Sextenské Dolomity, Taliansko, 30.6.2018, Polpenzia
Číslo termínu: 61097326

Sextenské Dolomity

Taliansko

, ProgramSextenské Dolomity

Termín:

30.6.2018 - 5.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Polpenzia

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

6 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


439 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Rámcový program zájazdu
1. deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna/ Viedne (2.nástupné miesto). Prejazd Rakúskom. Krátko pred hranicami s Talianskom si urobíme odbočku na rozprávkový hrad Hochosterwitz, ktorý sa stal predlohou pre hrad vo filmoch Walta Disneyho. Po príchode do Talianska nás už privítajú vysoké skalné veže ostro kontrastujúce so sviežo zelenými rozkvitnutými lúkami, kde sú smaragdové jazerá - to sú Dolomity, jedny z najnavštevovanejších hôr Európy. Na ubytovanie prídeme do oblasti južného Tirolska, kde sa snúbi talianska pohoda a nemecký komfort a kde slnko svieti tristo dní v roku. Nocľah.

2. deň: Po raňajkách sa vydáme k nádhernému jazeru Lago di Misurina, ktoré býva označované ako perla Dolomitov. Od jazera, ležiaceho vo výške 1.756 m, je očarujúci pohľad na dominantu Dolomitov - Drei Zinnen - a na opačnej strane na štíty Sorapis, ktoré sa zrkadlí v temne modrej hladine jazera. Sú to kopce, ktoré musí vidieť snáď každý, kto do Dolomitov zavíta. V okolí Tre Cime di Lavaredo (Drei Zinnen), ktorú tvoria tri impozantné, niekoľko sto metrov vysoké skalné štíty, si budeme môcť vybrať ako nenáročnú, tak stredne náročnú túru. Potom sa už vydáme do Cortiny d'Ampezzo pôvabne zasadené do rozľahlého údolia ležiace v objatí úchvatného amfiteátri veľhôr. Prominentné horské mestečko s promenádou norkových kožuchov a drahými butikmi patrí medzi vyhlásené strediská zimných športov. Korene jej atmosféry siahajú až do 16. storočia, kedy habsburská šľachta začala údolia hojne navštevovať a tento vplyv dodal mestu aristokratický nádych. Plnými dúškami budeme nasávať neopakovateľnú atmosféru horského letoviska s množstvom kaviarničiek i tradičných pizzerií. Pred návratom na hotel sa ešte zastavíme v jednej z mnohých predajní okuliarov - v tomto údolí je ich veľké množstvo a podieľa sa na ekonomike celej oblasti. Možnosť nákupu rámov za najnižšie možné ceny. Návrat na ubytovanie, nocľah.

3. deň: Po raňajkách navštívime mestečko Pieve di Cadore, rodisko skutočného majstra renesančného maliarstva, Tiziana Vecellio. Dom, v ktorom sa v roku 1490 narodil, teraz slúži ako malé múzeum na pripomienku dôb dávno minulých. Môžeme tiež navštíviť múzeum okuliarov. Turistickým autobusom sa dostaneme k vysokohorskej vojenskej pevnosti na Monte Rite, jednému z 6 múzeí horolezeckej legendy Reinholda Messnera. Toto horské múzeum dokumentujúce históriu objavovania a dobývania Dolomitov má neopakovateľnú atmosféru a neuveriteľne krásnu a zaujímavú architektúru, ktorá citlivo spája prírodu s horami, staré s novým. Záverom dňa si pripomenieme tragickú udalosť v údolí Vajont - ešte pred uvedením do prevádzky vtedy najvyššej priehradnej hrádze došlo k zosuvu pôdy, ktoré spôsobilo zničenie mesta ležiaceho pod priehradou. Krása hôr sa dodnes snúbi s ponurým príbehom, o ktorom nám zasvätene porozpráva miestny sprievodca. Návrat na ubytovanie.

4. deň: Aj dnes sa vydáme za príbehmi doby minulej. Dokladov a pamiatok na nezmyselné pozičné boje 1. svetovej vojny je v týchto horách požehnane. Tunely striedajú staré zásobovacie chodníky, zvyšky opevnenia a drôtov. Pomyselným návratom v čase je aj výjazd na legendárny vrch Lagazuoi (2.756 m). V blízkosti vrcholu sa nachádza veľké množstvo verejnosti sprístupnených a udržiavaných spojovacích štôlní, zákopov a ďalších pozostatkov z bojov v rokoch 1915 až 1917. Budeme mať možnosť navštíviť múzeum 1. svetovej vojny a potom môžu záujemcovia zísť dole tunelom. Popoludní vyjdeme k bizarnej skalnej skupine Cinque Torri (2.361 m) čiže Päť veží , ktoré pôvodne tvorili jeden veľký balvan. V blízkosti skalnej skupiny sa to len hemží zrekonštruovanými zákopmi a bojovým opevnením - ďalšie múzeum v prírode venované tejto nešťastnej dobe. Záujemcovia môžu zostúpiť nenáročnú cestou späť k lanovke. Návrat na ubytovanie, nocľah.

5. deň: Po raňajkách sa zastavíme v magickom mestečku Cividale del Friuli, mesto s bohatou históriou, centre Longobardov, kde podľa prastarej legendy sám diabol postavil dokonalý most spájajúci skalnaté brehy riečky Natisone. Navštívime longobardský chrám, ojedinelú ukážku kostola z 8. storočia so vzácnymi freskami a plastikami šiestich významných žien a krásnym strieborným oltárom. Potom prejdeme do Udine, mesta, okolo ktorého ste už toľkokrát prešli a nikdy ich nenavštívili, hoci má rozhodne čo ponúknuť. Z hradu sa pokocháme pohľadom na mesto a potom zostúpime do jeho stredu, aby sme sa prešli jeho uličkami a po mostoch nad vodným kanálom. V centre dominuje majestátna gotická katedrála Santa Maria Maggiore zdobená freskami maliara G. Tiepola. A určite nám zostane nejaký čas na posledné nákupy a posedenie v malej kaviarni a popíjanie chutného espressa alebo piccola, v ktorého príprave sú Taliani skrátka neprekonateľní. Vo večerných hodinách odchod domov, nočný prejazd.

6. deň: V skorých ranných hodinách prídeme späť do Brna/Viedne. Následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
doprava luxusným autobusom, 4 x ubytovanie , 4 x polpenzia, sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 76,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie
Poznámky a informácie
Ubytovanie na jednom mieste !
Polpenzia v cene!
HOCHOSTERWITZ - LAGO DI MISURINA - TRE CIME DI LAVAREDO - CORTINA D'AMPEZZO - PIEVE DI CADORE - MUZEUM R.MESSNER - ÚDOLIE VAJONT - LAGAZUOI - CINQUE TORRI - CIVIDALE DEL FRIULI - UDINE
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK