To najlepšie z Toskánska, Taliansko, 24.7.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097335

To najlepšie z Toskánska

Taliansko

, ProgramTo najlepšie z Toskánska

Termín:

24.7.2018 - 29.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

6 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


399 € Konečná cena


Rámcový program zájazdu
1. deň: Odchod z Bratislavy do Brna/ Viedne (2.nástupné miesto) v skorých ranných hodinách, cez Rakúsko do Talianska. Vo večerných hodinách prídeme na ubytovanie do Montecatini Terme.

2. deň: Po raňajkách pôjdeme do Pisy - mesta, ktoré bolo založené pravdepodobne Grékmi o 550 rokov skôr ako Rím, mesta, kde sa vystriedali ako Etruskovia, tak Rimania, mesta, ktoré v stredoveku bolo jednou z významných námorných republík. Naše kroky povedú na Piazza dei Miracoli s dómom, baptistériom a známou šikmou vežou, ktorej stavba začala už v 12. storočí (UNESCO). Po prehliadke Pisy sa vypravíme do Carrary, kde v oblasti mramorových lomov navštívime Cava múzeum vo Fantiscritti a zoznámime sa s 2.000 rokov starou históriou ťažby mramoru od čias antiky až po súčasnosť. Budeme môcť navštíviť jediný lom na svete ťažiaci mramor z vnútra skalného masívu. Návrat do hotela. Večer sa so záujemcami vypravíme zubačkou do historickej časti zvanej Montecatini Alto na vyvýšenine nad mestom, ktoré si stále udržuje svoj stredoveký ráz a tajuplnú atmosféru. Odmenou nám bude nezabudnuteľný výhľad na nádherne osvetlené široké okolie.

3. deň: Po raňajkách odídeme cez typickú toskánsku krajinu viníc Chianti do Sieny (UNESCO). Mesto z červeného kameňa, odveký súper Florencie, o ktorom sa hovorí, že je najkrajším talianskym mestom. Vďaka polohe na kopci ponúka kúzelné zákutia s nádhernými výhľadmi. Navštívime kostol San Domenico, námestie Piazza del Compo a dóm s baptistériom. Po prehliadke Sieny nás očakáva jedno z najpôvabnejších toskánskych mestečiek - San Gimignano (UNESCO), ktoré si dodnes zachováva nezmenenú gotickú tvár. Necháme sa okúzliť atmosférou stredovekého mestečka s 15 vežami zo 14. storočia. Nahliadneme do baziliky Nanebovzatia Panny Márie, ku Palazzo Communale, uvidíme stredoveké mestské opevnenie, tri brány a bašty. Zo zrúcaniny pevnosti Rocca sa ponúka krásny výhľad. Nemali by sme si nechať ujsť možnosť navštíviť rodinnú farmu v tesnej blízkosti mestečka, kde obklopení miestnymi vinicami ochutnáme niekoľko vzoriek vína aj typickú Bruschettu, ktorá je pripravená na domácom oleji, ktorý si spolu s vínom môžeme za výhodné ceny nakúpiť.

4. deň: Po raňajkách sa vypravíme do starobylého, opevneného mesta Lucca (UNESCO), kde sa zastavil čas. Uprostred hradieb nájdeme úplne nedotknuté stredoveké mesto. Prezrieme si katedrálu Duomo di San Martino, hlavné námestie Piazza dell 'Anfiteatro, Pucciniiho rodný dom a vyhliadkovú vežu Guinigi. Potom sa vydáme do prímorského letoviska Viareggio, ktorého promenáda je lemovaná secesnými vilami, hotelmi a kaviarňami. Možnosť kúpania alebo prechádzok. A Pucciniho si ešte raz pripomenieme pri jazere Torre del Lago, kde spoznáme nádhernú prírodnú rezerváciu, ktorá mu bola inšpiráciou v jeho tvorbe. Zavítame k vile, kde žil a kde je aj so svojou ženou pochovaný. Večer návrat do hotela.

5. deň: Po raňajkách sa vydáme do Florencie, hlavného mesta Toskánska (UNESCO). Túto kultúrnu a historickú lahôdku sme si nechali na koniec zájazdu. Prezrieme si kostol Santa Croce s hrobmi významných toskánskych osobností, uvidíme národné múzeum Bargello, Danteho rodný dom, námestie Piazza Signoria s Pallazzo Vecchio, galériu Uffizi (nutná rezervácia) a samozrejme Zlatnícky most Ponte Vecchio. Potom pokračujeme ku kostolu Santa Maria del Fiore a baptistérii s Rajskou bránou. Vo štvrti San Lorenzo si prezrieme najstarší florentský kostol rovnakého mena, knižnicu Biblioteca Laurenziana a môžeme navštíviť slávnu Medicejskú kaplnku. Prehliadku zakončíme návštevou tržnice v rovnakej štvrti. Plní dojmov odídeme v podvečer späť domov.

6. deň: Do Brna/Viedne prídeme v dopoludňajších hodinách, následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
doprava luxusným autobusom, 4 x ubytovanie , 4 x raňajky, sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 68,-€/osoba, 3 x večere 36,-€/osoba, rezervácia a vstup do galérie Uffizi 20,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.
Poznámky a informácie
MONTECATINI TERME - PISA (UNESCO) - CARRARA - SIENNA (UNESCO) - SAN GIMIGNANO (UNESCO) - LUCCA - VIAREGGIO - TORRE DEL LAGO - FLORENCIA (UNESCO)

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Ak chcete uplatniť zľavový kód, prosím napíšte ho do poznámky objednávky.

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK