Krásy a pamiatky Saska, Nemecko, 17.5.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097268

Krásy a pamiatky Saska

Nemecko

, ProgramKrásy a pamiatky Saska

Termín:

17.5.2018 - 20.5.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

4 dni

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


199 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Pekný zájazd k našim západným susedom s návštevou týchto miest :Zákupy - Česká Kamenice - Děčín - Bad Schandau - Königstein - Labské Pískovce - Weesenstein - Grossedlitz - Bastei - Pirna - Pillnitz
Rámcový program zájazdu
1.deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) .Našou prvou zastávkou bude renesančný zámok Zákupy, obklopený anglickým parkom a terasovitou barokovou záhradou, kde si budeme môcť pozrieť viac ako dvadsať luxusne vyzdobených a bohato zariadených miestností, ktoré v minulosti slúžili ako reprezentačné a obytné izby rakúskeho cisára a posledného korunovaného českého kráľa Ferdinanda dobrotivého. A nesmieme zabudnúť na zámockú kaplnku, kde mal svadbu následník trónu František Ferdinand d'Este a grófka Žofia, čím sa tento zámok navždy zapísal do svetovej histórie. V neďalekej Českej Kamenici sa prejdeme jedným z najzachovalejších historických mestských centier severných Čiech, pamiatkovou zónou s takmer 40 objektmi od gotiky až po secesiu. Poslednou zastávkou bude mesto mostov na Labe, brána do Českého Švajčiarska, najnižšie položené mesto v Českej republike - Děčín. Pozrieme sa k dominante mesta, zámku na skalnom ostrohu nad sútokom Labe a Ploučnice, ktorému sa vďaka rozsiahlej rekonštrukcii navracia jeho bývalá krása, a necháme sa očariť neopakovateľnou atmosférou Ružovej záhrady, ktorú koncom 19. storočia preslávila jedna z najväčších a najkrajších zbierok ruží v habsburskej monarchii. Ubytovanie, nocľah.

2. deň: Po raňajkách nasadneme na výletnú loď a vydáme sa na jedinečnú plavbu po Labe, počas ktorej si budeme užívať nádherné prírodné panorámy s výhľadmi na dominanty Českého Švajčiarska. Cieľom našej plavby bude prihraničné mestečko Bad Schandau, ktoré je uznávané ako najstaršie kúpeľné mesto v Sasku. Počas krátkej prechádzky historickým centrom sa zoznámime s najvýznamnejšími pamiatkami a atrakciami mesta. Potom sa vydáme navštíviť saskú Bastilu - pevnosť Königstein, pôvodne stredoveký hrad patriaci českým kniežatám, neskôr nedobytná väznica týčiaca sa na izolovanej skale nad Labem. Nájdeme tu najstaršie zachované nemecké kasárne, hladomorňu, prvý posádkový kostol v Sasku a tiež 2. najhlbšiu studňu v Európe. A pri prechádzke pozdĺž hradieb, ktoré sú až 42 metrov vysoké, sa nám naskytne fascinujúci výhľad na labské údolia, Saské Švajčiarsko a výbežky východnej časti Krušných hôr. Ak zostane nám čas, prejdeme sa k pieskovcovej veži Barberini, ktorá bola dlho symbolom Saského Švajčiarska. Návrat na ubytovanie, nocľah.

3. deň: Po raňajkách budeme prechádzať chránenou krajinnou oblasťou Labské pieskovce, ktorá je tvorená radom tiesňav a kaňonu obklopených vežami a masívmi miestami tvoriacimi skalné mestá. Naše dnešné putovanie začneme na zámku Weesenstein, ktorý podobne ako perla rástol vrstva po vrstve. Prinajmenšom 800 rokov sa tu stavalo, búralo, menilo a udržiavalo a tak vznikla impozantná stavba, ktorá v sebe uchováva stopy stavebných slohov od gotiky až po klasicizmus. Slávnostná sála na pôde, stajne pre kone na 5. poschodí, pod tým pivničné priestory a ešte o jedno poschodie nižšie sa nachádzajú panské izby s drahocennými tapetami - čo sa architektúry týka, zdá sa, že je všetko postavené na hlavu, lebo stavba sa rozrastala od zhora nadol. Skrátka pre milovníkov labyrintu a prekvapenie bude táto tajomná rezidencia kráľa Johanna malým dobrodružstvom. Našou ďalšou zastávkou budú záhrady zámku Grossedlitz, ktoré patria medzi najpozoruhodnejší záhradný areál v Nemecku a nie nadarmo sa prezýva Saské Versailles . Pred návratom do hotela vyjdeme k svetoznámej vyhliadkovej plošine Bastei a pokocháme sa prekrásnym panoramatickým rozhľadom na bizarné skalné útvary, skalné hrady i rieku Labe. Návrat na ubytovanie, nocľah.

4. deň: Po raňajkách zavítame do romantického mesta Pirna, ktoré je považované za bránu do Saského Švajčiarska. Pohľad na toto mesto inšpiroval známeho benátskeho umelca B. Belotti, zvaného Canaletto, k vytvoreniu umeleckého diela a tým sa toto malé saské mestečko dostalo navždy do povedomia umeleckého sveta. Putovať po chodníkoch minulosti budeme pri prechádzke stredovekým centrom mesta s kľukatými uličkami, pyšnými meštianskymi domami s nádhernými štítmi a zasneným vnútornými dvormi a s radom fontán. Očarí nás dochované mestské jadro s gotickými portálmi radnice, zámkom Sonnenstein, kostolom Panny Márie a Canalettovým domom. Našou poslednou zastávkou bude kaštieľ Pillnitz zrkadliaci sa v hladine rieky Labe, ktorý nechal postaviť saský kráľ August II. Silný pre svoju milenku, krásnu grófku Cosel. Grandiózny zámocký areál s parkami je považovaný za učebnicový príklad európskeho štýlu zvaného chinoiserie napodobňujúci čínsky štýl. Anglická, holandská a čínska záhrada rozľahlého parku vábi k prechádzkam, oranžérie a skleník s palmami lákajú záujemcov o botaniku k prehliadkam exotických pokladov, rovnako ako robí preslávená japonská kamélia stará 250 rokov. Do Brna prídeme vo večerných hodinách, následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
dopravu luxusným autobusom ,3x ubytovanie v dvojlôžkových izbách , 3x raňajky, služby sprievodcu.
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 44,-€/osoba, 3 x večera 25,-€/osoba, plavba loďou Děčín 10,-€/osoba , komplexné cestovné poistenie.
Recenzie klientov
Absolvovali sme to ako školský výlet so žiakmi. Bolo to velmi dobre zorganizované, všetko klaplo ako malo...velmi dobra sprievodkyňa pani Klárika.

ZŠ Trnava
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK