Romantické údolia Rýna a Mosely - najkrajšie miest, Nemecko, 3.7.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61494463

Romantické údolia Rýna a Mosely - najkrajšie miest

Nemecko

, ProgramRomantické údolia Rýna a Mosely - najkrajšie miest

Termín:

3.7.2018 - 8.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

6 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


389 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Rámcový program zájazdu
1. deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy cez Brno (2. nástupné miesto) smer Norimberg. Prehliadka mesta Rothenburg ob der Tauber - najlepšie zachovaného stredovekého mestečka v Nemecku s rozprávkovou atmosférou. Ďalej prehliadka Frankfurtu nad Mohanom - Römerberg, nábrežie rieky Mohan, korunovačná katedrála, moderná banková štvrť, rodný dom Johanna Wolfganga von Goethe. Prejazd na ubytovanie, nocľah.

2. deň: Po raňajkách prehliadka zámku Augustusburg v Brühl (UNESCO), potom Aachen, sídlo Karola Veľkého (prehliadka dómu, jednej z prvých pamiatok UNESCO na svete). Popoludní Kolín nad Rýnom - prehliadka metropoly na brehoch Rýna, voľno k návšteve preslávených múzeí. Večer príchod do Koblenze, prechádzka k sútoku Rýna a Mosely s pomníkom Viliama I. Ubytovanie v hoteli.

3. deň: Po raňajkách odchod do nádherného údolia rieky Mosely, lemovaného hradmi a vinicami. Vychádzka k rozprávkovému hradu Eltz, ukrytému uprostred lesov (len exteriér), Cochem - malebné mestečko s hrázdenými domami a hradom na kopci, Bernkastel-Kues (hrázdené domy a gotický špitál založený Mikulášom Kusánským). Trier - prehliadka mesta na Mosele s unikátnou Čiernou bránou, najvýznamnejšou rímskou pamiatkou na území Nemecka (UNESCO), návrat na ubytovanie.

4. deň: Po raňajkách cesta romantickým údolím Rýna okolo hradov a viníc, výjazd na skalu Loreley s úchvatnou vyhliadkou, plavba vyhliadkovou loďou zo St. Goarshausen okolo Loreley a hradov Rheinfels, Katz, Kauba a vodnej pevnosti Pfalzgrafenstein do Rüdesheimu, pôvabného vinárskeho mestečka (voľný čas). Pokračovanie do Mainzu, prehliadka mesta a dómu. V podvečer prechádzka kúpeľným mestom Wiesbaden a prejazd do hotela.

5. deň: Po raňajkách návšteva románskych katedrál vo Wormse a Speyeri. Speyerský dóm je považovaný za najväčší románsky chrám sveta (UNESCO), prehliadka pôvabného centra. Popoludní prehliadka slávneho univerzitného mesta Heidelbergu so zámkom, renesančný zámockou záhradou, starým mostom cez rieku Neckar a romantickými uličkami. Vo večerných hodinách odjazd do ČR.

6. deň: V ranných hodinách príchod do Brna a potom do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
dopravu luxusným autobusom , 4x ubytovanie v hoteli s raňajkami ( dvojlôžkové izby ) , služby sprievodcu .
Základná cena nezahŕňa
komplexné cestovné poistenie , prípadné vstupy , príplatok na 1 / 1 izbu 96 € / osoba
Poznámky a informácie
Krásny zájazd za históriou i prekrásnou prírodou kde okrem iných krás navštívite :
Rothenburg-Frankfurt- Cáchy- Koblenz- Trevír- Mohuč- Špýr- Heidelberg
Názor CK
Obľúbený autobusový zájazd s návštevou historických miest i nádhernej prírody v povodí riek Rýn a Mosela .
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK