Istanbul de luxe letecky

Vitajte v Istanbule, žijúcej pokladnici histórie, križovatke kultúr , mostom medzi kontinentami a náboženstvami.

Po stáročia bol centrom a sídlom cisárov a sultánov. Niet divu , že v jedenásťmiliónovom veľkomeste nájdete toľko pamätihodností, farieb, vôní a kontrastov. Antické pamiatky sa prelínajú so stredovekými chrámami pretvorenými na mešity a ozdobené osmanské baroko kontrastuje s elegantnou modernou architektúrou. Kúzlu Istanbulu nie je možné nepodľahnúť ……Tak poďte s nami aj Vy do tohto nádherného mesta !

Termín: 29.04.2023 – 02.05.2023
Počet dní: 4
Doprava: letecká
Strava: raňajky
Základná cena na OSOBU : 547 Eur + 195 Eur ( palivový a emisný poplatok )
Základná cena zahŕňa
Ubytovanie:3 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteli v širšom centre európskej časti Istanbulu.
Stravovanie: 3 x polpenzia (raňajky, večere).
Ostatné: transfer z letiska do centra Istanbulu a späť, doprava po Istanbule podľa programu klimatizovaným autobusom, prehliadky s miestnym tureckým sprievodcom, služby slovenského sprievodcu CK, program podľa popisu bez vstupov, DPH.
Základná cena nezahŕňa
Možné príplatky: za 1/1 izbu 90 €. Balíček vstupov 55 €/os., transfer z Bratislavy na letisko Viedeň – Schwechat a späť 20 €/os.
Rámcový program zájazdu
1. deň » odlet z Viedne resp. z Budapešti do Istanbulu – mesta ležiaceho na dvoch kontinentoch – ktoré spája Európu s Áziou. Transfer autobusom z letiska do centra mesta, ubytovanie v hoteli, večera, krátka večerná vychádzka po centre Istanbulu, nocľah.

2. deň » raňajky, celodenná prehliadka najvýznamnejších pamiatok Istanbulu s miestnym sprievodcom pri ktorej navštívite Modrú mešitu, Hipodrom, Egyptský obelisk, byzantský chrám Aghia Sophia. Veľmi atraktívnou bude tiež plavba loďou (funguje ako MHD) z Európy do Ázie cez Bospor. Na najvyššom bode Istanbulu (Camlica) môžete ochutnať šálku pravého osviežujúceho tureckého čaju. Návrat cez Bosporus Bridge späť do hotela v európskej časti mesta. Večera a nocľah.

3. deň » raňajky, celodenná prehliadka mesta s miestnym sprievodcom. Uvidíte slávny sultánsky palácový komplex Topkapi, rozľahlú podzemnú vodnú nádrž Yerebatanská cisterna. Panoramatická jazda autobusom popri Zlatom rohu so zastávkou pri akvadukte rímskeho cisára Valensa. Navštívite múzeum v bývalom kláštore Chora s najkrajšími byzantskými mozaikami na svete a palác Dolmabahce s jedinečnými klenotmi. Návrat do hotela, večera. Možnosť individuálnej prehliadky nočného Istanbulu, nocľah.

4. deň » raňajky, dnes je na programe návšteva Veľkého bazára a Egyptského bazára. V orientálnej atmosfére tu môžete obdivovať ručne tkané koberce, kožené výrobky, šperky, hodváb, cukrovinky, rôzne druhy korenia a iné. To je ideálny záver zájazdu pre kúpu suvenírov, ktoré budú spomienkou na výnimočnú metropolu na dvoch kontinentoch. Transfer na letisko a odlet z Istanbulu do Viedne resp. do Budapešt

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.