Rumunsko - za perlami Transylvánie, Rumunsko, 19.6.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097305

Rumunsko - za perlami Transylvánie

Rumunsko

, ProgramRumunsko - za perlami Transylvánie

Termín:

19.6.2018 - 25.6.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

7 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


399 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Rámcový program zájazdu
1. deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy a cez Maďarsko sa vydáme do Rumunska. Ubytujeme sa v meste Arad, ktoré bolo založené už v 11. storočí a bolo transylvánskou pevnosťou. K dominantám mesta patrí ortodoxná katedrála Narodenia sv. Jána Krstiteľa a katolícka katedrála sv. Antonína z Padovy. U jedného z pamätníkov sa dozvieme o tom, ktorí boli trinásti mučeníci Aradu a prečo sa mestu hovorí maďarská Golgota . Ak nám ostane čas, vydáme sa na prechádzku parkom na brehoch rieky Mures a pozrieme sa aj k ďalším pamätihodnostiam tohto mesta, v ktorom sa mieša gotická, baroková, neoklasicistická aj secesná architektúra, nocľah.

2. deň: Po raňajkách nás čaká cesta za objavovaním pokladov oblasti Sedmohradska (Transylvánia), ktoré je nielen územím podivných zámkov kniežaťa Drakulu, ale aj územím, na ktorom sa nachádzajú zaujímavé mestá, sedliacke pevnosti a typické rumunské a maďarské dediny. Našou prvou zastávkou bude mesto Sibiu, ktoré je považované za najdôležitejšie mesto Sedmohradska a v roku 2007 bolo vyhlásené mestom Európskej kultúry. Pri prechádzke centrom budeme obdivovať mohutné opevnenie s vežami (z pôvodných 39 sa dochovalo 9) a tri pôvabné námestia v historickom centre - Piata Mare, Piata Mica, Piata Huet. Zastavíme sa pri budove Starej radnice, Brukenthalovho barokového paláca, navštívime evanjelický farský kostol zo 16. storočia, v ktorého krypte je uložené telo Drakulovho syna - Mircea Zlého, ktorého dobodali pred týmto kostolom. Prejdeme sa po prvom železnom moste Rumunska, kde sa tiež dozvieme, prečo sa mu hovorí Klamárov most. Prezrieme si aj ortodoxnú katedrálu. Zo Sibie budeme pokračovať do Brašova a potom, čo prejdeme mestom, sa dostaneme do krásneho prostredia rumunských Karpát, do horského letoviska Predeal, kde sa ubytujeme pre celý náš zostávajúci pobyt. Hotel je vyhlásený svojou vynikajúcou kuchyňou - odporúčame zakúpenie večerou.

3. deň: Po raňajkách navštívime jeden z pätnástich najkrajších a najluxusnejších zámkov na svete, zámok Peleš nachádzajúci sa v letovisku Sinaia, ktorý dal postaviť kráľ Carol I. V 160 izbách a sálach nájdeme vzácny nábytok, obrazy a zbrane, rezby z dreva a zo slonoviny, orientálne koberce a gobelíny. Zámok je jedným z najlepšie zachovaných v Európe a zároveň jedným z najvýznamnejších rumunských múzeí s mimoriadne cennými zbierkami. Nahliadneme tiež k zámočku Pelišor - Malý Peleš , ktorý sa nachádza len pár krokov obďaleč. Potom pôjdeme na návštevu jedného z Drakulových hradov - Bran, kde vraj nocoval sám knieža Vlad Tepes (Drakula), a ktorý sa stal populárny najmä vďaka knihe Gróf Drakula od Brama Stokera. Cez horské lyžiarske stredisko Poiana Brašov prídeme do najväčšieho mesta Sedmohradska, Brašova, ktoré je tiež nazývané rumunský Salzburg . Pri príchode z vyhliadky uvidíme panorámu mesta. Prezrieme si historické jadro mesta, ktorému dominujú budovy Starej radnice a Čierny kostol. Pár krokov od námestia sa nachádza brána Poarta Schei aj najužšia ulička v Rumunsku Strada Sforii. Návrat na ubytovanie.

4. deň: Po raňajkách prejdeme do blízkeho horského strediska Busteni, odkiaľ vyjdeme lanovkou do pohoria Bucegi. Od hornej stanice lanovky pri chate Cabana Babele (2.200 m) to budeme mať len kúsoček k pozoruhodnému skalnému útvaru známemu ako Babelská sfinga, od ktorej sa nám naskytne nádherný výhľad do okolia. Od Babelskej sfingy budú môcť záujemcovia tiež podniknúť kratšie túry, alebo len tak vnímať krásy okolo. Popoludní zídeme lanovkou späť do Busteni a odídeme do letoviska Sinaia, tu navštívime kláštor a vychutnáme pôvaby najluxusnejšieho horského strediska Rumunska, ktoré sa nazýva Perlou Karpát . Večer sa vrátime sa na ubytovanie.

5. deň: Po raňajkách podnikneme celodenný výlet do rumunského hlavného mesta Bukurešť, ktoré získalo v minulosti prívlastok Paríž východu . Počas okružnej jazdy sa zoznámime s najdôležitejšími pamätihodnosťami. Pôjdeme bulvárom Kiseleva a triedou Calea Victoriei, uvidíme Víťazný oblúk, Kráľovský palác, námestie Revolúcie, prekrásne Atheneum aj druhú najväčšiu budovu na svete - Palác Parlamentu vybudovaný za vlády Ceauşescu. Prejdeme sa tiež zachovalými uličkami v starej obchodnej štvrti, kde budeme mať aj čas vychutnať si starobylú atmosféru tohto veľkomesta vo svojom voľnom čase. Cestou späť sa ešte zastavíme v Skanzene rumunskej dediny. Návrat na ubytovanie v Predeal.

6. deň: Po raňajkách sa vydáme na návštevu perly Sedmohradska - mesta Sighisoara (UNESCO), ktoré je jedným z najväčších a dodnes obývaných stredovekých hradov. Celé mesto bolo obohnané hradbami, z ktorých sa zachovalo deväť obranných veží. Doménou mesta je veža s veľkým orlojom s pohybujúcimi sa figúrkami, ktorá sa týči pri hlavnom vjazde do pevnosti. Nájdeme tu tiež dom, kde sa vraj narodil knieža Vlad Tepes, ktorý už po niekoľko storočí straší po svete pod maskou Drakula. Popoludní odídeme domov.

7. deň: Návrat do Bratislavy v ranných hodinách.
Základná cena zahŕňa
doprava luxusným autobusom, 5 x ubytovanie v 3* hoteloch , 5 x raňajky, sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 119,-€/osoba, 4 x večera 64,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.
Poznámky a informácie
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.
Názor CK
Ubytovanie v 3* hoteloch!
Raňajky v cene!
ARAD - SIBIU - PREDEAL - ZÁMOK PELEŠ - HRAD BRAN - POIANA BRAŠOV - BRAŠOV - BUSTENI - POHORIE BUCEGI - SINAIA - BUKUREŠŤ - SKANZEN RUMUNSKEJ DEDINY - SIGHISOARA (UNESCO)
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK