Litva, Lotyšsko, Estónsko, Litva, 16.8.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097265

Litva, Lotyšsko, Estónsko

Litva

, ProgramLitva, Lotyšsko, Estónsko

Termín:

16.8.2018 - 23.8.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

8 dní

Doprava:

letecky  -0 odjazdových miest

Cena od:


1 069 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Navštívite s nami krásne miesta ako VILNIUS - TRAKAI - SIAULIAI - RIGA - OSTROV SAAREMAA - TALLINN - PARK LAHEMAA - KÄSMU
Rámcový program zájazdu
1. deň: Odlet z Prahy/Viedne/Košíc do Vilniusu, po prílete transfer do hotela, ubytovanie. Podľa časových možností a letového poriadku večerná prechádzka mestom.

2. deň: Popoludní budeme spoznávať mesto Vilnius, ktorého historické centrum je vyhlásené pamiatkou UNESCO. Prejdeme sa uličkami prevažne barokového starého mesta, ktoré môžeme pozorovať aj z Gedmiminovho vrchu so starým hradom. Centrom mesta je Katedrálne námestie s klasicistickou bielou katedrálou, vežami a sochami litovských kniežat. Mesto má aj mnoho kostolov, medzi ktorými je skvostom tehlový kostol sv. Anny. Popoludní odídeme na výlet do bývalého hlavného litovského mesta Trakai, obývateľného v malebnej oblasti jazier a ostrovov. Toto miesto je vyhľadávané turistami najmä kvôli rozprávkovému tehlovému vodnému hradu, ktorý sa týči na ostrove obklopenom niekoľkými jazerami. Po prechádzke a návšteve hradu návrat na ubytovanie vo Vilniuse.

3. deň: Ráno odchod do mesta Klaipeda na pobreží Litvy, odkiaľ sa trajektom presunieme na piesočný poloostrov Kurská kosa v juhovýchodnom cípe Baltského mora, zaradený do zoznamu UNESCO. Prehliadka litovskej časti poloostrova a precházka touto prírodnou atrakciou tvorenou väčšinou vysokými piesočnými dunami, často lesy. K večeru návrat do Klaipedy na ubytovanie.Možnost večernej prechádzky mestom .

4. deň: Ráno odchod z Kalipedy k mestu Šiauliai, kde navštívime jednu z najvyhládavanejších zaujímavosti Litvy, Krížový vrch. Očarí nás tisíce krížov rôznych tvarov a veľkostí. Okolo obeda príchod do hlavného mesta Lotyšska Rigy, bývalého hanzovného mesta s výraznou secesnou architektúrou. Prejdeme sa Starým mestom (UNESCO) s románskou monumentálnou katedrálou, zámkom, ktorý je dnes sídlom prezidenta, nádherne vyzdobeným domom Černohlavcov i radou dalších historických budov. K večeru ubytovanie v hotelu v Rige. Možnost večernej prechádzky mestom .

5. deň: Ráno odchod k západnému pobrežiu Estónska, kde navštívime najväčšie západého estónskej súostrovia. Trajektom prejdeme na ostrov Muhu, kde sa zastavíme v pamiatkovo chránenej dedine Koguva. Tunajšie niekoľko storočí staré domy pochádza ešte z obdobia švédskej nadvlády a sú užívané dodnes. Zachovali sa tu aj tri veterné mlyny, ktoré ale uvidíme aj na mnohých ďalších miestach súostrovia. Naším hlavným cieľom bude najväcší estónsky ostrov Saaremaa ktorý je často nazývaný ostrovom chleba, piva a veterných mlynov. Navštívime starobylé hlavné mesto Kuressaare, kde si prezrieme stredoveký biskupský hrad, ktorý patrí k najväčším v Pobaltí. Ďalšou zaujímavosťou tohto ostrova sú stredoveké kostoly, veterné mlyny, ktoré budeme obdivovať predovšetkým pri kopci veterných mlynov Anglo. Čaká nás aj prehliadka asi 100 m širokého krátera po meteorite pri Kaali, ktorý patrí k najväčším európskym kráterom. Odchod na ubytovanie v hoteli pri pláži na ostrove Saaremaa.

6. deň: Ráno odjazd do hlavného mesta Estónska. Okružná jazda po Tallinne, jednom z najmalebnejších miest Európy, ktorého staré mesto je zapísané do zoznamu pamiatok Unesco - Horné mesto s hradom Toompea, kde sídli estónsky parlament aj vláda, katedrála Alexandra Nevského, krásne vyhliadky na staré mesto. Budeme pokračovať do Dolného mesta s gotickou radnicou zo 14. stor. a radom hanzovných a kupeckých domov. Večer ubytovanie v hoteli v Tallinne a možnosť večernej prechádzky mestom.

7. deň: Po raňajkách odchod na pobrežie fínskeho zálivu do estónskeho národného parku Lahemaa s typickou pobrežnou krajinou severného Estónska. Park je preslávený nielen nádhernou prírodou s lesmi, zátokami a polostrovami vybiehajúcimi hlboko do mora, ale aj historickými budovami a rybárskymi dedinkami. Čakajú nás prechádzky aj pozorovanie krajiny z rozhľadne. Popoludní prejdeme do krásnej pobrežnej dediny Käsmu s bohatou námornou históriou, vďaka ktorej je nazývané dedinou kapitánov. Možnosť prechádzok pozdĺž piesočných pláží alebo návštevy Morského múzea. Večer návrat do hotela v Tallinne.

8. deň: Dopoludnia transfer na letisko a odlet do Viedne/Prahy/Košíc .
Základná cena zahŕňa
Leteckú dopravu tam do Vilniusu a späť cez Tallinn , letiskové taxy a odbavenie batožiny , dopravu autobusom v Pobaltí podľa programu , 7 × ubytovanie v 3 * hoteli , 7 × raňajky , služby sprievodcu.
Základná cena nezahŕňa
Jednolôžkovú izbu 220 €, 6x večeru 120€, komplexné cestovné poistenie
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK