Lago di Garda a opera vo Verone, Taliansko, 3.7.2018, -
Číslo termínu: 61097324

Lago di Garda a opera vo Verone

Taliansko

, ProgramLago di Garda a opera vo Verone

Termín:

3.7.2018 - 8.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

-

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

6 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


439 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Rámcový program zájazdu
1. deň: Odchod z Bratislavy do Brna/ Viedne (2.nástupné miesto) v skorých ranných hodinách. Večer sa ubytujeme v oblasti talianskeho jazera Lago di Garda, ktoré je najväčším talianskym jazerom.

2. deň: Po raňajkách pôjdeme do Malcesine, kde sa prejdeme krivolakými uličkami a môžeme navštíviť miestne oblastné múzeum umiestnené vnútri hradu Castello Scaligero z 13. storočia. Záujemcovia sa môžu pokochať vyhliadkou z Monte Baldo, kam ich vyvezie atraktívna lanovka otáčajúca sa okolo vlastnej osi do výšky 1.750 m. Pokračovať budeme na sever jazera do Riva del Garda a po krátkej zastávke vyjdeme na miesto, na ktorom sa kedysi pred tisíc rokmi postretlo niekoľko prírodných elementov, aby vznikol unikátny pohľad - vodopády Varone. Panoramatickou cestou cez stredoveké dedinky budeme pokračovať k tyrkysovému jazeru Lago di Tenno. Návrat na hotel.

3. deň: Po raňajkách pôjdeme do ospevovanej Verony, mesta Rómea a Júlie, kde zavítame k veľkolepej románskej bazilike San Zeno Maggiore, pozrieme si múzeum vnútri hradu Castel Vecchio. Ďalej sa pozrieme na talianske námestia - Piazza delle Erbe a Piazza dei Signori, v ktorých okolí možno nájsť množstvo palácov, pomníkov a kostolov. Pozrieme sa na náhrobky Scaligerov a na mesto zhliadneme z 84 m vysokej veže Torre Lambertiho. Na námestí Bra, ktoré samo o sebe stojí za prehliadku, si prezrieme rímsky amfiteáter z 1. storočia po Kristovi a samozrejme nezabudneme na Júliin dom so slávnym balkónom aj miesto posledného odpočinku nešťastnej Julie. Za antickým mostom Ponte Pietra nájdeme pozostatky rímskeho divadla a nádhernú renesančnú záhradu Giardini Giusti. Návrat na hotel.

4. deň: Po raňajkách navštívime Múzeum olivového oleja, kde sa zoznámime s jeho výrobou a možnosťami použitia. Ďalšou zastávkou bude vinárstvo v oblasti Bardolino, kde ochutnáme miestne lahodné vína. Popoludní sa zoznámime s antickou a stredovekou časťou malebného mestečka Sirmione na južnom brehu jazera Lago di Garda, ktoré bolo postavené na termálnych prameňoch BOIOLI, ktoré sa využívali na liečenie. Začneme polhodinovým výletom loďou a potom sa prejdeme pozdĺž pobrežnej promenáde aj živými uličkami s obchodíkmi. Voľno môžeme využiť k odpočinku na pláži. Návrat na hotel a podvečerný odchod na predstavenie opery vo Verone. Návrat na hotel po predstavení cca 2 hod. po polnoci.

5. deň: V dopoludňajších hodinách odídeme k Rovereto. Prezrieme si kruhový dvojposchodový pamätník Castel Dante, ktorý bol postavený v rokoch 1936 až 1938, a kde je pochovaných viac ako 20.000 obetí prvej svetovej vojny - talianskych, rakúskych, československých a maďarských, známych aj neznámych, ktorých pozostatky sem boli prevezené z rôznych vojnových cintorínov . Neďaleko odtiaľ budeme obdivovať jeden z najväčších zvonov na svete, ktorý svojím hlasom mal pripomínať pamiatku obetí boja za slobodu: La Campana dei Cauduti - Zvon padlých. V popoludňajších hodinách sa ešte zastavíme v hlavnom meste autonómnej oblasti Trentino - Alto Adige, v Trente. Pozrieme si centrum s katedrálou S. Viglilia a biskupský zámok Buonconsiglio. Vo večerných hodinách sa vydáme na cestu domov.

6. deň: Príchod do Brna/Viedne v ranných hodinách. Následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
doprava luxusným autobusom, 4 x ubytovanie , 4 x raňajky, 3 x večera, sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 84,-€/osoba, vstupenka opera Carmen vo Verone 32,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.
Poznámky a informácie
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.
Názor CK
Ubytovanie na jednom mieste v 3* hoteli !
3 x polpenzia v cene!
MALCESINE - RIVA DEL GARDA - VODOPÁDY VARONE - LAGO DI TENNO - VERONA (UNESCO) - MÚZEUM OLIVOVÉHO OLEJA - SIRMIONE - ROVERETO - TRENTO
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK