. Ubytovanie v Breste.

6. deň: Dopoludnia prehliadka historického mesta Brest, s mohutnou pevnosťou, centrom odporu Červenej armády za 2. svetovej vojny. Odchod domov. Príchod do Brna v neskorých nočných hodinách, následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
doprava luxusným autobusom, 5 x ubytovanie v 3* hoteli, 5 x raňajky, sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
vstupné, príplatok za 1/1 izbu 85,-€, skupinové vízum 75,-€, 3 x večera 36,-€, komplexné cestovné poistenie.
Poznámky a informácie
CK si vyhradzuje právu na zmenu programu.
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK