Korutánsky kaleidoskop s korutánskou kartou a well, Rakúsko, 15.6.2018, Polpenzia
Číslo termínu: 61097297

Korutánsky kaleidoskop s korutánskou kartou a well

Rakúsko

, ProgramKorutánsky kaleidoskop s korutánskou kartou a well

Termín:

15.6.2018 - 18.6.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Polpenzia

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

4 dni

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


389 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Novinka roku 2018!
Ubytovanie na jednom mieste v 3* hoteli a wellness!
Polpenzia v cene!
Korutánska karta v cene!
Rámcový program zájazdu
1. deň: Odchod z Bratislavy do Brna/Viedne (2.nástupné miesto) v ranných hodinách. Naše poznávanie zahájime v univerzitnom meste Graz . Symbolom mesta je Schlossberg - zámocký vrch na 120 m vysokom kopci zdvíhajúcim sa priamo od brehu rieky s hodinovou vežou a pevnosťou, ktorej základy pochádzajú už z 9. storočia. Prejdeme sa historickým jadrom, ktoré je zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO, s bohato zdobenou radnicou, veľkolepou fontánou arcivojvodu Jana, pozrieme si dóm a kostol sv. Kataríny s mauzóleom, a budeme môcť obdivovať tiež dva klenoty modernej architektúry - Dom umenia a Murinsel - umelý ostrov na rieke Mur. Navečer sa ubytujeme v hotelovom komplexe 3 * s wellness pri brehu Osiašského jazera v krásnej korutánskej prírode. Budeme mať možnosť relaxovať v hoteli, využívať krytý bazén, fitnes, niekoľko sáun. Večera v hoteli.

2. deň: Po raňajkách odídeme do Veldene, populárneho kúpeľného letoviska najväčšieho korutánskeho jazera Wörthersee, označovaného ako Rakúske more . Po prechádzke sa už vydáme na panoramatickú prechádzku fantastickou krajinou Nockalmstraße (v karte). Táto prírodná oblasť s mierne zvlnenými vrcholkami kopcov a nekonečnými alpskými pastvinami s pasúcimi sa koňmi a kravami je tak unikátne, že bola v roku 1987 vyhlásená Nockbergským národným parkom . Tvar tunajších vrškov pripomínajúce okrúhle halušky dal meno celej oblasti. 35 km dlhá cesta sa vinie cez zelený raj tvorený smrekovými a borovicovými lesmi s horami dosahujúcimi výšku až 2.400 m. Idyla ako z prospektov a kalendárov. Pohorie Nockberge je súčasťou väčšieho horského masívu Gurktalerských Álp. Po návrate do hotela budeme mať možnosť relaxovať v hotelovom wellness. Záujemcov odvezie autobus na Opičiu horu pod mohutným hradom Landskrona, kde je chovaných 120 opíc japonských makakov vo voľnej prírode a počas prehliadky (v karte) môžeme pozorovať, ako sa kúpu, potápajú aj kŕmia svoje mláďatá. Večera v hoteli.

3. deň: Po raňajkách odídeme do Villachu a prejdeme sa jeho stredovekými uličkami s príchuťou stredomorskej atmosféry. Atraktívnu vyhliadkovú plavbu absolvujeme po rieke Dráva (v karte). Popoludní si budeme môcť zvoliť z dvoch možností programu: Záujemcovia môžu buď navštíviť Minimundus - svet v miniatúrach (zľava s kartou) alebo pokračovať so sprievodcom do prírodnej tiesňavy Tscheppaschlucht (v karte). Skalnú bránu, zurčiace vodné kaskády a úchvatný Čertov most budeme obdivovať cestou po bezpečných lávkach, ktoré nás dovedú k príjemnému posedeniu na konci tiesňavy (1,2 km). V podvečer sa spoločne vrátime na večeru do hotela.

4. deň: Po raňajkách nás bude očakávať panoramatická plavba loďou po Ossiašskom jazere (v karte) a aj my sa budeme plaviť z benediktínskeho kláštora v Ossiachu práve tak, ako cisár Karol V. pred 450 rokmi. Cestou budeme míňať zaujímavé turistické ciele a tiež majestátny stredoveký hrad Landskron. V Annenheimu vystúpime a necháme sa vyviezť sústavou lanoviek (v karte) na najpopulárnejší vrchol celého Korutánska - Gerlitzen, často prezývaný Slnečná hora . Z výšky 2.000 m budeme z vtáčej perspektívy obdivovať krajinu miest, jazier a horských pásiem, dohliadneme až do Julských Álp a Vysokých Taur. Týmto nádherným výhľadom sa s Korutánskom rozlúčime a po zjazde lanovkou sa vydáme na cestu domov. Do Brna/Viedne prídeme vo večerných hodinách, následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
doprava luxusným autobusom, 3 x ubytovanie v 3* hotelovom komplexe s bazénom a wellness , 3 x polpenziu, neobmedzený vstup do hotelového bazénu, sauny, 3- dennú Korutánsku kartu, sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 64,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.
Poznámky a informácie
GRAZ (UNESCO) - VELDEN - NOCKALMSTRASSE - OPIČIA HORA - VILLACH - PLAVBA PO DRAVE - MINIMUNDUS alebo TSCHEPPASCHLUCHT - PLAVBA PO OSIAŠSKOM JAZERE - GERLITZEN
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK