Rím letecky na 6 dní so sprievodcom, Taliansko, Rím, 26.9.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097350

Rím letecky na 6 dní so sprievodcom

Taliansko » Rím

, Program

Typ


Rím letecky  na 6 dní so sprievodcom

Termín:

26.9.2018 - 1.10.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

6 dní

Doprava:

letecky  -0 odjazdových miest

Cena od:


599 € Konečná cena


Názor CK
Ubytovanie na jednom mieste.
MInuloročná novinka opäť v našej ponuke s jedinečnou možnosťou rozšírenia obzorov výletom do Florenie, Neapola, ci kúpaním na pláži Rimanov v Ostii.
Rámcový program zájazdu
1. deň: Odlet z Bratislavy do Ríma. Transfer do hotela, ubytovanie.

2. deň: Po raňajkách odchod metrom do centra a návšteva Anjelského hradu, v ktorom je dnes múzeum obrazov aj zbraní. Z hornej terasy hradu je krásny pohľad na Rím i Vatikán. Ďalej pešia prechádzka cez rieku Tiber po Ponte Sant'Angelo a cez jednu z hlavných tried Corso Vittorio Emanuele ,oblasťou s mnohými krásnymi palácmi návrat k rieke Tibere a k mostu Garibaldi. Pokračovanie cez Tiberský ostrov a po najstaršom rímskom moste Ponte Fabricio na námestie Piazza della Bocca Verita ku kostolu Panny Márie Cosmedin, v ktorého átriu sa nachádzajú slávne Ústa pravdy. Voľno k prechádzkam a posedením v centre Ríma. K večeru pokračovanie prehliadky centra Ríma, pešia prechádzka k najväčšej a najslávnejšej barokovej fontány Ríma - Fontána di Trevi, na Španielske námestie a jeho slávne barokové Španielske schody a ďalšie miesta moderného rímskeho života s príjemným posedením a zákutiami. Návrat metrom na hotel.

3. deň: Celodenná návšteva najmenšieho zvrchovaného štátu - Vatikánu - dopoludnia prehliadka Vatikánskych múzeí - najväčších múzeí na svete, Sixtínskej kaplnky s Michelangelovým Posledným súdom a ďalších sál venovaných významným talianskym maliarom, antickým zbierkam, vatikánskej knižnici, obrazárni. Popoludní prehliadka námestia sv. Petra s obrovskými kolonádami z 284 dórskych stĺpov zdobenými 140 sochami svätých, egyptským obeliskom dovezeným do Ríma Caligula a najmä s najväčším kresťanským kostolom na svete, bazilikou Sv. Petra. Tento kostol bol založený v 4. stor. na mieste hrobu apoštola Petra a na jeho výzdobe sa postupne podieľali umelci ako Bramante, Raffael, Michelangelo a ďalší. Možnosť výstupu na kupolu baziliky s krásnou vyhliadkou. Večer návšteva kúzelnej bohémskej štvrti Trastevere s neopakovateľnou atmosférou. Návrat metrom na hotel.

4. deň: Po raňajkách odchod metrom do centra Ríma, pešia prechádzka po Posvätnej ceste (Via Sacra), odkiaľ bola kedysi ovládaná celá rímska ríša : Koloseum - najkrajšia a najväčšia dochovaná stavba antického Ríma, Forum Romanum s pozostatkami palácov, chrámov, tržnice, divadiel i ďalších objektov patriacich neodmysliteľne k Rímu v 1. - 4. stor. Po prehliadke voľno k posedeniu, nákupom a vychutnania si atmosféry dnešného Ríma. K večeru dokončenie prehliadky: Pantheon - najlepšie zachovaná stavba z čias rímskej antiky považovaná za vrcholné dielo rímskeho staviteľstva, Piaza Navonna - typické rímske námestie zdobené tromi nádhernými fontánami. Večer návrat metrom do hotela.

5. deň: Celodenné voľno v Ríme k individuálnym návštevám ďalších múzeí, nákupom a prechádzkam. Individuálne možnosť fakultatívneho výletu prímestskou dopravou k moru do Ostie (cca 1hod cesty) alebo individuálne vlakom do Florencie (cca 1,5 hod cesty), či do Neapola (cca 1,25 hod cesty).

6. deň: Ráno transfer na letisko a odlet z Ríma do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
leteckú dopravu Bratislava -Rím- Bratislava, letiskové poplatky a odbavenie letu s príručnou batožinou, transfer autobusom z letiska do hotela a späť, 5 x ubytovanie v 3-4* hoteli s raňajkami , služby sprievodcu.
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 180,-€, batožina do 15 kg 56,-€/os., fakultatívny výlet rýchlovlakom do Florencie (individuálne kedykoľvek, so sprievodcom v termíne od 09.08.2018) 96,-€/os., fakultatívny výlet rýchlovlakom do Neapolu (individuálne kedykoľvek , so sprievodcom v termíne od 31.05.2018) 76,-€/os., fakultatívny výlet do Ostie s kúpaním v mori (individuálne kedykoľvek , so sprievodcom v termíne od 05.07.2018) 16,-€/os.
Poznámky a informácie
CK si vyhradzuje právo zmeny programu. Cena nezahrňuje dopravu v Ríme (cca 20 €) a pobytovú taxu (cca 5 €/os./noc)
Poznámka
Manželia Vrábelovci - Bratislava:

Skvelý zájazd, nádherné mesto, videli sme všetko čo sa dalo. Je to super, ked v Ríme môžete stráviť 5 plných dní dní.

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Ak chcete uplatniť zľavový kód, prosím napíšte ho do poznámky objednávky.

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK