Pobyty pri mori so športom v Slovinsku

Aj keď prežívame neľahké obdobie, oddych, relax a zábava proste k životu patria. Preto aj v roku 2022 našou top akciou bude júlový a augustový pobyt pri mori so športom v slovinskom Portoroži. V našej ponuke nájdete trojicu hotelov rôznej kategórie – 3 * hotel Vile Park, 4* hotel Histrion a 5* hotel Bernardin. Pre rok 2022 sme stanovili termíny akcií nasledovne – 1. – 5. júl 2022 a 25. – 29. august 2022. V uvedených termínoch je možnosť zabezpečenia dopravy z Bratislavy (cena 99 Eur/ osoba) Pri skorej rezervácii je tiež možnosť predĺženia pobytu ( ceny sú uvedené na konci tejto ponuky)

Popis strediska

V hoteli Histrion a Bernardín ponúkame všetky izby s výhľadom na more. Obidva boli v rokoch 2018-20 kompletne zrekonštruované a tak garantujeme ich kvalitu a Vašu spokojnosť. Aj keď 3* hotel Vila Park je ešte pred rekonštrukciou, jeho prednosťou je zasa výhodná cenová ponuka. Všetky 3 hotelové hotelové komplexy sa nachádzajú v jednom areáli priamo pri mori.V našich prázdninových termínoch máme rezerváciu na dostatočný počet izieb. Veľmi oceňovaná je ich poloha medzi mestečkom Portorož nazývaného aj Monte Carlo východu (butiky, bary, diskotéky, kasína ) a na druhej strane najkrajším mestečkom v Slovinsku – Piran. Obe tieto lokality sú vzdialené od hotelov 15 minút pešou prechádzkou pri mori.

Popis hotelov

4 * hotel Histrion – sa nachádza na portorožskom pobreží priamo na brehu mora v tesnej blízkosti 3* hotela Ville Park a 100 m od 5 * hotela Bernardin.Je to najobľúbenejší hotel z našej ponuky a za 10 rokov sme nemali jedinú zásadnú sťažnosť.

Hotel ponúka 276 moderne zariadených izieb s výhľadom na more alebo lagúnu. Z hotela Histrion majú hostia priamy prístup ( v cene ubytovania) do nového Aqua parku ISTRIANA, kúpeľného centra – vyhrievané bazény s morskou vodou, detské skĺzavky ; pre dospelých väčší bazén s veľkou vírivkou, saunami a lehátkami na terase. Na výber je množstvo športových a rekreačných programov pre všetkých, ktorí chcú pobyt v hoteli Histrion stráviť čo najviac aktívne. Ďalej je k dispozícii – vonkajší bazén, trávnatá plocha pri vonkajšom bazéne , detské ihrisko, ihrisko na beach volejbal a mnoho iných aktivít. Hotelová pláž je trávnatá s betónovým vstupom do mora ( schodíky) Pre deti je upravený kamienkový pozvoľný vstup do mora na konci pláže.
Pre malé deti je k dispozícii malá kamienková pláž s pozvoľným vstupom do mora !

Základná cena pobytu na osobu na 4 noci s polpenziou s výhľadom na more je 349 Eur a s výhľadom na lagúnu 329 Eur. Ceny na deti nájdete nižšie. Taktiež pri skorej rezervácii je možnosť predĺženia pobytu na ľubovolný počet nocí. Športové aktivity sú mimo základnej ceny pobytu – pozrite si – základná cena nezahŕňa:

Prestížny 5* hotel Bernardin – nachádzajúci sa v slovinskom letovisku Portorož splní požiadavky aj tých najnáročnejších klientov. Je obklopený tichom, zeleňou a pýši sa polohou priamo nad morom. Po rekonštrukcii v rokou 2018 hotel ponúka 241 noblesne vybavených izieb s úchvatným výhľadom na more. Luxusné wellness centrum Paradise sa nachádza na 9 poschodí s úžasným výhľadom na more. K dispozícii ponúka relaxačné bazény sauny, tradičné aj exotické wellness procedúry, fitness. Hoteloví hostia môžu pravdaže využívať aj Wellness & Spa v hoteli Histrion – najväčší bazénový komplex s vyhrievanou morskou vodou na slovinskom pobreží. Najväčšou výhodou hotela Bernardin je jeho komfortne vybavená hotelová pláž s lehátkami a bufetmi, kde si náročnejší klienti môžu za príplatok doobjednať neobmedzené podávanie nápojov. V hoteli sa pravidelne konajú prestíže konferencie a slávnosti. Hotelová pláž je trávnatá s betónovým vstupom do mora ( schodíky) Pre deti je upravený kamienkový pozvoľný vstup do mora na konci pláže.

Základná cena pobytu na osobu na 4 noci s polpenziou s výhľadom na more je 429 Eur Ceny na deti nájdete nižšie. Taktiež pri skorej rezervácii je možnosť predĺženia pobytu na ľubovolný počet nocí. Športové aktivity sú mimo základnej ceny pobytu – pozrite si – základná cena nezahŕňa:

3* Hotel Ville Park sa nachádza vedľa bývalého kláštorného kostola sv. Bernardina, ktorý dal meno celému hotelovému komplexu. Hotel Ville Park pozostáva z 5 víl (budov) so 217 izbami. Blízko hotela sú hlavné turistické atrakcie, obchody a reštaurácie, čo z hotela robí ideálnu základňu pre návštevu celého letoviska. Aj keď 3* hotel neposkytuje taký komfort ako predošlé dva hotely predsa má pár výhod. Do hotela je možnosť ubytovať sa aj s menším psíkom ( hotel Histrion a Bernardín túto možnosť nemajú ! ), je cenovo výhodnejší a v súčasnosti už všetky izby sú plne klimatizované a je možnosť si aj doplatiť na recepcii chladničku na izbu. Stavovanie ako aj ostatné výhody ( hotelová pláž, vonkajšie bazény, vstup do wellness & SPA ) je rovnako v cene pobytu.

Základná cena pobytu na osobu na 4 noci s polpenziou s balkónom je 279 Eur a bez balkónu 249 Eur. Ceny na deti nájdete nižšie. Taktiež pri skorej rezervácii je možnosť predĺženia pobytu na ľubovolný počet nocí. Športové aktivity sú mimo základnej ceny pobytu – pozrite si – základná cena nezahŕňa:

Vila Park 3*    PREDAJNÉ možnosť predĺženia
 CENY doplatok za noc naviac
   
ubytovanie s balkónom279,00 €70 €
ubytovanie bez  balkóna249,00 €62 €
prístelka od 12 r. v 1/2 izbe219,00 €55 €
osoba v 1/1 izbe329,00 €82 €
dieťa 3 do 6,9 r. na prístelke s rodičmi143,00 €36 €
dieťa 7 do 14,9 r. na prístelke s rodičmi194,00 €49 €
dieťa od 3,1, – 11,9 r. s dospelým v 1/2 izbe 209,00 €52 €
dieťa( 12,1 r. – 14,9 r.)  s dospelým v 1/2 izbe194,00 €49 €
povinná kúpelná taxa osoba/ pobyt12,50 €2,50 €
   
   
Histrion 4*   PREDAJNÉ  možnosť predĺženia
 CENY  doplatok za noc naviac
   
ubytovanie  výhľad more349,00 €87 €
ubytovanie  výhľad lagúna329,00 €82 €
prístelka od 12 r. v 1/2 izbe279,00 €70 €
osoba v 1/1 izbe429,00 €107 €
dieťa 3 do 6,9 r. na prístelke s rodičmi183,00 €46 €
dieťa 7 do 14,9 r. na prístelke s rodičmi255,00 €64 €
dieťa od 3,1, – 11,9 r. s dospelým v 1/2 izbe 259,00 €65 €
dieťa( 12,1 r. – 14,9 r.)  s dospelým v 1/2 izbe291,00 €73 €
povinná kúpelná taxa osoba/ pobyt12,50 €2,50 €
   
   
Bernardin 5*  PREDAJNÉ možnosť predĺženia  
 CENY  doplatok za noc naviac
   
ubytovanie výhľad more439,00 €110 €
prístelka  dospelý od 12 r.  v 1/2 izbe369,00 €92 €
osoba v 1/1 izbe529,00 €132 €
dieťa 3 do 6,9 r. na prístelke s rodičmi         239,00 €60 €
dieťa 7 do 14,9 r. na prístelke s rodičmi309,00 €77 €
dieťa s dospelým v 1/2 izbe 349,00 €87 €
povinná kúpelná taxa  osoba/ pobyt12,50 €2,50 €

Základná cena zahŕňa

4x ubytovanie v dvojlôžkovej izbe (s možnosťou prístelky) 4x polpenziu (raňajky a večere formou kvalitného bufetu), voľný vstup do vodného parku Istriana (vyhrievané bazény s morskou vodou, vírivky, pre deti kĺzačky a tobogan,) voľný vstup do kasína, wifi na izbe, parkovanie areáli hotela ( nie v garáži), vstup do vonkajších bazénov, poistenie insolventnosti CK

Základná cena nezahŕňa:

povinný kúpelný poplatok 2,50€ / osoba/ deň ( platí sa pri objednaní pobytu v CK ), komplexné poistenie (vrátane storna pobytu pri ochorení covid 19 ) 3,95 Eur / osoba/ deň, poplatky za športové aktivity ( cvičenia jogy 2x denne – 70Eur / pobyt – platí sa pri objednaní pobytu v CK,) tenisový turnaj amatérov podľa vekových kategórií ( muži- ženy) štartovné 40 Eur / platí sa na mieste, cvičenia s trénermi Tréningovej Akadémii Miletička ( platí sa na mieste), cyklovýlety – platí sa na mieste,

Poznámky a informácie

Portorož je vzdialený z Bratislavy len 550 km po diaľnici ktorá končí 10 km pred hotelom ) a cesta trvá len 5,5 hod . Naozaj skvelé miesto na relax, zábavu či aktívne športovanie. Aj tí čo nešportujú tu nájdu relatívne blízko od domova skvelé prostredie na oddych i relax. Milovníci poznania histórie určite navštívia neďaleké mestečko Piran ( cca 20 min. peši) či pompezny Portorož so svojimi kasínami a butikmi. nadarmo sa tomuto mestečku nehovorí Monte Carlo východu. Milovníkom kávy odporúčame zavítať do talianskeho Terstu ( 25 km ) kde okrem výbornej kávy a talianskych špecialít môžu ochutnať atmosféru dávnej histórie tohto starobylého mesta.

Pravdaže kto obľubuje aktívny relax počas dovolenky, môže sa s nami zúčastniť niekoľkých športových aktivít ktoré robia tento pobyt pri mori jedinečným

 • Najväčším ťahákom bude už 11.ročník amatérskeho tenisového turnaja mužov i žien MEDITERANO PAXTOUR CUP. Počas 3 dní sa rozohrajú súťaže podľa vekových kategórií vo dvojhrách, štvorhrách i mixe. Tejto akcie sa každoročne zúčastňuje množstvo skvelých borcov z Čiech, Slovenska, Rakúska…napr. minuloročné finále by mal prísť obhájiť aj hokejový majster sveta z Kladna – Tomáš Plekanec so svojou šarmantnou manželkou Luckou Šafářovou. Každoročne sa tu stretáva skvelá partia ľudí s rovnakou“ krvnou skupinou“ a tak sme si istí, že aj rok 2022 bude po tejto stránke opäť skvelý.
 • Aj milovníci jogy si tento rok prídu na svoje. V júlovom termíne si môžete zacvičiť s charizmatickou lektorkou Ninou Menkynovou a v augustovom termíne privítame lektorku jogy uznávanú Luciu Burešovú, s ktorou okrem cvičení jogy môžete zlepšiť svoju kondíciu rannými behmi pri mori .
 • Kto fandí zdravému spôsobu života a rád cvičí s vlastným telom – pre neho sú pripravené cvičenia s trénermi Tréningovej akadémii Miletička. Do Portorože s nami chodia už 4. rok a účasť na ich cvičenia je z roka na rok vyhľadávanejšia.
 • Aj tento rok si vyznávači prírody určite nenechajú ujsť pozrieť si toto nádherné prímorské prostredie zo sedla bicykla. Bicykle (aj e-bike) si môžete požičať priamo pod hotelom Bernardín a potom už Vám nič nestojí v ceste vyskúšať upravené cyklistické chodníky pozdĺž Jadranu
 • možno sa nám podarí aj v roku 2022 zabezpečiť inštruktorky plávania, ktoré zasvätia naše ratolesti do tajov plávania
 • v augustovom termíne sa zasa stretneme na beachvolejbalovom ihrisku, kde vytvoríme miešané trojčlenné družstvá ( dvaja muži + žena) a zábavnou formou si zahráme „prestížny“ turnaj o pohár …. piva!

Recenzie klientov

 • Každoročne chodíme s Paxtourom na túto akciu. Užasne miesto na poznavanie i relax. Odporúčame požičať hotelové bicykle a vyraziť po skvelých cyklotrasách do okolia. aj budúci rok sme tam opäť ! (rodina Gottierova, Banská Bystrica)
 • Každý rok sa zúčastňujeme tenisového turnaja s Miškom Liptákom. Naozaj dobrá atmosféra a krásne prostredie. (Peter a Pavol Buchovi)
 • Pred 3 rokmi sme tam boli po prvýkrát a odvtedy sme nevynechali žiadnu akciu. Je to super, že to nie je len ležanie pri vode, ale je to spojené aj so športom. A Lucka Medeková je naozaj skvelá – odporúčam. (Mirka Kalisová – Bratislava)
 • Skvelá akcia, more teplé, strava výborná a odporúčame výlety na bicykloch do okolia… (Mistríkovci – Banská Bystrica)
 • Najlepšia tenisová akcia v roku 2021 … skvelý zážitok a fantastická atmosféra. Bol som v Portoroži prvýkrát, ale určite nie naposledy ( Peter,Topolčany )
 • Moc se nám líbilo a když to půjde opět se rádi setkáme i v roce 2022 ( Tomáš & Lucie )
 • Skvelá akcia, zahrali sme si tenis, poznali okolie, more bolo skvelé a teplé …no fakt nám nič nechýbalo (Miro s partiou)
 • Zážitok si zahrať s Tomášom Plekancom a porozprávať s Luckou Šafářovou. Rád prídem aj budúci rok , pokiaľ covid dovolí ( Dušan z Bratislavy)