Svätojakubská púť francúzskou cestou, Španielsko, 24.8.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097384

Svätojakubská púť francúzskou cestou

Španielsko

, ProgramSvätojakubská púť  francúzskou cestou

Termín:

24.8.2018 - 31.8.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

8 dní

Doprava:

letecky  -0 odjazdových miest

Cena od:


1 119 € Konečná cena


Názov zájazdu podľa organizátora: Svatojakubská púť francúzskou cestou
Názor CK
Okrem iného uvidíte : León - Hospital de Órbigo - Astorga - Villafranca - Ponferrada - O Cebreiro - Samos - Santiago de Compostela - Finisterre - Salamanca
Rámcový program zájazdu
1. deň: Odlet do Madridu z Viedne/Prahy. Odchod z letiska do Leónu, jedného z hlavných miest stredovekého Španielska, ktoré ponúka vrcholné maliarske, sochárske a architektonické diela v kostole San Isidoro a v gotickej katedrále, ktorá je preslávená skvostnými vitrážami. Zastávka pri bývalej nemocnice pútnikov San Marcos, dnes jedinečne rekonštruovaného na luxusného hotela. Ubytovanie v Leonu.

2. deň: Dopoludnia prehliadka leonskej katedrály a baziliky S. Isidro s kráľovským panteónom v románskom štýle. Potom sa už vydáme kastílskou Mesetou na Svätojakubskú cestu. Pešia túra z Hospital de Orbigo do San Justo de la Vega, popr. až do Astorga (cca 12-15 km), trasa vedie po najdlhšom pôvodne románskom moste na Camino, okolo viníc a obilných polí a krížu sv. Toribio. Popoludnie strávené v Astorze s nádhernými románskymi a stredovekými hradbami aj gotickou katedrálou. Možnosť návštevy katedrály s múzeom a biskupským palácom postaveného podľa katalánskeho architekta Gaudího, kde je dnes múzeum ciest, ktoré sa tu od nepamäti krížili. Ubytovanie v Astorze.

3. deň: Ráno po raňajkách sa pokračuje najautentickejším a úplne vidieckym úsekom Jakubskej cesty. Pripojenie k pútnikom v Cruz de Hierro, cesta vás povedie až do Acebo (cca 10 km), jedná sa o jeden z najkrajších úsekov Jakubskej cesty s nádhernými vyhliadkami. Zastávka v Molinaseca, v malebnej dedine na brehoch rieky Meruelo s dobre zachovanými šľachtickými domami. Prejazd autobusom do Ponferrady, ktorá je preslávená svojím templárskym hradom z 11. stor., ale aj kostolom sv. Ondreja a bazilikou N. S. de la Encina. Ubytovanie v Ponferrade.

4. deň: Dopoludnia zastávka vo Villafrance, pôvabnom starobylom mestečku s radom šľachtických domov, hradom a románskym kostolom de Santiago. Prejazd autobusom k ďalšej časti pešej púti, do Ruitelánu. Pešia túra z Ruitelán do O Cebreiro (cca 9 km) - trasa s veľmi rozmanitou a pôsobivou krajinou, ale aj s dlhším stúpaním. Po ukončení túry si prehliadnete O'Cebreiro, vstupnú bránu do Galície. Zastávka pri kláštore Samos, benediktínskeho kláštora, jedného z najstarších kláštorov v Španielsku, symbolu kultúrnosti Galície. Odchod na ubytovanie.

5. deň: Ráno prejazd autobusom do Ferreiros a pokračovanie cesty s pútnikmi. Pešia túra z Ferreiros do Portomarín (cca 9 km), prechádzka zelenou galícijskou krajinou s pôvodnou flórou až k rieke Miňo. Po zastávke v Portomarínu, mestečku rozkladajúcim sa po oboch stranách rieky Miňo spojené rímskym mostom prejazd k vrcholu Monte de Gozo, odkiaľ prvýkrát z výšky zbadáte vytúžené mesto, Santiago de Compostela - vjazd do mesta a pešia prechádzka úzkymi uličkami a malebnými námestíčkami do katedrály, pradávne ciele všetkých pútnikov na námestie Plaza del Obradoiro. Po návšteve katedrály prechádzka centrom mesta s radom palácov, kláštorov a kostolov. Ubytovanie v Santiagu.

6. deň: Dopoludnia voľno v Santiagu de Compostela, možnosť návštevy poludňajšej pútnickej omše. Potom odchod autobusom do Finisterre, západného výbežku Galícia, najnavštevovanejšieho miesta Galícia po Santiagu de Compostela, s pútnickým kostolom S. María das Areas zo 12. stor. Večer návrat do Santiaga na ubytovanie.

7. deň: Ráno odchod do slávneho univerzitného mesta Salamanca na brehu rieky Tormes. Popoludní, po príchode do Salamancy, prechádzka starým mestom od Plaza Mayor, jedného z najkrajších námestí v Španielsku, k Mušlovému domu Casa de las Conchas a k barokovému kostolu Clerecía. Ďalej okolo Novej katedrály a románskej Starej katedrály sa dostaneme k historickým budovám Univerzity a jeho múzea. Poslednou zastávkou bude Casa Lis s vyhliadkou na rieku Tormes a románsky most. Ubytovanie v Salamanke.

8. deň: Ráno odchod do Madridu, odlet zo Španielska do Viedne/Prahy .
Základná cena zahŕňa
leteckú dopravu do Madridu tam a späť , letiskové taxy, 7 x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, dopravu španielskym autobusom podľa programu, sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 192,-€, 7 x večera 88,-€, komplexné cestovné poistenie
Poznámky a informácie
CK si vyhradzuje právo zmeny programu

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Ak chcete uplatniť zľavový kód, prosím napíšte ho do poznámky objednávky.

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK