Za tajomstvom 3.ríše a poľskej šľachty, Poľsko, 23.8.2018, Polpenzia
Číslo termínu: 60250469

Za tajomstvom 3.ríše a poľskej šľachty

Poľsko

, ProgramZa tajomstvom 3.ríše a poľskej šľachty

Termín:

23.8.2018 - 26.8.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Polpenzia

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

4 dni

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


279 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Poľsko je každým rokom obľúbenejšou destináciou. Preto aj ďalšia novinka v našej ponuke je venovaná práve našim severným susedom . Okrem iného uvidíte : KUDOWA ZDRÓJ - CZERMNA - STOLOVÉ HORY - VAMBERICE - POLANICA ZDRÓJ - SVIDNICE (UNESCO) - WROCLAW (UNESCO) - OSÓWKA - KSIĄŽ - DUSZNIKI ZDRÓJ - KLADSKO - MEZIHORIE - VODOPÁD WILCZKA
Rámcový program zájazdu
1. deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) do slávnej Kladskej kúpeľnej oblasti. Zastavíme sa v Kudowe Zdroji a v kaplnke v Czermne si prezrieme interiér vyložený tisíckami lebiek a inými kosťami, ktorý nám pripomenie obete tridsaťročnej vojny a morových epidémií. Potom zamierime do neďalekého labyrintu bizarných skalísk národného parku Stolové hory. Zdoláme najkrajšie skaliská lokality Veľkej Hejšoviny, prepletieme sa skalným labyrintom a na záver budeme odmenení nádhernou vyhliadkou na očarujúcu panorámu Krkonôš. Vo Vambeřících navštívime mariánsku pútnicku baziliku s neobvyklou elipsovitou loďou, s ohromnou kalváriou so 130 jasličkami s 800 figúrkami. Na ubytovanie prídeme do kúpeľov Polanica Zdrój. Možnosť relaxácie v hotelovom bazéne i prechádzky do kúpeľného centra, večera, nocľah.

2. deň: Po raňajkách bude našou prvou zastávkou navonok skromný, vnútri prepychovo zdobený evanjelický kostol vo Svídnice (UNESCO), ktorý je najväčším dreveným kostolom v Európe. Pokračovať budeme do Wrocławi (Vroclavi), univerzitného mesta nazývaného Mestom sto mostov . Uvidíme radnicu z 15. storočia, meštianske domy a kostol sv. Alžbety. Vo voľnom čase sa záujemcovia môžu pozrieť aj na tzv. Racławicku panoramu - gigantický obraz slávnej poľskej bitky ukrytý v rotunde. Nenecháme si ujsť tiež návštevu Ľudovej haly (UNESCO), jednej z prvých železobetónových konštrukcií na svete vôbec. Hala stojí na okraji najväčšieho mestského parku, v ktorom sa nachádza Japonská záhrada s atraktívnymi vodnými kaskádami ženskú a mužskú . Návrat na ubytovanie, večera, nocľah.

3. deň: Po raňajkách odídeme do Sovích hôr do posledného, hlavného a zároveň najrozsiahlejšieho, aj keď nedokončeného, diela Adolfa Hitlera v Dolnom Sliezsku - do komplexu Osówka. Pozostatky tohto podzemného projektu tretej ríše sú dodnes opradené tajomstvom - podľa názoru niektorých to malo byť tajné Hitlerovo sídlo a iní tvrdia, že sa tu stavali haly pre podzemné zbrojovky pre výrobu tajných zbraní. Odtiaľ sa vydáme k návšteve tretieho najväčšieho zámockého areálu v Poľsku, ktorého komplex sa majestátne týči na skalnom výbežku nad zelenou krajinou Walbrzych. Zámok Ksiaz, patriaci po niekoľko storočí najvýznamnejšiemu sliezskemu rodu Hochberg, prizeral ich sláve aj škandálom, k akým nepochybne patril aj rozvod Jána Henricha XV. a krásnej Angličanky Daisy. S bohatými interiérmi a terasami sa zoznámime počas prehliadkového okruhu, odpočinieme si v zeleni zámockého parku. Návrat na ubytovanie, večera, nocľah.

4. deň: Po raňajkách budeme korzovať kúpeľnou promenádou po stopách Frederyka Chopina v kúpeľoch Duszniki Zdrój. Navštívime Kladsko obklopené horskými pásmami. Českú históriu pripomína kamenný most zo 14. storočia vyzerajúci ako menší brat pražského Karlovho mosta. Popri dvoch pozoruhodných kostolov je tu mohutná pevnosť Fridricha II. s baštami a labyrintom podzemných chodieb. Pod mestom je ukrytá podzemná prehliadková trasa, ktorá záujemcov zavedie do niekoľkoposchodovej sústavy po stáročia hĺbených chodieb a pivníc pod mestom, ktoré už od stredoveku slúžili ako sklady a úkryty. Cestou domov sa ešte zastavíme v podhorských klimatických kúpeľoch Mezihoří, kde nahliadneme do netradičnej Rozprávkovej záhrady s originálnou kolekciou najrozmanitejších figúrok známych postavičiek, škriatkov a miniatúrnych budov pod holým nebom. Prejdeme sa k najväčšej prírodnej atrakcii mesta - k vodopádu na riečke Wilczce s výškou 21 metrov a naše oko poteší aj rázovitá architektúra. V neskorom popoludní sa vydáme späť domov. Príjazd do Brna vo večerných hodinách, následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
doprava luxusným autobusom, 3 x ubytovanie , 3 x polpenziu, sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
príplatok za jednolôžkovú izbu 26,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK