Skvosty južného Anglicka a Londýn s kúpaním, Veľká Británia, 11.8.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097362

Skvosty južného Anglicka a Londýn s kúpaním

Veľká Británia

, ProgramSkvosty južného Anglicka a Londýn s kúpaním

Termín:

11.8.2018 - 19.8.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

9 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


669 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Novinka v našej ponuke s kúpaním v mori na Anglickej riviére. Navštívite miesta LONDÝN o BATH o TORQUAY o DARTMOUTH o LANDS END o ST. MICHAELS MOUNT o HRAD CORFE o JURSKÉ POBŘEŽÍ o DURDLE DOOR o LULWORTH COVE o STONEHENGE o WINDSOR
Rámcový program zájazdu
1. deň: V doobedňajších hodinách transfer z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto). Cesta cez Nemecko do Francúzska.

2. deň: Skoro ráno trajekt loďou cez kanál La Manche do Doveru, príchod do Anglicka s jedinečným pohľadom na Doverské útesy, prejazd do Londýna. Uloženie batožiny v hoteli. Predpoludním odjazd mestskou dopravou do centra a pešia prehliadka: Piccadilly, Trafalgarské námestie, Westminsterské opátstvo, Big Ben, Parlament a ďalej okolo Horse Guards k Buckinghamskému palácu. Možnosť návštevy niektorého z početných múzeí alebo prechádzky v krásnych parkoch Hyde Park alebo St. James Park. Prehliadka večerného Londýna: China town, štvrť Soho, prechádzka okolo Temže. Návrat do hotela mestskou dopravou.

3. deň: Dopoludnia návšteva mesta Bath, architektonického skvostu Anglicka so štatútom pamiatky UNESCO. Prehliadka jedinečných románskych kúpeľov, ktoré na tunajších horúcich prameňoch založili už Rimania. Prechádzka centrom mesta s opátstvom, v ktorom bol korunovaný prvý kráľ Anglicka, ulicou Bath Street s elegantnou kolonádou až ku kráľovskému divadlu, ktoré je jedným z najúchvatnejších zachovaných georgiánskych divadiel v Anglicku. Popoludní odchod do južného Anglicka do prímorského letoviska Torquay, ktoré je hlavným centrom Anglickej riviéry. Ubytovanie v Torquay.

4. deň: Celodenný pobyt v prímorskom letovisku Torquay, ktoré je hlavným centrom Anglickej riviéry. Prehliadka letoviska, prechádzka okolo pláží, možnosť kúpania, posedenie v reštauráciách či kaviarňach s krásnymi výhľadmi na pobrežie. Fakultatívne možnosť výletu loďou pozdĺž členitého pobrežia Anglickej riviéry až do rozprávkového mesta Dartmouth ležiaceho pri ústí rieky Dart, miesta neobvyklej prírodnej krásy, kde je na svahoch nad riekou vystavané mestečko plné typických farebných domčekov. Voľno k návšteve Dartmouth - prechádzky historickými dláždenými uličkami plnými obchodíkov, reštaurácií, starých anglických barov i kaviarní. Popoludní odchod späť do Torquay na ubytovanie.

5. deň: Celodenná návšteva juhozápadného cípu Anglicka - grófstva Cornwall, jednej z najkrajších prímorských oblastí Anglicka s rozoklanými skalami, piesočnými plážami a rybárskymi dedinkami, ktoré si zachovali svoj pôvodný ráz. Návšteva najzápadnejšieho cípu Anglicka - Land's End s jedinečným výhľadom na Atlantik. Cestou späť zastávka pri normanskom kláštore St. Michael's Mount, ktorý sa podľa prílivu mení na ostrov. Večer návrat do Torquay na ubytovanie.

6. deň: Celodenný výlet do grófstva Dorset. Návšteva romantického hradu Corfe Castle, zrúcaniny veľkolepého sídla, pod ktorým sa rozkladá rovnomenná kamenná dedinka. Po prehliadke hradu odchod na Jurské pobrežie. Klasické pobrežné geomorfologické útvary a objavovanej skameneliny vrátane dobre zachovaných stôp dinosaurov a ich kostrových pozostatkov prispeli k tomu, že sa toto pobrežie stalo prvou prírodnou pamiatkou zapísanej na zoznam Svetového dedičstva UNESCO. Prechádzka k vyhľadávanej prírodnej atrakcii Durdle Door nachádzajúcej sa na pobreží pri krásnej pláži. Ide o vápencový skalný oblúk , ktorý je najväčším oblúkom stvoreným morom na pobreží Anglicka. Za pekného počasia aj možnosť kúpania. Prechádzkou pozdĺž pobrežia je možné dôjsť až k zátoke Lulworth Cove. Fotografie tejto takmer dokonale kruhovej zátoky patrí k tým najvyhľadávanejším v južnom Anglicku. Večer návrat do Torquay na ubytovanie.

7. deň: Ráno odchod smerom do Londýna, okolo obeda návšteva Salisburskej planiny s najznámejším prehistorickým monumentom Stonehenge. Popoludní zastávka vo Windsore, preslávenom svojim kráľovským sídlom. Možnosť návštevy jedného z najväčších európskych zámkov alebo prechádzok v rozsiahlom zámockom parku. Večer príchod do Londýna. Ubytovanie v Londýne.

8. deň: Po raňajkách odchod do Doveru a trajekt do Francúzska, následne cez Francúzsko a Nemecko domov. Návrat do Brna v nočných až ranných hodinách 9. dňa, následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
dopravu luxusným autobusom, trajekt cez kanál la Manche do Anglicka a späť , 6 x ubytovanie v 2-3* hoteloch s raňajkami , sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 196,-€, 4 x večera 98,-€, fakultatívny výlet loďou z Torquay do Dartmouth 28,-€ (dieťa do 15 rokov 18,-€) , komplexné cestovné poistenie, miestnu dopravu v Londýne .
Recenzie klientov
PAXTOUR je jediná cestovná kancelária, ktorá takýto zájazd ponúka a aj ho zrealizovala ! Svlelá organizácia, všetko klapalo ako malo...nádherné zážitky

Peter Kasanicky - Žilina
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK