Lago di Garda a opera vo Verone, Taliansko, 3.7.2018, -
Číslo termínu: 61097324

Lago di Garda a opera vo Verone

Taliansko

, ProgramLago di Garda a opera vo Verone

Termín:

3.7.2018 - 8.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

-

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

6 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


439 € Konečná cena


Rámcový program zájazdu
1. deň: Odchod z Bratislavy do Brna/ Viedne (2.nástupné miesto) v skorých ranných hodinách. Večer sa ubytujeme v oblasti talianskeho jazera Lago di Garda, ktoré je najväčším talianskym jazerom.

2. deň: Po raňajkách pôjdeme do Malcesine, kde sa prejdeme krivolakými uličkami a môžeme navštíviť miestne oblastné múzeum umiestnené vnútri hradu Castello Scaligero z 13. storočia. Záujemcovia sa môžu pokochať vyhliadkou z Monte Baldo, kam ich vyvezie atraktívna lanovka otáčajúca sa okolo vlastnej osi do výšky 1.750 m. Pokračovať budeme na sever jazera do Riva del Garda a po krátkej zastávke vyjdeme na miesto, na ktorom sa kedysi pred tisíc rokmi postretlo niekoľko prírodných elementov, aby vznikol unikátny pohľad - vodopády Varone. Panoramatickou cestou cez stredoveké dedinky budeme pokračovať k tyrkysovému jazeru Lago di Tenno. Návrat na hotel.

3. deň: Po raňajkách pôjdeme do ospevovanej Verony, mesta Rómea a Júlie, kde zavítame k veľkolepej románskej bazilike San Zeno Maggiore, pozrieme si múzeum vnútri hradu Castel Vecchio. Ďalej sa pozrieme na talianske námestia - Piazza delle Erbe a Piazza dei Signori, v ktorých okolí možno nájsť množstvo palácov, pomníkov a kostolov. Pozrieme sa na náhrobky Scaligerov a na mesto zhliadneme z 84 m vysokej veže Torre Lambertiho. Na námestí Bra, ktoré samo o sebe stojí za prehliadku, si prezrieme rímsky amfiteáter z 1. storočia po Kristovi a samozrejme nezabudneme na Júliin dom so slávnym balkónom aj miesto posledného odpočinku nešťastnej Julie. Za antickým mostom Ponte Pietra nájdeme pozostatky rímskeho divadla a nádhernú renesančnú záhradu Giardini Giusti. Návrat na hotel.

4. deň: Po raňajkách navštívime Múzeum olivového oleja, kde sa zoznámime s jeho výrobou a možnosťami použitia. Ďalšou zastávkou bude vinárstvo v oblasti Bardolino, kde ochutnáme miestne lahodné vína. Popoludní sa zoznámime s antickou a stredovekou časťou malebného mestečka Sirmione na južnom brehu jazera Lago di Garda, ktoré bolo postavené na termálnych prameňoch BOIOLI, ktoré sa využívali na liečenie. Začneme polhodinovým výletom loďou a potom sa prejdeme pozdĺž pobrežnej promenáde aj živými uličkami s obchodíkmi. Voľno môžeme využiť k odpočinku na pláži. Návrat na hotel a podvečerný odchod na predstavenie opery vo Verone. Návrat na hotel po predstavení cca 2 hod. po polnoci.

5. deň: V dopoludňajších hodinách odídeme k Rovereto. Prezrieme si kruhový dvojposchodový pamätník Castel Dante, ktorý bol postavený v rokoch 1936 až 1938, a kde je pochovaných viac ako 20.000 obetí prvej svetovej vojny - talianskych, rakúskych, československých a maďarských, známych aj neznámych, ktorých pozostatky sem boli prevezené z rôznych vojnových cintorínov . Neďaleko odtiaľ budeme obdivovať jeden z najväčších zvonov na svete, ktorý svojím hlasom mal pripomínať pamiatku obetí boja za slobodu: La Campana dei Cauduti - Zvon padlých. V popoludňajších hodinách sa ešte zastavíme v hlavnom meste autonómnej oblasti Trentino - Alto Adige, v Trente. Pozrieme si centrum s katedrálou S. Viglilia a biskupský zámok Buonconsiglio. Vo večerných hodinách sa vydáme na cestu domov.

6. deň: Príchod do Brna/Viedne v ranných hodinách. Následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
doprava luxusným autobusom, 4 x ubytovanie , 4 x raňajky, 3 x večera, sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 84,-€/osoba, vstupenka opera Carmen vo Verone 32,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.
Poznámky a informácie
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.
Názor CK
Ubytovanie na jednom mieste v 3* hoteli !
3 x polpenzia v cene!
MALCESINE - RIVA DEL GARDA - VODOPÁDY VARONE - LAGO DI TENNO - VERONA (UNESCO) - MÚZEUM OLIVOVÉHO OLEJA - SIRMIONE - ROVERETO - TRENTO

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Ak chcete uplatniť zľavový kód, prosím napíšte ho do poznámky objednávky.

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK