S kartou do 3 krajín, Švajčiarsko, 5.9.2018, Polpenzia
Číslo termínu: 61097399

S kartou do 3 krajín

Švajčiarsko

, Program

Typ


S kartou do 3 krajín

Termín:

5.9.2018 - 9.9.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Polpenzia

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

5 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


499 € Konečná cena


Názor CK
Zaujímavy a vyhľadávaný zájazd v našej ponuke. Ubytovanie na jednom mieste ! Lanovky, vstupy , atrakcie a polpenzia v cene!!!

Nazriete do troch štátov Európy a môžete porovnávať . Kde je najkrajšie ? Okrem iného uvidíte Bregenz - Säntis - Appenzell - Vláčik z Heiden do Rorschach - Stein am Rheim ( Unesco ) - Meersburg - Heidiland - Pfänder - Lindau a sme si istí, že zájazdom budete nadšení !
Rámcový program zájazdu
1. deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) , cez Prahu a Plzeň do hlavného mesta Vorlarlberska Bregenz, ktoré sa nachádza priamo pri brehu tretieho najväčšieho jazera v Strednej Európe. Mesto vznikalo postupne okolo stredovekého jadra a Martinská veža, ktorá je symbolom mesta. Z toho tiež vychádza súčasná silná stránka krajinského hlavného mesta Vorarlberska, moderná architektúra. Bregenz sa stal centrom záujmu medzinárodnej architektúry. Svoje stopy tu zanechali takí architekti ako Hans Hollein, Jean Nouvel a Peter Zumthor. Možno ešte dôležitejšie ako slávne mená je však samotný krúžok Vorarlberských architektov . Ich rukopis - drevo v strohom modernom štýle - je viditeľný už roky v celom okolí. Prezrieme si tiež tzv. Jazernú scénu, ktorá je dejiskom opier v letných mesiacoch. Na okraji mesta v pokojnom prostredí neďaleko jazera sa tiež ubytujeme. Večera.

2. deň: O brehy Bodamského jazera sa delia tri štáty. My ale chceme vidieť šesť štátov, a preto vchádzame do Švajčiarska a krásnou krajinou prídeme pod vrchol majestátnej hory Säntis. Lanovkou (v karte) vyjdeme do výšky 2.502 m, odkiaľ sa nám roztvorí výhľad súčasne do Švajčiarska, Nemecka, Rakúska, Lichtenštajnska, Francúzska a Talianska. Na vrcholku sa nachádza panoramatická reštaurácia a viac ako 100 rokov aj meracia stanica. Säntis, najvyšší viditeľný bod, nás bude sprevádzať počas celého putovania okolo Bodamského jazera. Potom už budeme smerovať do najtradičnejšej švajčiarskej dediny Appenzell, kde sa predtým na hlavnom námestí hlasovalo šabľami, a verte či neverte až do dnešných dní zdvihnutím ruky. Prejdeme sa uličkami s malebnými drevenými domami a môžeme tiež navštíviť miestne folklórne múzeum so zbierkami výšiviek, odevov a ukážkami tesárskych prác (v karte). V mestečku Heiden navštívime múzeum Henry Dunant, zakladateľa Červeného kríža (v karte). V dome, kde žil 18 rokov, sa zoznámime s jeho životom, prácou, jeho víziami, ale tiež uvidíme Nobelovu cenu aj film o jej nositeľovi. Ku Švajčiarsku patria aj vlaky, a tak aj my nasadneme na malý vyhliadkový vláčik, ktorý nás malebnou krajinou privezie až do prístavného mestečka Rorschach (v karte), kde si necháme čas na kávu alebo pohárik a pozorovanie jácht a plachetníc na promenáde pri jazere. Uvidíme aj kúpeľný domček, ktorý vstupuje do jazera a tiež hrad Wartegg, dnes hotel, kam sa uchýlila cisárovná Zita so svojím manželom po páde monarchie. Na večeru prídeme do nášho hotela.

3. deň: Po raňajkách pôjdeme po švajčiarskej strane jazera. Našou prvou zastávkou bude najkrajší skanzen švajčiarskeho stredovekého mesta Stein am Rhein. Ako v rozprávke sa budeme cítiť na Radničnom námestí, obklopení nádhernými renesančnými domami zo 16. storočia s farebnými fasádami. V Kreuzlingen - švajčiarskej časti Kostnica si vyfotíme kameň, kde bol upálený Majster Ján Hus a potom sa už nalodíme aj s naším autobusom na trajekt a budeme sa tešiť plavbou k protiľahlej nemeckej strane jazera. Privítajú nás vinice na miernych svahoch padajúce do jazera. Po príchode do prekrásneho barokového mestečka Meersburg budeme mať čas ochutnať niektorú z miestnych špecialít a vybrať si z množstva lákavých reštaurácií a vonkajších záhradiek v labyrinte uličiek s maľovanými domami. Môžeme si tiež zvoliť, či navštíviť stredoveký hrad (v karte) alebo nový renesančný palác (v karte), ktoré sú hlavnými lákadlami mesta. A nesmieme tiež zabudnúť ochutnať Müller Thurgau - víno Bodamského jazera. Aby sme si užili aj čaro malebného mestečka plného kaviarní, krčmičiek a predzáhradiek s voňajúcimi špecialitami, zdržíme sa až do večerných hodín. V neskorých večerných hodinách návrat do nášho hotela.

4. deň: Po raňajkách sa opäť pozrieme do Švajčiarska. Z Wangs vyjdeme kabínkovými lanovkami na vrchol Pizol (v karte) (2.844 m) do nádhernej oblasti Heidinho kraja. Sotva niekde zažijeme takú mnohostrannosť prírody a stretneme napríklad svišťa horského alebo kozorožcov. Za jasného počasia sa nám ponúkne jedinečný panoramatický výhľad až na Rheintal k Bodamskému jazeru, alebo až ku slávnemu horskému hrebeňu Churfirsten. Pôjdeme do kraja Heidi - a kto by nepoznal osudy tohto malého dievčatka z knihy Heidi dievčatko z hôr, ktorá bola preložená do viac ako päťdesiatich jazykov .Pozrieme sa spolu do dedinky Heidorf pri Mainenfelde. Prenesieme sa v čase späť do švajčiarskeho horského sveta 19. storočia a navštívime pôvodný Heidihaus (10 CHF) dom dievčatka Heidi, ktorý je zariadený presne podľa predlohy z knihy a prežijeme jej príbeh a osud jej autorky Johanny Spyri, ktorú tento kraj inšpiroval k napísaniu svetoznámeho príbehu. Popoludní sa vrátime cez Lichtenštajnsko k Bodamskému jazeru. Po návrate do Bregenzi vyjdeme lanovkou na 1.064 m vysokú horu Pfänder (v karte) a budeme mať možnosť vidieť nádherné panorámy. Od švajčiarskych hôr, cez Bodamské jazero, až k nemeckej oblasti Allgäu a velikánom pohoria Bregenzského lesa. Z vtáčej perspektívy uvidíme tiež jazernú scénu, kde sa v lete organizujú opery priamo na jazere. Možnosť prechádzok alebo občerstvenia v horskej chate aj s nákupom syra alebo miestnej pálenky. Na večeru sa vrátime do hotela.

5. deň: Po raňajkách sa s Bodamským jazerom rozlúčime jazernou perlou - mesto Lindau, ktoré sa nachádza na ostrove a budeme žasnúť nad jeho krásou. Nový maják z 19. storočia poskytuje ohromujúci výhľad na jazero a Alpy. Mramorový bavorský lev naproti je symbolom mesta. Vo svojom voľne pred odchodom budeme mať dostatok času prejsť si námestie a uličky s gotickými a renesančnými domami. Všade nás budú lákať kaviarne a vonkajšie záhradky k ochutnávke vína, piva, alebo výborného jedla. Aj nám sa bude cnieť, že túto prekrásnu oblasť pri jazere opúšťame, ale čaká nás cesta domov. Do Brna prídeme v nočných hodinách, následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
doprava luxusným autobusom, 4 x ubytovanie v hoteli , 4 x raňajky , 3 x večera , kartu zahrňujúcu vstupy podľa programu (lanovka Säntis, múzeum Alpenzell, múzeum Heiden, vláčik do Rorschach, hrad a palác v Meersburgu, lanovka Wangs, lanovka Pfänder), sprievodcovské služby.
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 80,-€, komplexné cestovné poistenie.
Recenzie klientov
Nádherný zájazd, krásne počasie umocnilo tieto zážitky...videli sme naozaj všetko . Vyborné ubytovanie na jednom mieste, že sme sa nemuseli sťahovať. Taktiež musíme pochváliť sprievodcu Tomáša - úžasný človek, ten vie snáď všetko. Naozaj velká vďaka cestovnej kancelárii a určite využijeme ich služby ešte viackrát

Peter a Jana Paliatkovi - Pezinok

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Ak chcete uplatniť zľavový kód, prosím napíšte ho do poznámky objednávky.

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK