Krajinami Beneluxu - busom, Belgicko, 1.7.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097202

Krajinami Beneluxu - busom

Belgicko

, ProgramKrajinami Beneluxu - busom

Termín:

1.7.2018 - 8.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

8 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


539 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Zaujímavy zájazd celým Beneluxom , kde okrem iného uvidíte tieto mestá : Trevír - Luxemburg - Waterloo - Brussel - Bruggy - Antverpy - Rotterdam - Delft - Den Haag - Aalsmeer - Alkmaar - Volendam - Naarden - Skanzen Zaanse - Schans - Amsterdam
Rámcový program zájazdu
1. deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto). Následne cesta do Nemecka. V podvečer sa zastavíme v najstaršom nemeckom meste nad riekou Moselou v Trieri (Trier). Pri podvečernej prechádzke si pri bráne Porta Nigra a impozantnej Bazilike, oboch pamiatok zapísaných na listine svetového dedičstva UNESCO, pripomenieme slávnu éru Rimanov. Atmosféra stredoveku na nás dýchne na malebnom Hlavnom námestí, ktorého zdobené domy nám vytvoria kulisu pre chvíľu k odpočinku. Večer ubytovanie v okolí.

2. deň: Ráno sa vydáme na cestu do Luxemburska, kde si prezrieme jedno z najmenších a zároveň najstarších hlavných miest Európy - Luxemburg (UNESCO), mesto s tisícročnou tradíciou a šarmom. Odtiaľ budeme pokračovať do Belgicka. Najprv sa zastavíme pri pamätníku bitky pri Waterloo a popoludní prídeme do hlavného mesta Belgického kráľovstva Bruselu. Pozrieme sa na námestí Grande Place s bohato zdobenými cechovými domami a dominantnou radnicou, prejdeme sa uličkami starého mesta a nevynecháme ani známy symbol mesta, 60 centimetrovú sošku cikajúceho chlapčeka. Navečer ubytovanie v okolí mesta.

3. deň: Po raňajkách sa budeme venovať prehliadke hlavného mesta Belgického kráľovstva Bruselu. Pozrieme sa na námestie Grande Place s úchvatnými, bohato zdobenými cechovými domami a dominantnou radnicou, prejdeme sa uličkami starého mesta, nevynecháme známy symbol mesta, 60 centimetrovú sošku cikajúceho chlapčeka. Navštívime fascinujúci symbol Bruselu - Atómium, ktoré patrí popri Eiffelovej veže k najodvážnejším európskym stavebným počinom novej doby. Pre verejnosť sú sprístupnené celkom štyri z deviatich gúľ a v najvyššej z nich vo výške cca 100 m si budeme môcť vychutnať panoramatický výhľad na Brusel a okolie. V neďalekom parku miniatúr Mini-Europe sa pozrieme na tie najatraktívnejšie pamiatky Európskej únie. Je tu zastúpené celkom 80 miest a 350 rôznych pamiatok, ktoré sú zhotovené v mierke 1:25. V parku na nás čaká tiež veľa živých atrakcií - lode plávajúce kanáloch, vybuchujúce sopky, padajúci Berlínsky múr, Benátske gondoly a množstvo ďalších. Návrat na ubytovanie.

4. deň: Po raňajkách sa v Bruggách zoznámime s jadrom mesta počas okružnej plavby po kanáloch, pretože jeho centrum sa nachádza na ostrove. Bruggy bývajú často označované ako Benátky severu a ich prekrásne historické centrum je na zozname UNESCO. Neskoré popoludnie potom strávime v najväčšom belgickom meste - Antverpách (UNESCO). V Rubensovom meste sa necháme očariť atmosférou prepychu a bohatstva pochádzajúceho z mora, prechádzkou dôjdeme na tunajšie známe historické námestie Grote Markt, ktoré lemujú výstavné cechové domy zo 16. a 17. storočia a v ktorého strede sa vypína fontána so sochou Braba, symbol Antverp, pripomínajúci povesť o rímskom vojakovi, premožiteľovi obra. Ubytovanie.

5. deň: Po raňajkách odídeme do holandského Rotterdamu. Nevynecháme jednu z jeho najviditeľnejších atrakcií - vežu Euromast v tvare lodného sťažňa s úchvatným výhľadom na mesto. Budeme mať možnosť absolvovať plavbu Rotterdamským prístavom, ktorý je jedným z najväčších na svete. Plavbu zakončíme pohľadom na parník Rotterdam - bývalú vlajkovú loď lodnej spoločnosti Holand America Line. V historickom Delfte potom nahliadneme pod pokrievku tradičnej výroby delfskej fajansy, typickej holandskej modrobielej keramiky. Potom sa vypravíme do sídelného mesta kráľovnej a parlamentu Den Haag a zoznámime sa aj s Binnenhof, srdcom Holandska. Prejazd na ubytovanie.

6. deň: Po raňajkách navštívime v Aalsmeere najväčšiu kvetinovú burzu na svete, ktorá každodenne ovplyvňuje svetové ceny rezaných a izbových kvetín. Aukciou prejdeme po zvláštnej galérii, odkiaľ budeme môcť obdivovať nielen krásne kvetiny, ale aj čulý obchodný ruch. Ďalej sa vypravíme do mesta s vôňou syrov, do stredovekého Alkmaaru, kde zažijeme netradičný pohľad na syrové trhy prebiehajúce aj dnes podľa stáročných tradícií. Prejdeme sa bývalou rybárskou dedinkou Volendam a necháme sa unášať starobylou atmosférou vychádzajúcej z malých rybárskych príbytkov v úzkych uličkách a z dobových krojov, ktoré doteraz s obľubou nosia miestni obyvatelia. Ak nám zostane dostatok času, zastavíme sa tiež v Naardenu. Večer návrat na ubytovanie.

7. deň: Po raňajkách zavítame do skanzenu holandskej dediny Zaanse Schans v Zaandame. Prezrieme si obývané drevené domčeky a veterné mlyny v štýle 17.-18. storočia, uvidíme tradičnú výrobu drevákov a ochutnáme aj niektoré druhy znamenitých holandských syrov. Zostávajúca časť dňa venujeme návšteve hlavného mesta Amsterdamu (UNESCO). Budeme mať možnosť prejsť sa loďou, navštíviť kvetinový trh a tiež niektoré z múzeí (napr. Van Gogh múzeum, Rijksmuzeum so slávnou Nočnou hliadkou od Rembrandta alebo Múzeum Madame Tussaud). Dostatok osobného voľna nám umožní preskúmať malebné zákutia a ďalšie vyhlásené atrakcie Amsterdamu. V podvečer sa s Holandskom rozlúčime a vydáme sa cez Nemecko späť domov.

8. deň: V ranných hodinách príchod do Prahy, do Brna v dopoludňajších hodinách, následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
dopravu luxusným autobusom, 6 x ubytovanie , 6 x raňajky , sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 168,- €/osoba, 5 x večera 140,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.
Poznámky a informácie
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.
Recenzie klientov
Boli sme milo prekvapení organizáciou zájazdu. Všetko klapalo na 100%, videli sme veľaa dozvedeli sme sa ešte viac aj vďaka skvelému sprevádzanu sprievodcom Tomášom. Dakujeme Paxtour za nádherné zážitky
Eduard a Petra Zázvorkovi - Žilina
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK