Slnečná Kalábria od Jónskeho mora, Taliansko, 19.6.2018, Polpenzia
Číslo termínu: 61097328

Slnečná Kalábria od Jónskeho mora

Taliansko

, ProgramSlnečná Kalábria od Jónskeho mora

Termín:

19.6.2018 - 26.6.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Polpenzia

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

8 dní

Doprava:

letecky  -0 odjazdových miest

Cena od:


959 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Opäť jedna z noviniek ! Spojenie pobytu pri prekrásnom mori s ubytovaním v 4* rezorte s poznaním krás Kalabrie . Možnosť cvičenia jógy s miestnou cvičiteľkou v cene !
Rámcový program zájazdu
1. deň: Transfer z Bratislavy do Brna na letisko. Odlet z Brna do Kalábrie, prílet do Lamezia Terme a transfer na ubytovanie do letoviska Sellia Marina. Ubytovanie v 4 * Villaggio Borgo degli Ulivi priamo pri pobreží s krásnou širokou piesočnou plážou.

2. deň: Dopoludnia odpočinok, kúpanie. Popoludní výlet do prírodnej morskej rezervácie Capo Rizzuto s nedotknutým pobrežím a jedinečným morským svetom. Tu absolvujeme prechádzku loďou so skleneným dnom, počas ktorej budeme môcť pozorovať tunajší podmorský svet a určite nás očaria aj krásne výhľady na Aragónskú pevnosť, ktorá dominuje tejto časti pobrežia.

3. deň: Pobyt pri jónskom mori, odpočinok, kúpanie. Určite nevynecháme aj každodennú hodinu výučby jogy s tunajšou cvičiteľkou, ktorá je zahrnutá v cene pobytu.

4. deň: Celodenný výlet, počas ktorého prejdeme časť jónskeho pobrežia a pozrieme sa do vnútrozemia, kde navštívime horské mestečko Serra San Bruno vyhlásené svojim kláštorom aj nádhernými okolitými lesmi, ktoré v lete poskytujú osviežujúce prostredie. Po prehliadke kláštora navštívime staré byzantské mesto Stilo, sídlo bohaté na umenie a pamiatky, medzi ktorými vyniká byzantský kostol La Cattolica vystavaný na skale nad mestom. Vďaka stavebnej dokonalosti, kedy antické stĺpy podopierajú päť kopúl, patrí Cattolica k najkrajším byzantským stavbám vôbec. Popoludní zastávka v prímorskom letovisku Soverato Marina s krásnou plážou a množstvom obchodíkov, kaviarní i typických rybárskych reštaurácií. Voľno na obed, nákupy, posedenie a prechádzky. Na záver výletu prejdeme do oblasti Caminia s pôsobivým skalnatým pobrežím ukrývajúcim malé i väčšie pláže a po vyhliadke na pobrežie zídeme k jednej z pláží a budeme sa môcť vykúpať.

5. deň: Pobyt pri jónskom mori, odpočinok, kúpanie. Fakultatívne poldenný výlet do hôr dvíhajúci sa neďaleko od pobrežia a návšteva údolia Valli Cupe, ktoré je považované za jedno z najvýznamnejších prírodných oblastí celej Kalábrie. Očarí nás svojou panenskou prírodou, nádhernými vodopádmi, kaňonmi a tiesňavami aj vyhliadkami, ktoré berú dych. Ďalej pokračujeme návštevou kultúrneho a umeleckého centra Cropani, ktorého katedrála predstavuje jednu z najvýznamnejších staviteľských diel v Kalábrii.

6. deň: Poldenný výlet do jednej z najkrajších oblastí jónského pobrežia do Prírodnej morskej rezervácie Capo Rizzuto, ktorá sa rozkladá v dĺžke 40km pozdĺž pobrežia. Prehliadka letoviska Le Castella pomenovaného podľa významného aragonského hradu zo 16. stor., ktorý sa týči na ostrovčeku oddelenom od pevniny len za rozbúreného mora. Vďaka svojim žltozlatým plážam a malebnému výhľadu na pevnosť sa kedysi malá rybárska obec mení v Mekku turistov. Prehliadka hradu / pevnosti. Popoludní presun na najvýchodnejší výbežok Kalábrie, na posvätný Mys Capo Colonna pomenovaný podľa jediného zachovaného stĺpa z chrámu bohyne Héry, posvätného miesta Starovekého Grécka. Veľmi pôsobivý je aj blízky kostol stredovekého pôvodu Madony z Capo Colonna týčiaci sa na útese vysoko nad morom.

7. deň: Pobyt pri jónskom mori, odpočinok, kúpanie. Fakultatívne celodenný výlet na Liparské ostrovy. Skoro ráno odchod autobusom do prístavu Vibo Valentia a odjazd loďou na tri sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrove Vulcano môžeme využiť liečivých kúpeľov v sírnom bahennom jazierku alebo si odpočinúť a vykúpať sa na plážach z čierneho sopečného piesku. Na ostrove Lipari možno absolvovať prehliadku historického mesta Lipari, posedieť si v malebných reštauráciách alebo navštíviť múzeum Liparských ostrovov. Na záver priplávame k ostrovu Stromboli, kde budeme môcť pozorovať lávové polia, opakujúce sa výbuchy aj absolvovať krátku prechádzku dedinkou plnou obchodíkov a reštaurácií. Užijeme si aj kúpanie. K večeru návrat loďou späť do Vibo Valentia a odchod na ubytovanie. Výlet sa koná len za priaznivých poveternostných podmienok a platí sa na mieste.

8. deň: Transfer na letisko a odlet späť do Brna. Následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
transfer na letisko v Brne tam a späť, leteckú dopravu tam a späť , letiskové taxy, 7 x ubytovanie v 4* hotelovom rezorte, 7 x polpenziu , výlety podľa programu , sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 112,-€ /osoba , fakultatívny výlet na Liparské ostrovy (min.10 osôb) 75,-€/osoba, fakultatívny výlet Valli Cupe (min.10 osôb) 15,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK