Portugalsko, zem moreplavcov , slnka a vína - lete, Portugalsko, 21.9.2018, Polpenzia
Číslo termínu: 61097291

Portugalsko, zem moreplavcov , slnka a vína - lete

Portugalsko

, Program

Typ


Portugalsko, zem moreplavcov , slnka a vína - lete

Termín:

21.9.2018 - 28.9.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Polpenzia

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

8 dní

Doprava:

letecky  -0 odjazdových miest

Cena od:


1 119 € Konečná cena


Názor CK
Ďalšia z noviniek roku 2018 . Už len pri prečítaní si návštevy týchto miest - Óbidos - Nazaré - Alcobaca - Batalha - Coimbra - Porto - Braga - Guimaraes - Fátima - Tomar - Sintra - Cabo da Roca - Cascais - Lisabon - sa poteší každé srdce cestovateľa!
Rámcový program zájazdu
1. deň: Transfer z Bratislavy do Prahy (vlakom alebo autobusom ). Odlet z Prahy do Lisabonu, transfer na ubytovanie v okolí Óbidos.

2. deň: Po raňajkách odídeme do stredovekej dedinky Óbidos, ktorá skrýva úzke uličky pozostávajúce z bielych domčekov s terakotovými strechami. V rybárskej dedinke Nazaré sa prejdeme po miestnej pláži. Ďalej budeme pokračovať do mestečka Alcobaça s najväčším kostolom v Portugalsku a krásnym cisterciánskym opátstvom. Deň ukončíme v Batalha návštevou kráľovského kláštora. Odchod na ubytovanie v okolí Coimbry, večera.

3. deň: Raňajky. Prehliadka Coimbry - až do 13. storočia hlavné mesto krajiny, rodisko 6 portugalských kráľov a kolíska vzdelania. Nachádza sa tu najstaršia univerzita v Portugalsku (druhá najstaršia na svete). Coimbra je považovaná za najromantickejšie portugalské mesto. Pokračovanie našej výpravy bude smerovať do Guimaraes - kolísky portugalského národa. Úzke stredoveké uličky v zachovalom historickom jadre pod ochranou UNESCO priamo nabádajú k prechádzke. Dominantou mesta je hrad sv. Michala, ďalšou zaujímavosťou potom vojvodský palác Paço dos Duques - dnes múzeum. Ďalej budeme pokračovať do mesta Braga - jedného z najstarších portugalských sídiel a hlavného náboženského centra. Zastavíme sa na pútnickom mieste Bom Jesus do Monte a deň zakončíme vo vínnych pivniciach caves v Porte, preslávených svojim portským vínom. Ubytovanie u Porta. Večera.

4. deň: Raňajky. Celodenná prehliadka Porta - druhé najväčšie mesto Portugalska, ktoré si Vás získa kúzelnými uličkami, pozoruhodnou históriou, množstvom pamiatok i intenzívnym nočným životom. Prechádzky po historickej štvrti Ribeira, po brehoch Doura, pozrieme si katedrálu Terreido da Sé, štvrť a gotický kostol Sao Francisco s honosnou zlatou výzdobou, ubytovanie a večera u Porta.

5. deň: Raňajky. Prehliadka mesta Tomar, kde sa nachádza Convento de Cristo, hrad s kláštorom z 12. stor., ktorý bol sídlom rytierov Kristovho Rádu (UNESCO). Pokračovanie do Fatimy, jedného z najvýznamnejších pútnických miest kresťanského sveta s veľkou neobarokovou bazilikou, ktorej veža meria 65 m a námestie je dvakrát väčšia než námestie baziliky sv. Petra v Ríme. Ubytovanie vo Fatime. Večera.

6. deň: Raňajky. Lisabon - mesto, o ktorého veľkoleposti a jedinečnej atmosféry sa presvedčíte počas prehliadky: starobylá štvrť Belém s kláštorom Jeronýma (vrchol Manuelskej architektúry), veža Torre de Belém, hrad Castelo de S?o Jorge, najstaršia štvrť Alfama, výjazd železným výťahom Santa Justa k vyhliadke na staré mesto. Ubytovanie v Lisabone, večere.

7. deň: Raňajky, celodenný výlet do okolia Lisabonu. Sintra, bývalé letovisko portugalskej šľachty, plné palácov rôznych štýlov a krivoľakých uličiek s malými obchodíkmi. Hlavnou atrakciou je známy Palácio da la Peňa z 19. stor., ktorý je najzachovalejším príkladom romantickej portugalskej architektúry. Ďalej si vychutnáte výhľady z najzápadnejšieho cípu kontinentálnej Európy, Cabo da Roca a v rybárskom mestečku Cascais možno ochutnáte niektorú z miestnych rybích špecialít. Návrat na ubytovanie v Lisabone. Večer fakultatívne návšteva predstavenia typického portugalského hudobného štýlu - Fado.

8. deň: Raňajky, voľný čas na návštevu Lisabonu až do transferu na letisko, odlet do Prahy. Následne transfer z Prahy do Bratislavy (vlakom alebo autobusom ).
Základná cena zahŕňa
transfer do Prahy tam a späť (vlakom alebo autobusom), leteckú dopravu Praha - Lisabon -Praha , letiskové taxy a poplatky , dopravu autokarom podľa programu , 7 x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami , 5 x večeru , miestneho sprievodcu v Porte , služby sprievodcu , vstup do vinných pivníc v Porte s ochutnávkou.
Základná cena nezahŕňa
príplatok za jednolôžkovú izbu 212,-€/osoba, Fado s 2 nápojmi cca 30,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Ak chcete uplatniť zľavový kód, prosím napíšte ho do poznámky objednávky.

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK