Kalábria s výletom na Sicíliu a Lipari, Taliansko, 21.8.2018, Polpenzia
Číslo termínu: 61097321

Kalábria s výletom na Sicíliu a Lipari

Taliansko

, Program

Typ


Kalábria s výletom na Sicíliu a Lipari

Termín:

21.8.2018 - 28.8.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Polpenzia

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

8 dní

Doprava:

letecky  -0 odjazdových miest

Cena od:


999 € Konečná cena


Názor CK
Tam aj späť letecky.
Ubytovanie na jednom mieste s krásnym kúpaním !

Okrem iného uvidíte tieto miesta: CAPO VATICANO - TROPEA - TAORMINA - MESSINA - LIPARI - VULCANO - STROMBOLI
Rámcový program zájazdu
1. deň: Transfer z Bratislavy do Brna na letisko. Odlet z Brna do Kalábrie, prílet do Lamezia Terme a transfer na ubytovanie. Ubytovanie na Capo Vaticano, cca 300m od jednej z najkrajších pláží Kalábrie.

2. deň: Pobyt na Capo Vaticano, odpočinok, kúpanie, pobyt na pláži. Popoludní fakultatívna okružná plavba v člnoch pozdĺž pobrežia a mysu Capo Vaticano s nádhernými pohľadmi na skalnaté útesy ukrývajúce malé piesočné pláže. Potom prejazd k majáku s jedinečnými výhľadmi na celé pobrežie z vtáčej perspektívy aj pekným posedením. Za dobrej viditeľnosti možnosť pozorovania aj Sicíliu a Lipárske ostrovov.

3. deň: Celodenný odpočinok na pláži pri mori. Popoludní fakultatívne výlet loďou na ostrov Stromboli, ktorý je známy predovšetkým pre svoj stále činný vulkán. Po príchode na ostrov možnosť prechádzok alebo večere v reštaurácii a potom už za tmy vychádzka loďou na more k miestu zvanému Sciara del Fuoco, odkiaľ je možné pozorovať malé erupcie sopky. Neskoro večer návrat na ubytovanie. Tento výlet sa koná podľa aktuálnej aktivity sopky a objednáva sa až na mieste.

4. deň: Celodenný výlet loďou, pri ktorom spoznáme jedny z najpríťažlivejších talianskych ostrovov, Liparské ostrovy. Užijeme si aj kúpanie. Navštívime 3 nádherné sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrove Lipari možno absolvovať prehliadku historického mesta Lipari alebo sa budeme môcť zúčastniť okruhu mikrobusom okolo ostrova. Na ostrove Vulcano môžeme využiť liečivých kúpeľov v sírnom bahennom jazierku alebo si odpočinúť na plážach z čierneho sopečného piesku. Na záver priplávame k ostrovu Stromboli, kde budeme môcť pozorovať ohromné lávové polia, opakujúce sa výbuchy aj absolvovať krátku prechádzku dedinkou plnou obchodíkov a posedenie. K večeru návrat loďou späť na ubytovanie.

5. deň: Celodenný výlet autobusom a trajektom na Sicíliu. Prejdeme krátkym trajektom Messinskú úžinu oddeľujúcu Kalábriu od Sicílie a navštívime mesto Messina. Tu urobíme krátku zastávku na prehliadku unikátnej katedrály s funkčným orlojom aj na krátke posedenie na kávu alebo niečo sladké. Popoludní navštívime Taorminu, jedno z najkrajších a najnavštevovanejších miest Sicílie. Jej čaro nespočíva len v nádherných starobylých uličkách a námestiach plných kaviarní, obchodíkov so suvenírmi ale aj v jej historických pamiatkach, ako je Dóm, grécke divadlo, odkiaľ je prekrásny pohľad na záhrady Naxos a stále výbušnú sopku Etnu a množstvo palácov. Návšteva mesta potrvá cca 3 hodiny s voľným rozchodom. K večeru návrat späť na ubytovanie.

6. deň: Dopoludnia voľno, kúpanie. Popoludní výlet autobusom pozdĺž pobrežia bohov do mesta Tropea, jedného z najnavštevovanejších miest južného Talianska, nazývaného perla Kalábria. Starobylé mesto pochádzajúce už z grécko-normanskej doby je vystavané na útesoch nad belavými piesočnými plážami. Počas návštevy je možné kombinovať prehliadku množstvo historických pamiatok s posedením v typických reštauráciách v krivolakých uličkách i dych vyrážajúcimi výhľady na pobrežnú scenériu s kostolom sv. Marie vystavaným na vrchole skalnatého útesu nad nádhernými plážami. Po prehliadke mesta návšteva miestnej výrobne s ochutnávkou typických produktov a možnosťou ich nákupu. Večer návrat na ubytovanie.

7. deň: Celodenný odpočinok, voľno, kúpanie, pobyt na pláži.

8. deň: Transfer na letisko a odlet späť do Brna , následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
transfer na letisko v Brne tam a späť, leteckú dopravu tam a späť , letiskové taxy, 7 x ubytovanie v 2-3* hoteloch alebo apartmánoch, 7 x polpenziu , výlety podľa programu , sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 112,-€ /osoba , výlet loďou pozdĺž pobrežia 20,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.
Poznámky a informácie
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.
Recenzie klientov
Krásne prostredie, výborné kúpanie a veľa sme videli ... prijemná dovolenka ...doporučujeme
Peter Krasko s rodinou - Poprad


Ubytovanie jednoduchšie, ale zasa to až -tak nevadilo, lebo to vynahradila pláž a poznávanie Kalábrie...

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Ak chcete uplatniť zľavový kód, prosím napíšte ho do poznámky objednávky.

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK