Tajné poklady východného Poľska a Litva, Poľsko, 2.7.2018, Raňajky
Číslo termínu: 59993087

Tajné poklady východného Poľska a Litva

Poľsko

, ProgramTajné poklady východného Poľska a Litva

Termín:

2.7.2018 - 8.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

7 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


449 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Ďalšia z noviniek na rok 2018 ! Prezriete si skvosty východného Polska a zavitate aj do Litvy ! Okrem iného uvidíte : SANDOMER o ZAMOŚĆ (UNESCO) o LUBLIN o KOZLÓWKA o GRABARKA o BIALYSTOK o BELOVEŽSKÝ NÁRODNÝ PARK (UNESCO) o KRUSZYNIANY o SUPRAŚL o LITVA o KAUNAS o VILNIUS o TRAKAI
Rámcový program zájazdu
1. deň: V ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto). Cesta k poľským rovinám a okolo starobylého Krakova prídeme poobede do mesta Sandomierz. Toto mesto patrí k najkrajším a najstarším v Poľsku, vypína sa nad riekou Vislou a uchováva si atmosféru minulosti stredovekého sídla. Má kráľovský hrad, Opatovská bránu, kostol sv. Jakuba, ktorý je jeden z najstarších tehlových kostolov v Poľsku, tiež Dlugoszův dom je dokonalý príklad gotického obytného domu. Po prehliadke odídeme na ubytovanie do najväčšieho mesta juhovýchodného Poľska, do Lubline. Mesto, ktoré harmonicky utvárala poľská a židovská kultúra, je tiež nazývané poľský Jeruzalem .

2. deň: Po raňajkách zamierime do mesta Zamość, renesančnej perly. Zamość je mesto založené v 16. storočí ako výsledok spolupráce talianskeho architekta Bernarda Meranda so šľachticom a kancelárom Jánom Zamoyským, ktorého kúpna sila bola dvakrát väčšia ako kúpna sila Billa Gatesa. Prepojenie talianskych a stredoeurópskych vplyvov sa odrazilo v architektonickej jedinečnosti mesta zapísaného už v roku 1992 na zoznam UNESCO. Popoludní sa budeme venovať prehliadke Lubline, mesta s množstvom kaviarní a reštaurácií s poľskou a židovskou kuchyňou. Toto významné pulzujúce univerzitné mesto zohralo niekoľkokrát dôležitú úlohu v poľských dejinách. 2. svetová vojna prerušila pokojnú symbiózu spolužitia obyvateľov rôzneho vyznania, 40.000 židov zahynulo v koncentračnom tábore Majdanek v bezprostrednej blízkosti mesta. Prejdeme sa gotickým historickým centrom s labyrintom uličiek, renesančným námestím s katedrálou, dominikánskym kláštorom a kráľovským palácom. Navštívime hradnú kaplnku s nádhernými stredovekými byzantskými freskami. Návrat na hotel, večera.

3. deň: Po raňajkách opustíme Lublin a navštívime prekrásny barokový palác v Kozlówce, ktorý patrí k najzachovalejším šľachtickým sídlam v Poľsku. Bol vybudovaný v 18. stor. a neskôr prešiel do rúk slávnej rodiny Zamoyských. Dnes slúži ako múzeum, ktoré uchováva mnohé umelecké diela a nájdeme tu jednu z najlepších zbierok v Poľsku zahŕňajúce nielen 19. stor., ale aj predmety každodennej potreby. Na začiatku 20. stor. bola postavená palácová kaplnka po vzore Kráľovskej kaplnky vo Versailles. Okolo paláca sa tiež rozprestiera rozľahlý barokový park s nádhernou fontánou a hrobmi napoleonských vojakov. Popoludní sa zastavíme na hore Grabarka, hlavnom pútnickom mieste poľských pravoslávnych veriacich, nachádza sa tu asi 10.000 krížov a každý rok pribúdajú ďalšie. Potom už budeme pokračovať do najväčšieho mesta na východe Poľska, do Bialystoku. Mesto je úzko spojené s bohatým šľachtickým rodom Branických. Tento rod bol budovateľom veľkého barokového zámku s rozsiahlym parkom a celý komplex býva označovaný ako poľské Versailles . V centre mesta nás upúta novogotická katedrála Nanebovzatia P. Márie, pravoslávne chrámy sv. Mikuláša i modernistický chrám sv. Rocha, dokončený v roku 1946. K zaujímavým stavbám patria aj mestské paláce podnikateľov z počiatku 20. storočia. Význačným tunajším rodákom bol očný lekár a tvorca umelého jazyka esperanto, Ludwig Zamenhof. Po prehliadke sa ubytujeme v Bialystoku.

4. deň: Po raňajkách sa vypravíme na výlet do úžasného Belovežského národného parku (UNESCO). Jedná sa o posledné miesto v Európe, na ktorom sa dochoval pôvodný nížinný prales. Táto magická rezervácia s obrovskými stromami bola vyhláseným loviskom poľských kráľov, ale aj ruských cárov. Národný park sa preslávil záchranou zubra európskeho, ktorého tu i uvidíme. Popoludní sa vydáme pozdĺž bieloruských hraníc do dediny Kruszyniany, ktorá je hlavným strediskom tatárskej menšiny v Poľsku. Tu môžeme navštíviť mešity, tatársku jurtu, malé múzeum aj pravú tatársku reštauráciu. Cestou späť na ubytovanie sa ešte zastavíme v mestečku Supraśl, ktoré zdobia grécko-katolícky chrám Zvestovania Panny Márie, ktorý sa pýši goticko-byzantskou architektúrou. Návrat na ubytovanie v Bialystoku.

5. deň: Po raňajkách sa vydáme severovýchodnym Poľskom na cestu do najväčšej z pobaltských republík, do Litvy. Okolo poludnia prídeme do Kaunasu. Druhé najväčšie litovské mesto leží na sútoku riek Neris a Nemunas a svoj pôvab ukazuje na preslávené Aleji Slobody, ktorá je kúzelnou promenádou mesta, svojím šarmom vyniká aj Radničné námestie a Biela labuť, tak miestni označujú budovu historickej radnice. Uvidíme aj Perkunasov dom, katedrálu sv. Petra a sv. Pavla a Kaunaský hrad. V podvečer dorazíme do už neďalekého litovského hlavného mesta Vilnius, kde sa ubytujeme v hoteli.

6. deň: Po raňajkách nás čaká krásne a pôvabné litovské hlavné mesto. Malú lanovkou si vyjdeme na Gediminasov hrad a vychutnáme úžasnú panorámu Ríma severu, potom si prezrieme katedrálny chrám s barokovou kaplnkou sv. Kazimíra, univerzitu, prezidentské sídlo, očarujúce kostolík sv. Anny, toľko obdivovaný Napoleonom. Navštívime Múzeum jantáru, kostol sv. Kazimira, pravoslávny chrám sv. Ducha. Iste bude možnosť ochutnať v reštauráciách na Zámockej ulici litovskú špecialitu knedličky cepelinai, aj potrebné zakúpiť si malý šperk z baltského zlata - jantáru. V neskorom popoludní sa už na ceste domov zastavíme v mestečku Trakai, kde je rovnomenný hrad, symbol litovskej národnej hrdosti. V mestečku na jazere Galvé žijú príslušníci turkotatarskej menšiny Karaimov a zachovali sa tu ich typické drevené domčeky. Potom sa vydáme na cestu domov.

7. deň: V dopoludňajších hodinách príchod do Brna, následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
doprava luxusným autobusom, 5 x ubytovanie , 5 x raňajky, sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
príplatok za jednolôžkovú izbu 119,-€/osoba, 5 x večera 68,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK