Salzburg a jazero Traunsee, Rakúsko, 31.8.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097300

Salzburg a jazero Traunsee

Rakúsko

, ProgramSalzburg a jazero Traunsee

Termín:

31.8.2018 - 2.9.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

3 dni

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


199 € Konečná cena


Názor CK
Príjemný a pohodový 3 dňový zájazd k našim západným susedom kde počas programu uvidíte : SALZBURG (UNESCO) - HELLBRUNN - GMUNDEN - ORTH
Rámcový program zájazdu
1. deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna/ Viedeň (2.nástupné miesto). Popoludní prídeme do Salzburgu, okúzľujúceho barokového mesta, ktoré bolo v roku 1997 vyhlásené medzinárodnou organizáciou UNESCO za svetové kultúrne dedičstvo. Naše zoznámenie sa Salzburgom začneme prechádzkou krásnymi záhradami zámku Mirabell. Pôjdeme okolo Mozartovho domu, kde génius býval, aj okolo jeho rodného domu cez slávnu Getreidegasse na Univerzitné námestie aj k barokovému Dómu na Chrámovom námestí. Pokiaľ bude dostatočne vysoká hladina vody na Salzachu, zakončíme deň prechádzkou po rieke, kde nastúpime na jednu z presklených lodí, svojim dizajnom vo svete unikátnym, aby sme mohli objavovať starobylý Salzburg počas cca 40minutovej plavby (v karte). Ubytovanie v penzióne v okolí Salzburgu.

2. deň: Po raňajkách navštívime zámok Hellbrunn (v karte) - renesančné víkendové sídlo arcibiskupa Markusa Sittikus. Počas prechádzky zámockou záhradou sa aj my staneme jeho hosťami a budeme sa baviť rovnako ako hostia pred 400 rokmi rôznymi vodnými trikmi, senzáciami a prekvapeniami. Po prehliadke pôjdeme do centra Salzburgu a pozemnou lanovou dráhou (v karte) vyjdeme na pevnosť Hohensalzburg. Výhľad z pevnosti berie dych a my sa prejdeme najlepšie zachovaným stredovekým hradom v celej Európe. Potom už budeme mať dostatok času, aby sme maximálne využili všetky výhody Salzburskej karty. Nemali by sme si nechať ujsť návštevu Mozartovho rodného domu, môžeme navštíviť katakomby sv. Petra, Festspielhaus, rezidenčnú galériu i niektoré múzeá. Atmosféru Salzburgu si najlepšie vychutnáme pri šálke lahodnej kávy s pravou ručne vyrábanú Mozartovou guľou Fürst. Záujemcovia môžu navštíviť aj najväčší pivovar na svete Stiegl a tiež ochutnať vzorky miestnych pív (miestna doprava aj vstup v karte). Večer sa vrátime na ubytovanie.

3. deň: Po raňajkách pôjdeme k najhlbšiemu rakúskemu jazeru Traunsee, na ktorého severnom konci sa nachádza Gmunden preslávený gmundenskou keramikou, ktorá sa stala značkou celej Rakúsko-uhorskej monarchie. Túto keramiku s presláveným zeleným vzorom si môžeme prezrieť v múzeu Keramiky a umenia alebo pri zastávke v miestnej kaviarni vyhlásenej svojimi dezertami z domácej pekárne a mnohými druhmi praliniek. Prechádzať sa budeme stredovekým centrom mesta, kde bývala stredoeurópska šľachta, a možno budeme počuť aj keramickú zvonkohru na radnici. Kávu si vychutnáme na nádvorí jednej z najromantickejších historických stavieb Rakúska, vodného zámku Orth, ktorý je s pevninou spojený 123 m dlhým mostom. A zvlášť impozantný obraz poskytuje Gmunden pri pohľade z lode plávajúcej po jazere, ktorým sa aj my pokocháme. Do Brna/ Viedne sa vrátime v neskorých večerných hodinách, následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
dopravu luxusným autobusom ,2x ubytovanie v dvojlôžkových izbách, 2x raňajky, sprievodcovské služby .
Základná cena nezahŕňa
príplatok za jednolôžkovú izbu 24,-€, 2 x večere 29,-€,Salzburská karta(24 hodín) 32,-€, komplexné cestovné poistenie.
Recenzie klientov
Vyborná sprievodkyňa Alenka Martinková, bola užasná, prijemná a určite pôjdeme zasa radi s ňou.
Juraj Pazdera Jana Šípošová - Komárno

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Ak chcete uplatniť zľavový kód, prosím napíšte ho do poznámky objednávky.

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK