Rím letecky na 6 dní so sprievodcom, Taliansko, Rím, 4.7.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097348

Rím letecky na 6 dní so sprievodcom

Taliansko » Rím

, Program

Typ


Rím letecky  na 6 dní so sprievodcom

Termín:

4.7.2018 - 9.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

6 dní

Doprava:

letecky  -0 odjazdových miest

Cena od:


599 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Ubytovanie na jednom mieste.
MInuloročná novinka opäť v našej ponuke s jedinečnou možnosťou rozšírenia obzorov výletom do Florenie, Neapola, ci kúpaním na pláži Rimanov v Ostii.
Rámcový program zájazdu
1. deň: Odlet z Bratislavy do Ríma. Transfer do hotela, ubytovanie.

2. deň: Po raňajkách odchod metrom do centra a návšteva Anjelského hradu, v ktorom je dnes múzeum obrazov aj zbraní. Z hornej terasy hradu je krásny pohľad na Rím i Vatikán. Ďalej pešia prechádzka cez rieku Tiber po Ponte Sant'Angelo a cez jednu z hlavných tried Corso Vittorio Emanuele ,oblasťou s mnohými krásnymi palácmi návrat k rieke Tibere a k mostu Garibaldi. Pokračovanie cez Tiberský ostrov a po najstaršom rímskom moste Ponte Fabricio na námestie Piazza della Bocca Verita ku kostolu Panny Márie Cosmedin, v ktorého átriu sa nachádzajú slávne Ústa pravdy. Voľno k prechádzkam a posedením v centre Ríma. K večeru pokračovanie prehliadky centra Ríma, pešia prechádzka k najväčšej a najslávnejšej barokovej fontány Ríma - Fontána di Trevi, na Španielske námestie a jeho slávne barokové Španielske schody a ďalšie miesta moderného rímskeho života s príjemným posedením a zákutiami. Návrat metrom na hotel.

3. deň: Celodenná návšteva najmenšieho zvrchovaného štátu - Vatikánu - dopoludnia prehliadka Vatikánskych múzeí - najväčších múzeí na svete, Sixtínskej kaplnky s Michelangelovým Posledným súdom a ďalších sál venovaných významným talianskym maliarom, antickým zbierkam, vatikánskej knižnici, obrazárni. Popoludní prehliadka námestia sv. Petra s obrovskými kolonádami z 284 dórskych stĺpov zdobenými 140 sochami svätých, egyptským obeliskom dovezeným do Ríma Caligula a najmä s najväčším kresťanským kostolom na svete, bazilikou Sv. Petra. Tento kostol bol založený v 4. stor. na mieste hrobu apoštola Petra a na jeho výzdobe sa postupne podieľali umelci ako Bramante, Raffael, Michelangelo a ďalší. Možnosť výstupu na kupolu baziliky s krásnou vyhliadkou. Večer návšteva kúzelnej bohémskej štvrti Trastevere s neopakovateľnou atmosférou. Návrat metrom na hotel.

4. deň: Po raňajkách odchod metrom do centra Ríma, pešia prechádzka po Posvätnej ceste (Via Sacra), odkiaľ bola kedysi ovládaná celá rímska ríša : Koloseum - najkrajšia a najväčšia dochovaná stavba antického Ríma, Forum Romanum s pozostatkami palácov, chrámov, tržnice, divadiel i ďalších objektov patriacich neodmysliteľne k Rímu v 1. - 4. stor. Po prehliadke voľno k posedeniu, nákupom a vychutnania si atmosféry dnešného Ríma. K večeru dokončenie prehliadky: Pantheon - najlepšie zachovaná stavba z čias rímskej antiky považovaná za vrcholné dielo rímskeho staviteľstva, Piaza Navonna - typické rímske námestie zdobené tromi nádhernými fontánami. Večer návrat metrom do hotela.

5. deň: Celodenné voľno v Ríme k individuálnym návštevám ďalších múzeí, nákupom a prechádzkam. Individuálne možnosť fakultatívneho výletu prímestskou dopravou k moru do Ostie (cca 1hod cesty) alebo individuálne vlakom do Florencie (cca 1,5 hod cesty), či do Neapola (cca 1,25 hod cesty).

6. deň: Ráno transfer na letisko a odlet z Ríma do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
leteckú dopravu Bratislava -Rím- Bratislava, letiskové poplatky a odbavenie letu s príručnou batožinou, transfer autobusom z letiska do hotela a späť, 5 x ubytovanie v 3-4* hoteli s raňajkami , služby sprievodcu.
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 180,-€, batožina do 15 kg 56,-€/os., fakultatívny výlet rýchlovlakom do Florencie (individuálne kedykoľvek, so sprievodcom v termíne od 09.08.2018) 96,-€/os., fakultatívny výlet rýchlovlakom do Neapolu (individuálne kedykoľvek , so sprievodcom v termíne od 31.05.2018) 76,-€/os., fakultatívny výlet do Ostie s kúpaním v mori (individuálne kedykoľvek , so sprievodcom v termíne od 05.07.2018) 16,-€/os.
Poznámky a informácie
CK si vyhradzuje právo zmeny programu. Cena nezahrňuje dopravu v Ríme (cca 20 €) a pobytovú taxu (cca 5 €/os./noc)
Poznámka
Manželia Vrábelovci - Bratislava:

Skvelý zájazd, nádherné mesto, videli sme všetko čo sa dalo. Je to super, ked v Ríme môžete stráviť 5 plných dní dní.
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK