Juhovýchodná Kréta, Grécko, 20.6.2018, Polpenzia
Číslo termínu: 61097251

Juhovýchodná Kréta

Grécko

, ProgramJuhovýchodná Kréta

Termín:

20.6.2018 - 30.6.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Polpenzia

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

11 dní

Doprava:

letecky  -0 odjazdových miest

Cena od:


1 009 € Konečná cena


Názor CK
Prekrásny pobytovo - poznávací zájazd s pohodlnou leteckou dopravou, za poznaním, pamiatkami i oddychom.
Okrem iného uvidíte tieto miesta: CHRISSI - KRITSA - ANATOLI - LITHINES - SITIA - VAI - SPINALONGA - KOLOTHIA -AGIOS NICOLAOS -KNOSSOS A HERAKLION (FAKULTATÍVNE)
Rámcový program zájazdu
1. deň: Transfer z Bratislavy do Brna na letisko. Odlet z Brna do Heraklionu, transfer do hotela Naiades 3 * s bazénom v Agios Nikolaos.

2. deň: Voľný deň na kúpanie a odpočinok.

3. deň: Loďou odídeme z najjužnejšieho položeného krétskeho mesta Ierapetra na chránený panenský ostrov Chrissi nazývaný tiež Oslí ostrov (1 €) v líbyjskom mori, ktorý je len 5 km dlhý a 1 km široký. Tento neobývaný ostrovček nám učaruje takmer exotickou krásou - cédrové lesy, nádherné piesočné i jemné štrkové pláže, tyrkysové more a purpurovej lastúry. Ostrov, nazývaný Karibikom Kréty, je rajom pre milovníkov prekrásnej prírody a súčasne ideálnym miestom pre strávenie príjemných chvíľ plných relaxácie, kúpania a šnorchlovania. Návrat na ubytovanie, nocľah.

4. deň: Celodenný výlet nás zavedie do miest, ktoré sú na míle vzdialené turistickým centrám. Navštívime najkrajšie horské dedinky Kritsa, Prina, Kalamafka a Anatoli, aby sme si mohli vychutnať tradičnú atmosféru gréckeho vidieka a života miestnych obyvateľov. Kritsa, malé mestečko ležiace na úpätí hôr, je prekrásnou ukážkou tradičnej Krétskej architektúry, jeho malé biele domčeky sa chúlia jeden k druhému a vytvárajú tak spleť krivoľakých uličiek a romantických zákutí. Obyvatelia, žijúci prevažne tradičným spôsobom života a zachovaním starých zvykov, sa preslávili okrem iného nádhernými ručnými výšivkami, ktorých tvorbe sa venuje väčšina miestnych žien. Nás tu tiež čaká prehliadka olivovej farmy (2 €), kde si vypočujeme výklad o tom, ako sa tieto plodiny spracúvajú a využívajú. V Anatoli sa zastavíme v typickej krétskej taverne, kde sa môžeme naobedovať a ochutnať niektoré z miestnych pokrmov. V popoludňajších hodinách návrat na ubytovanie.

5. deň: Voľný deň k odpočinku a kúpaniu.

6. deň: Tento deň sa zúčastníme výletu do najvýchodnejšej časti Kréty. Najprv navštívime malebnú dedinku Lithines s typickou krétskou architektúrou a niekoľkými kostolmi, z ktorých najznámejší je kostol Panny Márie z 15. stor. Vnútri kostola nájdeme niekoľko ikon, vrátane ikony Panny Márie, o ktorej sa hovorí, že dokáže liečiť ľudí. Potom zamierime do prímorského mesta Sitia s krásnou prístavnou promenádou, benátskou pevnosťou a významnými archeologickými pamiatkami a múzeami. V tomto meste tiež zažijeme atmosféru krétskeho trhu a môžeme sa tak nechať zlákať k nákupom najrôznejších gréckych výrobkov. Zastavíme sa u jedného z najkrajších a najvýznamnejších krétskych kláštorov, Moni Toplou (3 €) zo 14. storočia s nádhernými freskami, kde dodnes žijú mnísi. Náš okruh potom zakončíme kúpaním na preslávenej pláži Vai, oáze posiatej palmami a pásom bieleho piesku, miestom s jedným z posledných palmových lesov na Kréte. Návrat na ubytovanie.

7. deň: Autobusom sa dopravíme do prímorského letoviska Elounda. Po príjemnej plavbe z prístavu nás loď zavezie na malebný ostrovček Spinalonga s podmanivou krajinou. Celému ostrovu dominuje benátska pevnosť (8 €) z 16. stor. Zvláštne čaro s mrazením v chrbte jej prepožičiava stará turecká dedina, ktorá vyrástla v jej múroch a v rokoch 1903 až 1954 a slúžila ako záchytná stanica pre malomocných z celej Kréty. Od roku 1957 je však ostrov neobývaný. Loďou sa priplavíme na polostrov Kolothia, kde budeme mať v kúzelnej lagúne čas na kúpanie a barbeque. Z Elounda sa autobusom dopravíme do Agios Nikolaos, príjemného kúpeľného prístavného mestečka ležiaceho vo svahu nad zálivom Mirabello, ktorému sa hovorí Záliv bohatých. Jednou zo zvláštností mesta a tiež hlavnou turistickou atrakciou je jazero Voulismeni, v ktorom sa podľa povestí kúpala sama bohyňa Aténa. Návrat na ubytovanie.

8. deň: Voľný deň na kúpanie a odpočinok.

9. deň: Voľný deň, fakultatívne možnosť výletu, počas ktorého budeme mať príležitosť objaviť skryté tajomstvá starovekých mýtov a poodhaliť život a kultúru minojskej civilizácie. Navštívime palác Knossos , postavený na začiatku druhého tisícročia pred n. l., ktorý svojou veľkoleposťou a rozlohou (22.000 m2), ale taktiež svojou históriou, vyvoláva ešte dnes obdiv všetkých návštevníkov. Prechádzka úzkymi chodbami labyrintu, kde sa podľa starovekých mýtov prechádzal strašný belasý netvor Minotaurus, je bezpochyby zaujímavým zážitkom. V paláci uvidíme trónnu sálu, ktorej dominuje originálny kamenný trón, najstarší v Európe, veľké schodisko s jedinečnou architektúrou, komnatu kráľovnej zdobenou freskami, kráľovskú cestu a divadlo, kráľovské pivnice a veľa ďalších. Po prehliadke tejto unikátnej stavby odídeme do neďalekého Heraklionu, hlavného a najväčšieho mesta Kréty. Svoje putovanie minojskou civilizáciou môžeme zakončiť návštevou jedného z najznámejších múzeí na svete, Archeologického múzea. Za sklami jeho vitrín je uchované mnoho unikátov tejto kultúry, ktoré svedčia o vyspelosti a jedinečnosti tejto civilizácie - fresky, drahocenné šperky, pečatidlá, tabuľky s minojským písmom (doteraz nerozšifrovaným), keramika, kovové nástroje, sochy z mramoru či kameňa, sarkofágy. Tí z nás, ktorí múzeum nebudú chcieť navštíviť, môžu svoj voľný čas využiť k nákupom a prechádzke mestom.

10. (11.) deň: Voľný deň na kúpanie a odpočinok.

11. (12.) deň: Transfer na letisko a odlet do Brna, následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
transfer na letisko v Brne tam a späť, let Brno - Heraklion a späť, letiskové poplatky, transfery a výlety podľa programu v mieste pobytu, 10x/11x ubytovanie v 3*hoteli, 10x/11x polpenziu, 1 x obed (barbecue), sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
Fakultatívne príplatky: výlet Heraklion a Knossos 56,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.
Poznámky a informácie
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Ak chcete uplatniť zľavový kód, prosím napíšte ho do poznámky objednávky.

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK