Okolo Mont Blanc, Švajčiarsko, 17.8.2018, Polpenzia
Číslo termínu: 61097397

Okolo Mont Blanc

Švajčiarsko

, ProgramOkolo Mont Blanc

Termín:

17.8.2018 - 24.8.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Polpenzia

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

8 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


629 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Rámcový program zájazdu
1. deň: V popoludňajších hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto). Cesta do Švajčiarska.

2. deň: Ráno nás čaká prehliadka hlavného mesta Švajčiarska historického Bern (UNESCO) a o niečo neskôr sa zastavíme na brehu Ženevského jazera, kde sa prejdeme po promenáde s populárnou sochou Charlesa Chaplina a pamätníkom Jana Palacha. Odtiaľ budeme pokračovať do Leysin ,na nádhernej horskej terase. Ubytujeme sa v hoteli Central Residence & Spa, hotel disponuje relaxačným centrom s bazénom. Pred večerou ešte podnikneme vychádzku na panoramatickú vyhliadku Prafandaz s vyhliadkou na Ženevské jazero. Večera, nocľah.

3. deň: Po raňajkách vyjdeme cez Les Diablerets do priesmyku Col du Pillon (1.546 m), odkiaľ s gondolovou lanovkou vystúpime na vrchol Scex Rouge (2.940 m). Od vrcholovej reštaurácie, je nádherný kruhový rozhľad na Mont Blanc, Matterhorn i Jungfrau. Vydáme sa na bezpečnú vychádzku po ľadovci Glacier des Diablerets až ku skalnej veži Quill du Diable a potom späť lanovkou do priesmyku Col du Pillon. Večera, nocľah.

4. deň: Po raňajkách odídeme do slávneho Chamonix pod najvyššou horou Európy Mont Blanc. Cestou späť sa zastavíme pri priehrade Emosson v oblasti masívu Dents du Midi. Návrat do hotela, večera, nocľah.

5. deň: Po raňajkách prejdeme do luxusného Montreux, z ktorého centra nás ozubnicová železnica vyvezie na vrchol Rochers de Naye (2.045 m). Zaujímavosťou je tzv. Raj svišťov - žije tu až 14 druhov svišťov, ktoré možno vďaka kamerám pozorovať priamo v norách. Ozubnicovou železnicou zídeme do medzistanice Caux, odkiaľ zídeme do Montreux, kde sa prejdeme až k mohutnému vodnému hradu Chillon. Návrat do hotela, večera, nocľah.

6. deň: Po raňajkách vystúpime priesmykom Col des Mosses (1.445 m) k jazeru Lac Lioson a ďalej na Pic Chaussy (2.351 m) s kruhovým rozhľadom, ktorému opäť dominuje Mont Blanc. Z vrcholu zostup späť do priesmyku. Návrat do hotela, večera, nocľah.

7. deň: Po raňajkách sa vydáme ku kabínovej lanovke, ktorá nás vyvezie k otáčavej reštaurácii Kuklos, odkiaľ sa budeme kochať panoramatickými pohľadmi od Eigeru cez Matterhorn až k Mont Blanc. Ďalšie naše kroky povedú dole k jazierku Lac d'Ai a potom opäť vystúpime vyššie do sedla pod skalnou vežou Tour d'Ai, kde sa pred nami ako na dlani objaví Ženevské jazero. Ďalej budeme zostupovať do Leysin okolo jazierka Lac de Mayen pod rovnomennou skalnou vežou. Cestou budeme míňať mimoriadne zaujímavé skalné útvary. Večer odídeme domov.

8. deň: Návrat do Brna v ranných až dopoludňajších hodinách, následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
doprava luxusným autobusom, 5 x ubytovanie v hoteli , 5 x polpenziu, sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 100,-€, doporučená výmena na lanovky 129 CHF + 17,-€, komplexné cestovné poistenie.
Poznámky a informácie
Poznávací zájazd s turistikou!
Polpenzia v cene!
Ubytovanie na jednom mieste v 3* hoteli s bazénom!
BERN - VEVEY - LEYSIN - PRAFANDAZ - COL DU PILLON - SCEX ROUGE - GLACIER DES DIABLERETS - LES DIABLERETS - CHAMONIX - LA FLÉGERE - PLANPRAZ - EMOSSON - ROCHERSDE NAYE - MONTREUX - CHILLON - COL DES MOSSES - PIC CHAUSSY - KUKLOS - LAC D'AI - TOUR D'AI - LAC DE MAYEN
Názor CK
Vyhľadávaný zájazd s turistikou a ubytovaním na jednom mieste. Ubytovanie v 3* hoteli s polpenziou a hotelovým bazénom .
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK