Za bernardínmi do Švajčiarska, Švajčiarsko, Centrálne Švajčiarsko, 3.7.2018, Polpenzia
Číslo termínu: 61097403

Za bernardínmi do Švajčiarska

Švajčiarsko » Centrálne Švajčiarsko

, ProgramZa bernardínmi do Švajčiarska

Termín:

3.7.2018 - 8.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Polpenzia

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

6 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


489 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Krásny zájazd do centrálneho Švajčiarska
Cestou tam bez nočnej jazdy . Počas pobytu vo Švajčiarsku - polpenzia v cene!
Okrem iného uvidíte miesta ako: MULHOUSE -FRIBOURG (UNESCO) -ŽENEVSKÉ JAZERO - VINICE LAVAUX (UNESCO) -AIGLE - PRIESMYK SV. BERNARDA - MARTIGNY - ALETSCH (UNESCO) - SION - CHAMONIX - AIGUILLE DU MIDI (UNESCO).
Rámcový program zájazdu
1. deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2. nástupné miesto), Praha a Plzeň , cesta cez Nemecko. Večer sa ubytujeme v najjužnejšie položenom alsaskom meste Mulhouse, ktoré sa nachádza neďaleko švajčiarskych hraníc. Po ubytovaní sa prejdeme kúzelným historickým centrom, budeme mať možnosť ochutnať v niektorej z miestnych reštaurácií alsaskú špecialitu Flam Kuchen.

2. deň: Po raňajkách budeme pokračovať do oblasti centrálneho Švajčiarska, do stredovekého mesta Fribourg s miešajúcou sa nemeckou a francúzskou kultúrou, ktoré bolo založené v 12. storočí rodom Berchtoldov, neskôr žijúcich na Morave. Odhalíme čaro tohto gotického mesta, ktoré je právom zapísané na zozname UNESCO. Prejdeme sa dláždenými uličkami, prejdeme kamenné mosty, navštívime gotickú katedrálu sv. Mikuláša a budeme mať možnosť vystúpiť po 365 schodoch na vrchol jej veže s 13 zvonmi, ktoré patria k najstarším v krajine. Odmenou nám bude výhľad na mesto ako z rozprávky, na ktoré budeme pozerať z veže 74 m vysokej. A budeme mať aj možnosť zviesť sa historickou lanovkou do starého centra. V podvečer prejdeme okolo Ženevského jazera , plné svahov s vínnou révou okolo viníc Lavaux, ktoré boli v roku 2007 zapísané na zoznam UNESCO, do vinárskej dedinky Aigle, ktorej dominuje jeden z najkrajších švajčiarskych zámkov, dnes múzeum vinárstva. Potom odídeme na naše ubytovanie v srdci horskej oblasti Col des Mosses. Večera.

3. deň: Po raňajkách budeme križovať oblasť Wallise. Cesta s prekrásnymi výhľadmi na vinice s vykukujúcimi vrcholmi zasnežených hôr sa bude kľukatiť až do priesmyku Sv. Bernarda (2.473 m), ktorý sa nachádza medzi Švajčiarskom a Talianskom. V minulosti miesto s nádhernou, hoci nevyspytateľnou nebezpečnou horskou prírodou, kde sv. Bernard založil hospic - útulok pre pocestných a vďaka chovnej stanici bernardínov s plemennou knihou od 15. storočia zachránil spolu s ďalšími mníchmi nejeden ľudský život. Útulok funguje dodnes. V miestnej kaplnke nájdeme kópiu Čiernej Madony . Dozvieme sa legendu o slávnom bernardínovi Barrym aj o ťahaní napoleonských vojsk cez tento priesmyk. A určite sa radi vyfotíme s miestnymi bernardínmi. Popoludní sa cestou späť zastavíme v Martigne, ktoré za mnohé vďačí talianskej mecenášskej rodine Gianadov. Dozvieme sa, prečo sa nazýva mestom kultúry a prečo sa práve tu objavili sochy Rodena a Henry Moora a ďalších významných autorov. Navštívime tiež roztomilé múzeum bernardínov. A budeme mať možnosť si nielen kúpiť plyšového Barryho sa súdkom, ale s týmito dobrosrdečným psami sa aj pomaznať. Potom si nenecháme ujsť návštevu múzea, ktoré nás v tomto neveľkom meste prekvapí. Nadácia Pierre Gianadda sa chváli obrazmi od Van Gogha, Picassa, Cezanna i Lautrec. V suteréne potom môžeme obdivovať súkromnú zbierku starobylých vozov a v záhrade múzea uvidieť skulptúru od Da Vinciho. Návrat na ubytovanie, večera.

4. deň: Po raňajkách opäť odídeme do regiónu Wallis, ktorého najväčším lákadlom a v celej alpskej oblasti úplne ojedinelým prírodným klenotom je ľadovec Aletsch, ktorý pre svoju pozoruhodnú dĺžku cca 23 km bol tiež v roku 2001 zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Celý región sa skladá z troch hlavných v údolí rieky RONY ležiacich obcí - Mörel, Betten a Fiesch, na ktoré nadväzujú turistické strediská Riederalp, Bettmeralp a Fiescheral. S údolnými obcami sú spojené niekoľkými kabínkovými lanovkami, ktoré sú pre nich absolútne nevyhnutné, pretože hore nevedú žiadne cesty. My sa vydáme z dedinky Fiesch do strediska Fiescheralp v nadmorskej výške 2.212 m a odtiaľ ďalej vyjdeme až do hornej stanice Eggishorn (2.869 m), odkiaľ sa nám naskytnú najkrajšie pohľady na celý Aletschský ľadovec. Za jasných dní je vidieť oveľa viac než len ľadovec. Dookola sa rozprestiera nehostinný, avšak magický svet alpských štvortisícoviek. Po návrate späť do Fiesch sa vydáme do hlavného mesta švajčiarskeho kantónu Wallis, do Sione v údolí rieky Rhony. Kedysi mocné biskupstvo hrá dôležitú úlohu v cirkvi dodnes. Vďaka dlhej histórii mesta tu nájdeme veľa pamiatok. Jednou z dominánt Sionu je bazilika Notre Dame-de-Valera nachádzajúce sa na jednom z kopcov nad mestom. Hoci na prvý pohľad pripomína skôr pevnosť, pôvodne bývala Siona katedrálou. Celý región okolo Sionu je tiež dôležitou vinárskou oblasťou. Návrat na ubytovanie, večera.

5. deň: Po raňajkách odídeme do Chamonix. Priamo z centra môžete vyjsť najvyššie položenou lanovkou v Európe na Aiguille du Midi do výšky 3.842 m, odkiaľ budeme v nemom úžase pod najvyšším vrcholom Európy Mont Blanc v panoramatickom výhľade 360 ° obdivovať celé francúzske, švajčiarske i talianske Alpy. Večer odchod domov.

6. deň: V ranných hodinách príchod do Plzne, Prahy a Brna, následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
dopravu luxusným autobusom, 4 x ubytovanie v dvojlôžkových izbách , 4 x raňajky, 3x večera, sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
jednolôžkovú izbu 100 €, komplexné cestovné poistenie
Poznámky a informácie
Cestou tam bez nočnej jazdy . Počas pobytu vo Švajčiarsku - polpenzia v cene! Okrem iného uvidíte miesta ako: MULHOUSE -FRIBOURG (UNESCO) -ŽENEVSKÉ JAZERO - VINICE LAVAUX (UNESCO) -AIGLE - PRIESMYK SV. BERNARDA - MARTIGNY - ALETSCH (UNESCO) - SION - CHAMONIX - AIGUILLE DU MIDI (UNESCO).
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK