Poľské Tatry a Zakopané, Poľsko, 5.7.2018, Raňajky
Číslo termínu: 59993086

Poľské Tatry a Zakopané

Poľsko

, ProgramPoľské Tatry a Zakopané

Termín:

5.7.2018 - 8.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

4 dni

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


249 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Opäť jedna z noviniek v našej ponuke ! Slovenské Tatry už poznáme, no čo takto sa pozrieť do Tatier z druhej strany? Nech sa páči - vitajte v Polsku !
Okrem iného navštívite - CHOCHOLOW - KOŚCIELISKÁ DOLINA - JASKYNA MROZNA - DRAČIA JASKYNA - CHATA ORNAK - ZAKOPANÉ - GUBALOWKA - KASPROWY VRCH - JURÁŇOVA DOLINA - ÚDOLIE BIELEHO POTOKA - TICHÁ DOLINA - MÚZEUM ORAVSKEJ DEDINY
Rámcový program zájazdu
1. deň: Odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) v ranných hodinách, aby sme sa vypravili do Podhalia s centrom v Zakopanom. Cestou sa prenesieme do minulých storočí v Chocholów, kde sa zachoval rad tradičných goralských chalúp. Zvyšok dňa strávime v najatraktívnejšej doline západných Tatier - Kościeliskej doline obklopenej panenskou prírodou a pretkanou nespočetnými jaskynnými labyrintami. Prejdeme jedinou osvetlenou jaskyňou Mroźna, ktorá sa v ničom nepodobá umelo turisticky upraveným jaskyniam. A ďalej si môžeme vybrať prechádzku s prielezom skalným tunelom Dračej jaskyne. Potôčik nás dovedie nakoniec doliny k horskej chate Ornak, kde je aj možnosť občerstvenia. Trasu si môžeme predĺžiť k neveľkému, no malebnému plesu Smreczyński. Návrat k autobusu. (Základná trasa je ľahká, vedie rovnakou cestou tam i späť, každý si zvolí náročnejšie vychádzky, odbočky jaskyne podľa svojho uváženia. Na trase sú biotopy kočov s koňmi, možnosť prenájmu). Ubytovanie v Zakopanom v hoteli, možnosť využitia rekreačného centra s bazénom, vírivkou, saunou a fitness.

2. deň: Po raňajkách sa zoznámime s centrom Zakopaného. Prejdeme sa k vile Koliba, kde sa dozvieme niečo viac o slávnom zakopanskom štýle , ktorý vtlačil mestu nezameniteľnú tvár. Pri drevenom kostolíku sv. Klementa sa pozrieme na netradičné Panteón, cintorín zaslúžilých Poliakov , kde je aj hrob tvorcu zakopanského štýlu S. Witkiewicz. Zoznámime sa aj s bulvárom Krupówki, kam sa neskôr počas nášho pobytu budeme môcť vrátiť a posedieť si v jednej z nespočetných kaviarní. Potom sa so sprievodkyňou vydáme na príjemnú prechádzku krásnou prírodou na kopec Gubałówka, ktorý je obľúbeným výletným cieľom obyvateľov Zakopaného a odkiaľ budeme mať Zakopané aj panorámu Tatier ako na dlani. Záujemcovia môžu na kopec vyjsť miestnou zubačkou Na Gubalówce, je možnosť relaxovať, prechádzať sa alebo ochutnať medovinu a iné špeciality v miestnych stánkoch. Po návrate navštívime miestny aquapark, jeden z najväčších a najmodernejších vodných parkov Malopoľska, s prekrásnymi výhľadmi na okolité hory, vodný svet, ktorý očarí všetky vekové generácie.

3. deň: Po raňajkách sa vďaka kabínkovej lanovke (nutnosť rezervácia vopred v CK) s dráhou dlhou 4.291 m dostaneme z Kuźnice na Kasprowy vrch (1.987 m), kde budeme na rozhraní Západných a Vysokých Tatier s dych vyrážajúcimi vyhliadkami ako na poľskú, tak i slovenskú stranu hôr. Môžeme tu podniknúť krátku prechádzku alebo len tak leňošiť na terase. Možnosť obeda v miestnej reštaurácii. Po návrate dole sa môžeme venovať zaujímavostiam Zakopaného. Záujemcovia potom môžu navštíviť aj expozíciu vo Vile pod Jedlé alebo Tatranské múzeum. Aj tento deň budeme mať možnosť tiež využiť kúpanie v aquaparku s bazénmi, divokou riekou, topogánmi, vodnými atrakciami a vonkajším termálnym bazénom.

4. deň: Po raňajkách sa rozlúčime so Zakopaným a odídeme na Slovensko. Podnikneme turistický výšľap malebnou Juráňovou dolinou a údolím Bieleho potoka, kde voda vytvorila úzku tiesňavu a razí si cestu medzi vápencovými skalnými útvarmi. Pri ceste tiesňavou budeme zdolávať chodníčky vytesané do skaly, drevené rebríky a lávky. Potom nás bude čakať príjemná prechádzka na Tichú dolinu, kde navštívime miestny salaš a ochutnáme žinčicu aj zakúpime ovčie syry (okruh trvá asi 3-4 hod. A je zakončený krátkym posedením na salaši). Potom navštívime Múzeum oravskej dediny - skanzen, ktorý sa skladá z viac než 50 chalúp a gotického kostolíka z 15. storočia. Areál je rozložený do niekoľkých celkov pripomínajúcich jednotlivé časti Oravy. Cestou domov budeme mať možnosť si zakúpiť vyhlásené slovenskými syry. Vo večerných hodinách prídeme do Brna, následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
doprava luxusným autobusom, 3 x ubytovanie , 3 x raňajky, vstup do hotelového wellness, 2 x vstup na 2 hodiny do aquaparku v Zakopanom, sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
príplatok za jednolôžkovú izbu 52,-€/osoba, 2 x večera 23,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK