Južné Čechy - turistická perla Čiech, Česká republika, Južné Čechy, 23.8.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097412

Južné Čechy - turistická perla Čiech

Česká republika » Južné Čechy

, ProgramJužné Čechy - turistická perla Čiech

Termín:

23.8.2018 - 26.8.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

4 dni

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


199 € Konečná cena


Názor CK
Okrem iného uvidíte tieto miesta: TŘEBOŇ • ČESKÉ BUDĚJOVICE • HOLAŠOVICE • JINDŘICHŮV HRADEC • PARNÍ VLÁČEK DO NOVÉ BYSTŘICE • ZÁMEK ČERVENÁ LHOTA • ČESKÝ KRUMLOV • ROŽMBERK • LIPNO • TÁBOR • ORLÍK • ZVÍKOV
Rámcový program zájazdu
1. deň: Ráno odchod z Bratislavy cez Brno (2. nástupné miesto) do Třeboně, centra juhočeských rybníkov i krásneho mesta obývaného okolo zámku, ktorý bol posledným sídlom rodu Rožmberkov. Prechádzka centrom mesta s malebným námestím i uličkami plných rybích reštaurácií, zámockým parkom okolo rybníka Svet k jednej z najzaujímavejších stavieb južných Čiech - Schwarzenberskej rodinnej kniežacej hrobke. Popoludní návšteva kráľovského mesta České Budějovice, prehliadka historického námestia, ktoré je najväčším námestím v ČR, ďalej vyhliadka z Čiernej veže, ktorá je súčasťou mestskej pamiatkovej rezervácie. Prejazd do malebnej dedinky Holašovice, ktorá bola vďaka zachovalej barokovej architektúre sedliackych statkov zaradená pod ochranu UNESCO. Večer príchod na ubytovanie.

2. deň: Po raňajkách odchod do Jindřichovho Hradca, kde nastúpime na historický parný vláčik a po miestnej úzkokoľajke prejdeme čarovným krajom Českej Kanady až do Novej Bystrice. Odtiaľ sa vrátime autobusom do Jindřichovho Hradca na prehliadku mesta, ktorého zámok patrí k najrozsiahlejším hradným objektom. Prehliadka centra a príjemná prechádzka okolo riečky Nežárky. Vo voľnom čase možnosť prehliadky niektorého zo zámockých okruhov alebo Jindřichohradeckého múzea s Krýzovými jasličkami, najväčším mechanickým ľudovým betlehemom na svete zapísaným v Guinessovej knihe rekordov. Popoludní prejazd na romantický zámok na jazere Červená Lhota známy z mnohých českých rozprávok. Možnosť prehliadky zámku alebo prechádzka okolo zámockého rybníka. Večer návrat na ubytovanie.

3. deň: Ráno odchod na Šumavu k priehradnej nádrži Lipno. Návšteva unikátnej atrakcie Chodníky korunami stromov vystavenej na vrcholu Kramolína. Chodník je bezbariérový a je vhodný pre všetkých návštevníkov, je dlhý 675 m, vedie korunami zmiešaného lesa a je zakončený 40m vysokou vežou s fantastickým výhľadom na Lipenské jezero, Šumavu i Novohradské hory. Po prehliadke areálu sa vydáme ďalej údolím rieky Vltavy okolo Vyšebrodského kláštora do malebnej dedinky Rožmberk s rozsiahlym hradným komplexom. Po krátkej zastávke na fotografovanie budeme pokračovať do Českého Krumlova, rozprávkového mesta . Prechádzka mestom vyhláseným pamiatkou UNESCO s úzkymi uličkami lemovanými gotickými a renesančnými domami, cez centrálne námestie s renesančnou radnicou a Lazebnický most s nádhernými výhľadmi na zámok i rieku Vltavu . Možnosť prehliadky niektorých zo zámockých trás a prechádzka všetkých päť nádvorí. Večer návrat na ubytovanie.

4. deň:Ráno odchod do husitského mesta Tábor. Prejdeme sa krivolakými uličkami Starého Mesta na centrálne námestie s mnohými zdobenými meštianskymi domami, pomníkom Jána Žižku, dekanským kostolom aj radnicou, v ktorej je možné navštíviť Husitské múzeum alebo sa vydať do stredovekého podzemia. Vystúpime na jedinú zachovanú vežu pôvodného hradu Kotnov s nádhernou vyhliadkou na mesto a urobíme si prechádzku k neďalekému pútnickému barokovému chrámu Klokoty. Popoludní sa vydáme k Orlickej priehrade na Orlík, prehliadka zámku so zaujímavou expozíciou zo života rodu Schwarzenberkov aj mnohých poľovníckymi trofejami. Možnosť plavby loďou po Vltave alebo prejazd autobusom až k hradu Zvíkov. Tu program zakončíme prehliadkou tohto starého gotického hradu, ktorý býva nazývaný kráľom českých hradov. Neskoro popoludní odjazd a večer návrat cez Brno do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
Doprava autobusom, 3x ubytovanie v hoteli v 2-lôžkových izbách, 3x raňajky, služby sprievodcu, poistenie voči insolventnosti CK.
Základná cena nezahŕňa
Jednolôžková izba 48€, komplexné cestovné poistenie.
Poznámky a informácie
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.
Recenzie klientov
S manželom sme boli v Južných Čechách už niekoľko krát, no je úžasné ako sa za pár rokov zmenili mestáa všetko okolo - služby, zrenovované pamiatky...nádhera. K tomu skvelé sprievodcovské služby, výborní vodiči... no proste krásny zájazd

rod. Vilčekova - Šamorín

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Ak chcete uplatniť zľavový kód, prosím napíšte ho do poznámky objednávky.

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK