Ostrov Rujana - k brehom Baltského mora, Nemecko, 4.9.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61494449

Ostrov Rujana - k brehom Baltského mora

Nemecko

, ProgramOstrov Rujana - k brehom Baltského mora

Termín:

4.9.2018 - 9.9.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

6 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


339 € Konečná cena


Názor CK
NOVINKA ROKU 2018 !!! Nemecký Karibik s príchuťou nostalgie.
Počuť dnes na Rujane slovenčinu je na rozdiel od čias komunizmu výnimka. Inak však najväčší nemecký ostrov neprestáva priťahovať státisíce hlavne nemeckých dovolenkárov. Pozývame vás pod slávne kriedové útesy u Sassnitzu, do nalešteného letoviska Binz, aj do ponurého nacistického komplexu Prora.
Rámcový program zájazdu
1.deň: Odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) v skorých ranných hodinách. Cesta do Nemecka smer Berlín. Zástavka pri impozantnom renesančnom zámku Boitzenburg, ktorého park navrhol slávny pruský zahradný architekt Peter Lenné , autor parku Sanssouci (UNESCO). Ubytovanie v Meklenbursku, v oblasti Stralsundu.

2.deň: Po raňajkách prejazd na najväčší nemecký ostrov Rujana a pokračovanie do mestečka Putbus. Odtiaľ cesta parnou železnicou Rasender Roland do Selinu a autobusom ďalej k prehliadke mesta Sassnitz, baltského letoviska , nachádza sa tu aj jediná zoologická záhrada na ostrove a v prístave kotví britská ponorka HMS Otus, slúžiaca ako námorné múzeum. Pokračovanie do národného parku Jasmund k útesom Konigsstuhl , odkiaľ z výšky 118 metrov ponúka nádherný výhľad na otvorené Baltské more. Na záver návšteva mysu Arkona , posvätného miesta. Stojí tu socha slovanského boha Svantovíta., dva majáky a tiež múzeum vojenských bunkrov z druhej svetovej vojny. Návrat na ubytovanie.

3.deň: Dopoludnia cesta na ostrov Usedom. Prehliadka mesta s rovnakým názvom : gotická mestská brána Anklamer Tor , farný kostol Panny Márie s hrobom vojvody Ratibora I. Potom kúpeľné mesto Ahlbeck, najvýchodnejší z troch takzvaných Cisárskych kúpeľov na ostrove, ktoré navštívila rada evrópskych monarchov. Na promenádnej triede Dunenstrasse nájdete klasitistické kúpeľné vilky a 280 metrov dlhé mólo. Možnosť zostať na pláži alebo pokračovať do poľského Swinoujście, kde sa nachádza napríklad najvyšší maják v Baltskom mori, alebo pevnosť Fort Aniola , postavená zmenšenina rímského Anjelského hradu , prípadne jantárový lom , kde sa návštevníci bavia hľadaním tohto pre región typického nerastu.

4.deň: Po raňajkách transfer do Schaprode a odtiaľ prejazd trajektom na ostrov Hidensee., pýšiaci sa najslnečnejším počasím v Nemecku. Na ostrove nie sú cesty ani autá , zato sa tu môžete kochať unikátnymi prírodnými scenériami , snehobielymi piesočnými plážami pripomínajúce Karibik. Potom v Gingstu návšteva zábavného parku so stovkou zmenšenín svetovo slávnych stavieb (Socha Slobody , Šikmá veža atď.).

5.deň: Dopoludnia prehliadka mesta Stralsund, jedného z prvých členov hanzy. Historické centrum sa vďaka svojej architektúry dostala na zoznam UNESCO: mestské hradby s domami , námestie Alter Markt s gotickou radnicou, bazilika sv.Mikuláša , hrázdené domy pri kláštore sv.Jakuba, unikátne je miestne Oceanárium. Potom hanzovné mesto Greifswald . Centru dominuje trh s radnicou zo 14.storočia, domy s gotickými štítmi alebo 300 rokov stará nemocnica St. Spiritus. V podvečer ešte zástavka pri hrade Stargard, založeného v 12.storočí , sídla vojvodov a miesto čarodejníckych procesov v 18.storočí. Večer odchod domov.

6.deň: Príchod do Brna v ranných hodinách , následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
dopravu luxusným autobusom , 4 x ubytovanie v hoteli , 4 x raňajky , služby sprievodcu
Základná cena nezahŕňa
komplexné cestovné poistenie , vstupy, príplatok za 1/1 izbu 108,-eur , loď na Hiddensee cca 16,-eur , Rugen Park cca 10,- eur
Poznámky a informácie
Navštívte s nami ostrov Rujana a miesta : Boitzenburg - Putbus - Sassnitz - Národný park Jasmund - Usedom - Ahlbeck - Hidensee - Rugen Park - Stralsund - Greifswald

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Ak chcete uplatniť zľavový kód, prosím napíšte ho do poznámky objednávky.

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK