Paríž a Versailles - busom, Francúzsko, Paríž, 4.7.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097231

Paríž a Versailles - busom

Francúzsko » Paríž

, ProgramParíž a Versailles - busom

Termín:

4.7.2018 - 8.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

5 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


299 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Jednoznačne najobľúbenejší zájazd do Paríža. Cesta tam bez nočnej jazdy, Počas plných troch dní v Paríži uvidíte všetko naj čo sa v tomto krásnom meste na Seine dá vidieť !
Rámcový program zájazdu
1. deň: Odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto), potom cez Nemecko do Francúzska. Zastávka v Remeši na prehliadku exteriérov známej stredovekej katedrály Notre-Dame. Príchod na ubytovanie v oblasti Paríža v neskorých nočných hodinách.

2. deň: Po raňajkách vyjdeme do Paríža - okružnú jazdu mesta začneme na námestí Bastily, pozrieme si námestie Republiky, bulvárnu Montmartru sa slávnymi Moulin Rouge, a bazilikou Sacré-Coeur, prejdeme sa po námestíčku Place Du Tertre plnom kaviarničiek a maľujúcich umelcov. Okružnou jazdou budeme ďalej pokračovať k parížskej opere, bulvárom Capucines a Madeleine sa známym chrámom v gréckom štýle, Palais Bourbon, námestie Place Vendôme so Slavkovským stĺpom. Ďalej Námestie Svornosti s egyptským obeliskom z Luxoru a nádhernými fontánami, Elyzejské pole, Víťazný oblúk, zastavíme sa na Trocadero s pohľadom na Martovo pole so slávnou Eiffellovkou - budeme môcť vyjsť hore výťahom, alebo ísť pešo po schodoch a pozrieť sa na mesto z vtáčej perspektívy . V popoludňajších hodinách dokončíme okružnú jazdu - bulvár a veža Montparnasse, nádherné Luxemburské záhrady, Sorbonna a Panteón s hrobkami významných osobností v Latinskej štvrti a Invalidovňa, miesto Napoleonovho posledného odpočinku. Návšteva Múzea parfémov Fragonard s výkladom o histórii a výrobe parfumov s možnosťou zakúpiť si parfumy za výhodné ceny. Možnosť večere v typickej ľudovej krčmičke na Montmartri - francúzska špecialita. Nocľah v hoteli.

3. deň: Po raňajkách sa vydáme do sídla francúzskych kráľov, do Versailles presláveného svojím zámkom i záhradami. Budeme môcť navštíviť interiéry zahŕňajúce kaplnku, zrkadlovú sálu, spálňu kráľa, spálňu kráľovnej a prezrieť si stovky obrazov, portréty kráľov a slávnych dvoranov atď. Potom odídeme do centra Paríža, kde budeme mať osobné voľno, v ktorom budeme môcť navštíviť aj jedno z najznámejších parížskych múzeí Louvre so svetoznámymi zbierkami, z ktorých vynikajú vedľa Mony Lisy sochy Sediaci pisár..Po prehliadke možnosť spoločnej prechádzky so sprievodcom po nábreží Seiny, prehliadka katedrály Notre Dame, návšteva Latinskej štvrti. Možnosť prehliadky múzea voskových figurín Grevin, urobíte si foto so slávnymi osobnosťami súčasnosti aj z francúzskej histórie. Možnosť večere v typickej reštaurácii v štvrti Grand Boulevards. Vo večerných hodinách si vychutnáme jazdu osvetleným Parížom až do štvrte Montparnasse, možnosť výstupu na Tour Montparnasse s očarujúcim výhľadom na nočný Paríž a osvetlenou Eiffelovu vežu. Nocľah v hoteli.

4. deň: Po raňajkách budeme pokračovať v prehliadke Paríža, zahŕňajúcej modernú štvrť La Défense, skladajúcej sa z viac ako 20 mrakodrapov neobyčajných tvarov a farieb, odtiaľ odchod do stredu mesta s osobným voľnom. S sprievodcom sa môžeme prejsť loďou po Seine, a tiež nám poradia vo výbere ďalších pamätihodností. Môžeme si pozrieť múzeum Cluny - palác z 15. storočia, v ktorom je teraz umiestnená zbierka stredovekého umenia, s areálom rímskych kúpeľov alebo si prezrieť priestory slávnej parížskej Opery, prípadne Invalidovňu - komplex budov, dómu a kostola, ktorý bol vybudovaný v 17. stor . pre vojakov. Teraz vojenské múzeum a v dóme sú uložené pozostatky Napoleona Bonaparta a jeho príbuzných. Zaujímavým tipom je aj múzeum d'Orsay v budove bývalej stanice so zbierkou umenia 19. a 20. stor. na ploche 45.000 m?. Vo večerných hodinách odchod domov , nočná jazda cez Nemecko.

5. deň: Príchod do Prahy v poludňajších, do Brna v popoludňajších hodinách, následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
dopravu klimatizovaným autobusom ,3x ubytovanie v dvojlôžkových izbách v hoteli , 3x raňajky , služby sprievodcu.
Základná cena nezahŕňa
príplatok za jednolôžkovú izbu 80,-€, vstupy do objektov , komplexné cestovné poistenie.
Poznámky a informácie
Ceny vstupov: Versailles 15 € ( do 25 rokov zdarma ) ; Eiffelova veža 3. poschodie 14,50 € ( do 11 rokov 10 € ) ; Louvre 12 € ( 16 € ak je vstup spojený s príležitostnou výstavou , do 25 rokov zdarma ) , múzeum d' Orsay 9,50 € ; Pantheon 7,50 € ( ceny z roku 2013 ).

CK si vyhradzuje právo zmeny programu.
Recenzie klientov
Zúčastnili sme sa tohto pekného zájazdu. Oceňujeme hlavne, že prvá noc bola v hoteli a nemuseli sme unavení po nočnej jazde sa celý deň trmácať po meste! Ubytovanie skromné, ale čisté a v pohode.

Dučan a Jana Slivkovci - Poprad
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK