Veľký okruh Bretónskom, Francúzsko, 1.7.2018, Bez stravy
Číslo termínu: 61461987

Veľký okruh Bretónskom

Francúzsko

, ProgramVeľký okruh Bretónskom

Termín:

1.7.2018 - 8.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Bez stravy

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

8 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


469 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
NOVINKA ROKU 2018!
Bretónsko - dcéra oceánu, tajuplná zem na pobreží Atlantiku, starodávne keltské legendy, bohaté náboženské tradície. Očarí Vás divoké skalnaté pobrežie, romantická príroda, jemnosť vyšívaných krajek.

Navštívite s nami miesta ako: Mont St. Michel - St. Malo - Carnac - Quimper - Concarneau
Rámcový program zájazdu
1. deň: Odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) v skorých ranných hodinách. Prejazd do Francúzska. Nocľah v okolí Paríža.

2.deň: Ráno prejazd do Chartres, prehliadka jednej z najcennejších gotických katedrál Notre- Dame s nádhernými vitrážami a sochárskou výzdobov. Zástavka v Fougeres pri mohutnom stredovekom hrade z 12.storočia, exteriéry. Prejazd na ubytovanie.

3.deň: Prejazd k perle Normandie - romantickému kláštornému ostrovu Mont - Saint - Michel s opátstvom (prehliadka kláštora). Prejazd typickým bretónskym mestečkom Dol - de - Bretagne so zástavkou pri menhire de Champ - Dolent, jedného z najkrajších v Bretónsku . Pozdĺž pobrežia sa dostaneme do rybárského prístavu Cancale. Zástavka v Saint Malo, bývalom prístave korzárov a objaviteľov , prechádzka po hradbách starého mesta. Prejazd pri hrádzi elektrárne na rieke Rance , na jedno z najpozoruhodnejších miest bretánského pobrežia Cap Fréhel - divoký mys s nádhernými výhľadmi na Smaragdové pobrežie. Pozdĺž malebných piesočných pláži Le Val - André prejazd na ubytovanie v okolí Saint Brieuc.

4.deň: Výjazd cez Paimpol k Pobrežiu ružového granitu. Prejazd kúpeľmi Perros- Guirec na malebné pobrežie v okolí malého rybárskeho prístavu Ploumanach. Prechádzka okolo skál byzarných tvarov. Prejazd cez prírodný park Armorique s prehliadkou unikátnych farských usadlostí z 16. a 17. storočia: Saint Thégonnec, Guimilliau , Pleyben- kostol , cintorín, kalvária a brána. Nocľah pri Quimperu.

5.deň: Ráno prehliadka Quimperu , mesta s gotickou katedrálou sv. Corentina. Cez historické mestečko Locronan s renesančnými domami a okolo prístavu Douarnenez na najzápadnejší výbežok Francúzska - úchvatný skalnatý mys Pointe du Raz. Podľa času kúpanie v zátoke Baie de Trépassés. Degustácia bretánskych špecialít - cidre, destiláty a sušienky. Návrat na nocľah.

6.deň: Prehliadka Concarneau, opevneného rybárského prístavu zo 14. storočia. Carnac - prehliadka záhadných megalitických polí kamenných menhirov starých viac ako 3000 rokov. Krátke voľno k prechádzke mestečkom a po pláži , možnosť kúpania. Navečer prehliadka starobylého prístavného mesta Vannes. Nocľah.

7.deň: Krajom bájneho lesa Brocéliande , odpradávna spojovaného s povesťami o kráľovi Artušovi a čarodejníkovi Merlinovi, prechádzka svojráznou dedinkou Paimpont. Prejazd po trase Rennes - Troyes na ubytovanie s krátkymi zástavkami v Sens (najstraršia gotická katedrála vo Francúzsku ) a v Troyes (pôvabné historické mestečko v Champagne s hrázdenými domami a gotickými kostolmi). Nocľah.

8.deň: Prejazd do Nemecka , návrat cez Prahu do Brna , následne transfer do Bratislavy okolo polnoci.
Základná cena zahŕňa
Cena zahrňuje: dopravu luxusným autobusom , 7 x ubytovanie (6 x v hoteloch typu Premiere Classe a Ibis Budget, 1 x F1) , služby sprievodcu
Základná cena nezahŕňa
Cena nezahrňuje: vstupné (cca 30€) , 3 x spoločná večera (cca 35€), komplexné cestovné poistenie , 7 x hotelové raňajky 55€/osoba, príplatok za jednolôžkovú izbu 195€/osoba

Poznámka: Podmienkou uskutočnenia zájazdu je minimálny počet 35 účastníkov.
Poznámky a informácie
Navštívite s nami miesta ako: Mont St. Michel - St. Malo - Carnac - Quimper - Concarneau
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK