Rýchlovlakmi naprieč Talianskom, Taliansko, 18.9.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097345

Rýchlovlakmi naprieč Talianskom

Taliansko

, Program

Typ


Rýchlovlakmi naprieč Talianskom

Termín:

18.9.2018 - 26.9.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

9 dní

Doprava:

vlastná  -0 odjazdových miest

Cena od:


989 € Konečná cena


Názor CK
Novinka na rok 2018 akú asi nenájdete v žiadnej inej cestovnej kancelárii na Slovensku ! Prejdete skoro celé Taliansko pohodlne, bez nočných prejazdov. Autobusom do Benatok , rýchlovlakmi po Taliansku, ubytovanie v 3* hoteloch , kúpanie pri Capo Vaticano a na záver odlet zo Sicilie domov!
Okrem iného uvidíte : BENÁTKY - FLORENCIA - RÍM - NEAPOL - CAPO VATICANO - TROPEA - TAORMINA - MESSINA
Rámcový program zájazdu
1. deň: Ráno odchod autobusom z Bratislavy. Prejazd cez Rakúsko do Talianska. Večer ubytovanie v hoteli pri Benátkach.
2. deň: Ráno odchod vlakom do centra Benátok (10 min). Celodenná prehliadka rozprávkového mesta na 117 ostrovčekoch v morskej lagúne. Centrom mesta je nám. Sv. Marka, kde je možné obdivovať baziliku Sv. Marka s nádhernou gotickou fasádou zdobenou farbenými mozaikami, Dóžov palác, môžeme vyjsť výťahom na zvonicu s nádhernou vyhliadkou na celé mesto alebo si posedieť pod početnými arkádami obklopujúcimi celé námestie. Ďalej prechádzka benátskymi uličkami s nespočetnými palácmi, kostolmi, mostmi a námestíčkami až ku slávnemu mostu Ponte Rialto, možnosť výletov na gondolách alebo príjemných posedení. Popoludní individuálne možnosť návštevy múzeí, palácov, nákupov, posedenie. Večer návrat vlakom do hotela.
3. deň: Ráno odchod rýchlovlakom z Benátok do Florencie (2 hod). Uloženie batožiny a návšteva metropoly Toskánska, kolísky renesančného umenia. Pešia prechádzka k Dómu S. Maria del Fiore a baptistériu - jedinečným stavbám obkladaným mnohofarebným mramorom. Ďalej pokračovanie na Ponte Vecchio - slávny most zlatníkov, ku Starému paláci na centrálnom námestí Signoria, radnicu pripomínajúcu hrad s 94m vysokou vežou. Námestie je ozdobené aj sochou Davida a Neptúnova fontána. Popoludní individuálne možnosť prehliadky múzeí, kostolov, galérií. K večeru odchod rýchlovlakom z Florencie do Ríma (1,5 hod). Po príchode do Ríma prejazd do hotela a ubytovanie.
4. deň: Celodenná prehliadka Ríma. Dopoludnia pešia prechádzka po Posvätnej ceste (Via Sacra), odkiaľ bola kedysi ovládaná celá Ríša rímska: Koloseum - najkrajšia a najväčšia dochovaná stavba antického Ríma, Forum Romanum s pozostatkami budov, chrámov i ďalších objektov patriacich neodmysliteľne k Rímu v 1. - 4. stor ., Kapitol - námestie navrhnuté Michelangelom s nádhernými palácmi, Pantheon - najlepšie zachovaná stavba z čias rímskej antiky považovaná za vrcholné dielo rímskeho staviteľstva, Piaza Navonna - typické rímske námestie zdobené tromi nádhernými fontánami. Pokračovanie cez Vatikánske námestie a okolo Anjelského hradu späť do centra k najväčšej a najslávnejšej barokovej fontáne Ríma - Fontáne di Trevi a ďalej na Španielske námestie a jeho slávne barokové Španielske schody. Večer návrat na ubytovanie v Ríme.
5. deň: Skoro ráno prejazd na vlakovú stanicu a odchod rýchlovlakom z Ríma do Neapola (1 hod) - pôvodne gréckej osady, dnes metropoly Kampánie, sídlo univerzity a arcibiskupa. Po príchode uloženie batožiny a prehliadka mesta: Castel Nuovo s mohutnými kruhovými vežami a víťazným oblúkom, ďalej niekdajša rezidencia neapolských kráľov - Palazzo Reale, Kartúzsky kláštor San Martino - vzorová stavba neapolského baroka, pevnosť Sant Elmo, divadlo San Carlo, jedno z najväčších európskych divadiel , a ďalšie pamiatky. Popoludní odchod vlakom z Neapola do najjužnejšej časti Talianska, Kalábria (3 hod). Príchod do Vibo Valentia a odtiaľto transfer autobusom na ubytovanie na Capo Vaticano.
6. deň: Pobyt na Capo Vaticano, kde sa nachádza jedny z najkrajších a najromantickejších pláží v Taliansku. Odpočinok, kúpanie, pobyt na pláži. Popoludní fakultatívne plavba loďou pozdĺž pobrežia a mysu Capo Vaticano s nádhernými pohľadmi na skalnaté útesy ukrývajúce malé piesočné pláže. Potom prejazd k majáku s jedinečnými výhľadmi na celé pobrežie z vtáčej perspektívy aj pekným posedením v tunajších reštauráciách.
7. deň: Dopoludnia voľno, kúpanie. Popoludní fakultatívne poldenný výlet do mesta Tropea, jedného z najnavštevovanejších miest južného Talianska, nazývaného perla Kalábria. Starobylé mesto pochádzajúce už z grécko-normanskej doby je vystavané na útesoch nad krásnymi piesočnými plážami. Počas návštevy je možné kombinovať prehliadku množstvo historických pamiatok s posedením v typických reštauráciách v krivolakých uličkách i dych vyrážajúcimi výhľady na pobrežné scenériu s kostolom sv. Marie vystavaným na vrchole skalnatého útesu nad a nádhernými plážami. Večer návrat na ubytovanie.
8. deň: Celodenný výlet autobusom na Sicíliu. Prejazd trajektom cez Messinskú úžinu oddeľujúcu Kalábriu od Sicílie a návšteva mesta Messina, kde bude krátka zastávka na prehliadku unikátnej katedrály. Potom prejazd do Taorminy, jedného z najkrajších a najnavštevovanejších miest Sicílie. Jej čaro nespočíva len v nádherných starobylých uličkách a námestiach plných kaviarní, obchodíkov so suvenírmi ale aj v jej historických pamiatkach, ako je Dóm, grécke divadlo, odkiaľ je prekrásny pohľad na záhrady Naxos a stále výbušnú sopku Etnu a množstvo palácov. Návšteva mesta potrvá cca 3 hodiny s voľným rozchodom. Možnosť obeda v reštaurácii. K večeru návrat späť na ubytovanie.
9. deň: Po raňajkách transfer na letisko Lamezia Terme a odlet späť do Brna, následne transfer do Bratislavy.

V termíne 18.9.-26.9. je program obrátený - tam letecky do Kalábrie a späť vlaky cez Taliansko a autobusom z Benátok do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
dopravu luxusným autobusom do Benátok , dopravu expresnými vlakmi cez Taliansko, leteckú dopravu z Kalábrie do Brna, letiskové poplatky, transfer autobusom Capo Vaticano - letisko, 8 x ubytovanie v 3* hoteloch, 8 x raňajky, 4 x večere (na Capo Vaticano), výlet na Sicíliu , služby sprievodcu.
Základná cena nezahŕňa
príplatok za jednolôžkovú izbu 156,-€/osoba, výlet loďou okolo mysu Capo Vaticano 20,-€/osoba, poldenný výlet Tropea 24,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.
Poznámky a informácie
CK si vyhradzuje právo zmeny programu. V cene zájazdu nie je zahrnutá úschovňa batožiny (cca 5,-€-osoba), miestnu dopravu v navštevovaných mestách (cca 10,-€/osoba), a pobytové taxy v hoteloch (cca 18,-€/osoba)

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Ak chcete uplatniť zľavový kód, prosím napíšte ho do poznámky objednávky.

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK