Najkrajšie mestá, hory a jazerá Švajčiarska, Švajčiarsko, Centrálne Švajčiarsko, 31.7.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097402

Najkrajšie mestá, hory a jazerá Švajčiarska

Švajčiarsko » Centrálne Švajčiarsko

, ProgramNajkrajšie mestá, hory a jazerá Švajčiarska

Termín:

31.7.2018 - 5.8.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

6 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


579 € Konečná cena


Názor CK
Bez nočného prejazdu na ceste tam
Ubytovanie na jednom mieste
Okrem iného uvidíte:
BALLENBERG - SCHYNIGE PLATTE - INTERLAKEN - BERN - THUN - THUNSKÉ JAZERO - SPIEZ - ENGELEBERG - TITLIS ROTAIR - TIESŇAVA AARE - VODOPÁD REICHENBACHFALL - MEIRINGEN - LUZERN UNESCO) - VIERWALDSTÄTTERSEE - RIGI KULMU
Rámcový program zájazdu
1. deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto. Cez Nemecko prídeme večer do miesta nášho ubytovania v oblasti centrálneho Švajčiarska.

2. deň: Po raňajkách objavíme kúzlo dávnych čias v unikátnom skanzene Ballenberg, kde sa medzi stovkou historických stavieb prejdeme celým Švajčiarskom. Potom sa už vypravíme ozubnicovou železnicou na náhornú plošinu Schynige Platte (2.100 m), so snáď najkrajším kruhovým výhľadom vo Švajčiarsku - na jednej strane sa nám otvorí pohľad na biele giganty Bernských Álp: Eiger, Mönch a Jungfrau a na strane druhej uvidíme jazerné plochy Thunského aj Brienzského jazera. Úžasné vyhliadky umocní návšteva Alpskej záhrady, posedenie pri káve na terase reštaurácie či prechádzka medzi skalnatými vrcholkami. Neskôr popoludní sa zastavíme v centre oblasti v luxusných klimatických kúpeľoch Interlaken, malebne položených medzi dvoma jazerami. Návrat do hotela.

3. deň: Raňajky. Hlavné mesto Švajčiarska oplýva nejedným kúzlom, a preto ho navštívime aj my. Krivolaké staré mesto Bern (UNESCO) je orámované riekou Aare a ponúka úchvatné pohľady na Alpy. Domy z vápenca so stredovekými podlubiami, renesančné studne s pestrofarebnými sochami aj katedrála sú len niekoľkými z mnohých dôvodov, ktoré radia mesto medzi skvosty stredovekej európskej architektúry. Odtiaľ sa vydáme do historického Thun ,so starými meštianskymi domami, s bohatou kvetinovou výzdobou a s dominantným stredovekým hradom z roku 1191. Podnikneme plavbu po Thunském jazere až do pôvabného kúpeľného Spiez a odtiaľ sa vydáme na prechádzku romantickým okolím okolo fotogenického zámku Oberhofen a podľa časových možností si prezrieme aj jeho interiéry. Návrat na ubytovanie.

4. deň: Po raňajkách pôjdeme do údolia pod ľadovcom Titlis ,do malebného vysokohorského mestečka Engelebergu s benediktínskym kláštorom, ktorého chrámový poklad pochádza z 12.-13. storočia. V kláštornom areáli navštívime tiež jedinú kláštornú syráreň vo Švajčiarsku. Potom nás prvý otáčavá lanovka na svete Titlis Rotair, ktorá sa počas jazdy otáča o 360 °, prenesie do sveta snehu, ľadu a ľadovcov na vrchol hory Titlis až do výšky 3.028 m. Budeme sa tu kochať výhľadmi na Valaiské Alpy alebo sa prejdeme ľadovcovou jaskyňou. Po zjazde z Titlis zamierime do tiesňavy rieky Aare v údolí Hasle. Bezpečný chodník, lávky a tunely nás prevedú nad dravými riečnymi prúdmi medzi skalami, aby sme na druhej strane obdivovali Hrmiace vodopády Reichenbachfall, kde zahynul Doyleov románový hrdina Sherlock Holmes. V Meiringen sa nachádza v suteréne vysväteného kostola anglickej cirkvi tiež múzeum S. Holmesa, a kostol je teraz pomenovaný Conan Doyle Palace. Návrat na ubytovanie.


5. deň: Po raňajkách navštívime srdce Švajčiarska - mesto Luzern (UNESCO), ktoré má všetko, čo k Švajčiarsku neodmysliteľne patrí - mesto, jazero, hory. Budeme sa túlať kúzelným historickým centrom, prejdeme sa i po stredovekom Kaplnkovom moste. Záujemcovia sa vo svojom voľnom čase dozvedia o švajčiarskych železniciach, lodiach a celom unikátnom dopravnom systéme, ak navštívi švajčiarske Múzeum transportu. Ostatní sa môžu so sprievodkyňou zúčastniť plavby po jazere Vierwaldstättersee ,s krásnou kulisou zasnežených alpských štítov, počas ktorej sa dostanú až do Vitznau, odkiaľ vyjdeme zubačkou na horu Rigi Kulm (1.798 m), právom nazývanú Kráľovnou hôr . Roztvoria sa pred nami výhľady na Alpy, Luzern, trinásť jazier pod nami aj pasienky s všade prítomnými pasúcimi sa kravami. Počas horskej vychádzky sa budeme môcť občerstviť alebo vychutnať pohárik dobrého švajčiarskeho vína na slnečných terasách horských chát. Spiatočná cesta nás dovedie moderné kabínovou lanovkou do letoviska Weggis. V Luzernu autobus vyzdvihne tých, ktorí sa nezúčastnili výletu na Rigi a venovali sa celý deň Luzernu. Potom sa spoločne vydáme na cestu späť domov.

6. deň: Príchod do Bratislavy v dopoludňajších hodinách.
Základná cena zahŕňa
dopravu luxusným autobusom, 4 x ubytovanie v dvojlôžkových izbách , 4 x raňajky, 3x večera, sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
jednolôžková izba 100,- €, komplexné cestovné poistenie
Poznámky a informácie
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.
Recenzie klientov
Program zájazdu bol veľmi dobre zostavený a zaujímavý. Náš sprievodca Tomáš je studnica informácií a tiež cestovateľských skúseností. Bez ťažkostí a s úspechom riešil všetky aj problémové situácie v priebehu zájazdu. Hotel bol pekný, izby čisté a pohodlné, raňajky fantastické. Celkovo sme boli moc spokojní a už teraz
sa tešíme na nabudúce.

Petar Dimitrov s rodinou Bratislava

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Ak chcete uplatniť zľavový kód, prosím napíšte ho do poznámky objednávky.

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK